Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Faruk Fahrettin Özcanan

http://blog.milliyet.com.tr/hesedovfa
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 18:14
Nuray Ors

Güzel kardeşim, son yazındaki yazıya konu olan nesne tuval değil, tual, affına sığınarak uyarmak istedim, sevgilerimle..

08 Mart 2012 14:53
CEVAP

teşekkürler uyarınızı dikkate alarak alıyorum ve düzeltiyorum gözden kaçmış olsa gerek yabancı bir terim olduğundan okunuşuna göre yazılmış tekrar teşekkürler:))

15 Mart 2012 16:23
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 12:30
Ahmet YILMAZ

faruk bey, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 02:04
CEVAP

Malum sizinde bildiğiniz gibi deprem korkusu ve telaşı bizleri uzun bir zaman iletişimsiz bıraktı mesajınızı yeni okuyabildim geç oldu ama yinede teşekkür etmek ve sizinde bayramınızı kutlamak istedim saygılarımla Sevgili Ahmet YILMAZ

18 Kasım 2011 13:21
cevodem1957

Sevgili U.Kesici, MB'nin yeni sayfasında, gelen yorumlara nasıl cevap yazılacağını anlayamadım. Gelen yorum'un yanında bir cevap boşluğu var. Ama orayı açamıyorum.Bilirsin zaten bu işten zar zor anlıyorum.Aydınlatırsan sevinirim.Saygılar..

14 Eylül 2011 12:12
CEVAP

teşekkürler ben toplumdaki ön yargıların bole kırılabileceğine inanıyorum beynin düşünmek iştediği her kareyi gözlerde görmek istemiştir her zaman o nedenle bunu bstırmak yerine görme bunu daha çabuk alışık kılacaktır diye düşünüyorum sevgiler.

22 Eylül 2011 12:02
İbrahim ARSLAN

diğer şiirlerinize bakma ve önyargı dan kendimi kurtarmam şart oldu...yorumuma verdiğiniz yorum hoşuma gitti...sonuç olarak bizi yaradan niyetlerimizi biliyor...aga ben sizin temiz ve iyi niyetle yazdığınızı hissettim..ama gerçekten başka etik ve toplumun hoş karşılayacağı resimler koysanız daha güzel olacak...kolay gelsin..yine de son rütuşlar size kalmış...

14 Eylül 2011 12:08
Bahanur Alişoğlu

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim gerçekten de. Fado her kesime hitap eden bir müziktir ve Portekiz benim sevdiğimi bilmese de olur. Ben onu yaysam yeter bana. Güzellikler paylaşıldıkça var olur. İyi günler!

01 Mayıs 2011 23:46
CEVAP

ben tekrar teşekkür ederim. Evet fado yu çok sevdiğiniz aşikar sevgin bol olsun... Umarım bir gün sizin kadar değerli biri banada rehberlik eder, Portekizi ve portekizin yanlızlığını insanlara bu kadar güzel hissetiren Fado'yu dinleme fırsatını yakalıyabilmem için görmek istiyorum sevgiler.

02 Mayıs 2011 20:49
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 07:30
CEVAP

teşekkür ederim güzel temennilerin için umarım öyle güzel şeyler olacak, tıpkı sizin dilediğiniz kadar güzel...

04 Ocak 2011 18:16
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

14 Kasım 2010 16:17
Ahmet YILMAZ

v

08 Eylül 2010 22:27
Toplam blog
: 305
Toplam yorum
: 160
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 278
Kayıt tarihi
: 05.02.07
 
 

Hayatın yazmak olduğuna inanıyorum ve umulup ta olmayan her duyguyu yazarak yaşamak mümkün diyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster