Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Cennet’ ten köşelerimiz: Dimçay’ ı görmüşlüğünüz var mı?

Haziran'da Alanya'ya günübirliğine gitmiştik, ben de televizyonda ve dergilerde tesis tanıtımlarını görmüştüm ama doğrusu biraz hayal kırıklığı yaşadım. Suyun şırıltısını dinleyerek, suyun içindeymişsiniz hissiyle yiyip içmek güzel ama daha çok kişiyi oturtmak adına çayın üstünün bazı yerlerde tamamen çardaklarla kapatılması tüm doğallığı ortadan kaldırmış. Biz kahvaltı almıştık ve İstanbul ile karşılatırınca fiyatlar çok makul gelmişti, demek ki diğer öğünler de fiyatları yüksek tutuyorlar.. Dim Çayı'nın hemen yukarısında Dim Mağarası'nı da gitmişken görseydiniz keşke, harikulade bir doğa harikası.. Bir daha gitmek için bir bahane olmuş olur artık.. :) Sevgi ve saygılarımla..

26 Ağustos 2007 20:22
Altta mayo, polis yakalamak da varmış

Bir önceki yazınızı bu yazınızdan sonra okuduğum için Antalya'nın sadece mola için durulan yer olduğunu atlamamış olurdum ama bir yanlış anlaşılma oldu işte.. İlk yazınızda Manavgat için de çok iyi izlenimleriniz olmadığından böyle düşünmüş olmalıyım. Lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, öyle anlatmışsınız ki o anı, ister istemez cehenneme dönen tatil izlenimi edindim. Kaş yazınızın da ilk kısmını okudum, sonradan herşeyin yoluna girdiğine adınıza sevindim.. Kaş için hep övgü dolu yazılar okudum ama gidip görmek kısmet olmadı, artık yazılarınızdan takip edeceğiz.. Saygılarımla..

25 Ağustos 2007 20:40
Tınaztepe Mağarası

Tınaztepe Mağarasını sayenizde öğrendim yalnız galeriniz sanırım daha oluşturulmadığı için fotoğrafları henüz göremedim. Fotoğrafsız gezi yazısı benim için olmazsa olmazlardan, resimleri de görmek için gene geleceğim..

25 Ağustos 2007 20:25
Cennet’ ten köşelerimiz; Side

En son öğrencilik yıllarımda, yaklaşık 12-13 yıl önce gitmiştim Side'ye. Demek esnaf aynı esnaf.. :(

25 Ağustos 2007 20:18
Şeytan Sofrası

2 yıl önce bir turla gitmiştik, gün batımını Şeytan sofrasında izlemek neyse ki programda vardı da bu harikulade olayı kaçırmadık. Gün batımının güzelliği bir yana, adaların ve Ayvalk'ın panaromik görüntüsü çok etkileyici gelmişti bize. Ama aynen dediğiniz gibi fotoğraflama çabasından o anı layıkıyla yaşayamadım , Ayvalık'a yeniden gitmeyi hep düşünüyoruz ama ne zamana kısmet olur bilmem.

24 Ağustos 2007 10:46
Altta mayo, polis yakalamak da varmış

Aydın Bey tatilinizim cehenneme dönmüş olmasına hem üzüldüm hem de hiç şaşırmadım. 6 yıl Antalya'da kalmış biri olarak Temmuz ve Ağustos aylarında havasının ne kadar çekilmez olduğunu çok iyi bilirim. Bu yıl mevsim normallerin üstünde seyreden hava sıcaklıkları durumu daha da kötüleştirmişe benziyor. Döndüğünüzde eminim evinizi daha çok sevmişsinizdir..

24 Ağustos 2007 10:19
Kartal yuvasında bir mabet / Sümela Manastırı

Uzun yıllardır hayalini kurarım Doğu Karadeniz'in.. Nihayet Eylül başı hayalim gerçekleiyor, gezimiz yayla yürüyüşü tarzında olacak ama Sümele manastırı da program dahilinde. Fresklerin tahribatını hemen çoğu yazıda okuyorum ve her defasında içim parçalanıyor. Yazınızı okuyunca gene kendi kendime mutlu oldum, oralara kadar götürdünüz beni, teşekkür ederim..

22 Ağustos 2007 17:43
Keşmekeşlikten kaçış

Biz de eylül başı karadeniz'e yelken açmayı planlıyoruz, yazınızı okuyunca hevesim katlanarak arttı.. :) Son paragraftaki gerçek çoğumuz için geçerli aslında ve dediğiniz gibi ne yazık ki biz bunu kabullendik :(

20 Ağustos 2007 09:31
Hem kulağa hem mideye hitap...

Bir sahil kasabasında huzurlu sakin bir hayat galiba pek çoğumuzun hayali.. Eskiden ben de Fethiye'ye yerleşme hayalleri kurardım ama sonradan düşündüm de bir süre sonra küçük şehir yaşantısı sıkabilir insanı, İstanbul'dan sonra Antalya bile küçük şehir gibi gelmeye başlıyorsa ... :))

17 Ağustos 2007 15:40
Bir gezintiye çıkalım....

Anlatımızla benim de anılarım canlandı, her ne kadar tur esnasında pek çok terslikle karşılaşsak da hala unutamadığım gezilerden biri. yeşilyurt'u Sarıkız tepesini, Zeus Altarı'nı göremedik, bir daha gitmeye sebep olsun artık.. Ben de blogdaki linkimi veriyorum, belki ortak şeyler hissetmişizdir diye: http://gezimanya.blogcu.com/1491833/ Milliyet blogda maalesef izlediğiniz blogları kaydedebileceğiniz bir bölüm yok, gezi yazılarınızı elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım.. Emeğinize sağlık, daha nice mutlu gezilere..

17 Ağustos 2007 13:37
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2898
Kayıt tarihi
: 02.07.07
 
 

5 yıl ilkokul, 7 yıl lise, 6 yıl üniversite, 5 yıl da ihtisas hayatımdam sonra nihayet 2003'de uzman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster