Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Normal günlerimizi “bayram”a döndürme gayreti içinde olmamız gerektiği halde, biz 3-5 günlük bayramlarımızı bile ağız tadıyla kutlayamıyoruz. Her türlü imkânlara ve şartlara sahip cennet vatanımızda, sanki bilerek veya bilmeyerek hayatı kendimize zehir etmeye, cehennem ıstırabı çekmeye bayılıyoruz. İnsan olmanın meziyetiyle aklımızın mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, sorumluluklarının ve görevlerinin bilinciyle hareket eden şuurlu vatandaş olarak daha güzel günlerde bayramlar yaşama azmi ve heyecanıyla dolmanızı arzusuyla, bayramınızı (maalesef zamanında yetiştiremediğim içingecikmeli olarak) kutluyor, güzellikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

01 Aralık 2009 00:09
CEVAP

Teşekkür ederim.. benim de cevabım gecikmeli oldu.. selamlar..

07 Aralık 2009 09:26
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

17 Eylül 2009 16:05
CEVAP

Çok teşekkür ederim : ) Sizin de bayramınız kutlu olsun.

23 Eylül 2009 13:38
Necip Köni - Adana / TR

Merhabalar... Sevgili dostlarım... Bunun ile ilgili olarak yazmış llolduğum Dünyamız elden gidiyor! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=184370 bloğumuda şayet merak edip okursanız, ilgili mesajı alacağınızı ümit ederim... Hepimizi gezegenimize karşı bireysel ve müşterek sorumluluklarımız olduğuna ikna etmek. İLGi ve ALAKALARINZA ŞİMDiDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... SEVGİLER, SELAMLAR ve SAYGILARIMLA... NECiP KONi - ADANA / TR insaat Muhendisi *DÜNYAMIZ ELDEN GİDİYOR..! *Daha Yeşil Bir Dünya için

11 Haziran 2009 19:08
yasamdan

ve boşalttırıyor..düzlem ayna mantığında doğru yanlış öyle yada böyle ortaya çıkıyor..bazen burnumuzun dibinde insanlar yalan söylerken, bazen guguk olan sistemin içinde öylesine arar dururuz hukuğu. sonra istismar eden edene..sistemden beslenenlerle sistem bir türlü kurtulmuyor..tebesümle kalın

16 Nisan 2009 10:44
yasamdan

bakış açınıza yüreğinize sağlık..esenlikle

15 Nisan 2009 16:56
CEVAP

keşke böyle bir yazıyı yazmak zorunda hissedecek kadar dolmasaydım.. teşekkür ediyorum ilginize..

15 Nisan 2009 17:09
77

gnaydın. naslsnz ? bir hukukçu olarak örnek bir olay soracagım size. babamın basına gelen bir olay. Babam servis şoförü 66 doğmlu. okul servisi öğrencilerini dagıtımı esnasında caddeden sağ tarafta sokağa girerken 7 yasındaki bir çocukda aynı anda topu yola kaçıyor. ve peşinden kosuyor. babam çok yavas bir sekilde 1. viteste durmaya yakın yola girerken çocuk arka tekerin altyında kalıp hayatını kaybediyor. babam once bir tümsege çıktgnı sanıp arkaya bakıyor ve gördüğü çocgu kucaklayıp hastaneye yetiştiriyor. sonra babamı tutukladılar. sizden ricam olayı yorumlayıp, emsal bir vakanız varsa söylemenizi ve sonuçlarına dair neler olabilecegni anlatmanız. tsk ediyorum ilginize. saygılar sunuyorum.

03 Nisan 2009 11:22
CEVAP

Büyük geçmiş olsun Sayın Ugan. Kusur durumunun tespiti çok önemli. Babanıza izafe edilen kusur oranında tazminat ödemeniz gerekecektir. Yine taksirle adam öldürme suçundan 3 yıldan 6 aya kadar hapis cezası istemiyle ceza yargılaması yapılır. Profesyonel yardım almanızı öneririm. tekrar geçmiş olsun.

03 Nisan 2009 14:09
Taner ÇALDAG

Bir insan kendini nasıl gerçekleştirir. Bir insan YÜCE YARATICI nın istemesi ve eşlerin küçük bir gayreti ile gerçekleşir. ya İSLAMDA YÜKSELİRSİN.! ya inkarda ÇÜRÜRSÜN.! yol mezarda BİTMİYOR Gittiğinde GÖRÜRSÜN... Selam ve sevgiler.

04 Ocak 2009 11:37
CEVAP

Aynı şeyden sözettiğimizi sanmıyorum Sayın Çaldağ.

04 Ocak 2009 14:08
Ahmet YILMAZ

2008’e girerken hepimizin farklı umutları vardı, istekleri vardı… Onu karşılarken “Yeni bir yıl geliyor” diye ne çok sevinmiştik. Şimdi ömrümüzün bir senesini daha geride bırakmanın burukluğu, üzüntüsü, sevinci, heyecanı ve mutluluğuyla ona veda ediyoruz.… Yeni bir yıla daha başlıyoruz. Beklentilerimizi ne kadar yüksek tutarsak, başarılarımız o kadar büyük olur… Tabii hayal kırıklığımız da… Ne olursa olsun, iyi ve güzel şeyler yapalım, yaşadıklarımızdan zevk alalım, gurur duyalım. Keşke demeden, pişmanlık duymadan… Anılarımızda her zaman özlemle anılacak bir yıl geçirmemiz dileğiyle, sevgiler, saygılar, selamlar… Mutlu yıllar…

31 Aralık 2008 11:24
CEVAP

Teşekkür ederim.. Mutlu yıllar..

31 Aralık 2008 14:18
Toplam blog
: 62
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 858
Kayıt tarihi
: 21.12.08
 
 

Farkında olmaya çalışıyorum; yürüdüğüm yolun, içime çektiğim havanın, gördüğümün, duyduğumun, hisset..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster