Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '12

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
2461
 

Arkadaşım, eş, arkadaşım eş, arkadaşım eşşek!

Arkadaşım, eş, arkadaşım eş, arkadaşım eşşek!
 

FİYAT: 300 , MODEL: 2006, KM: Sıfır, YAKIT: Saman, ot, GÜÇ: 0,5 Hp, AKSESUAR: Yalın, sade, YAKIT TÜKETİMİ 100/ Km. 1/Kg. saman


 

Hani bu sütunlarda bir eşek satıldıydı ya. Eli yüzü düzgün. Sahibi zevk sahibi. Ne diyordu satış ilanında? “ Eşeğin temiz kağıdı mevcuttur. Bir üst model katır alacağımdan, sevgili eşeğimi satıyorum” diye ilan vermişti ya. İşte o eşek, gittiği yerden aynı gece, geriye, yuvasına döndü.

Sahibiyle birlikte, çıkartılan semerini de tekmeleyerekten. N’olmuş biliyor musunuz?  Yeni sahibi ona “Eşşoğlu Eşek” demiş. Sadece böyle dese iyi. Derken, iki tane  “Ş” harfi kullandığından, gücüne gitmiş. İki  “ş”  olunca, eşeğin katmerlisi mi denmek istedi acaba? Görüyor musunuz? Eşeğe  bile  “eşek” denilince alınıyor. Çingeneye roman  diyorlar artık. Eskisi gibi eşeğe “ nallı Fatma” denmiyor  Bu sefer de Fatmalara ayıp oluyor. Devir değişti, n’apalım?! Uyacağız.

Neyse, şu işe bakın. Eşeğin eski sahibi Rıdvan  Esen, yeniden eşek sahibi oldu. Ve de işler çatallaştı. Bu sefer eşeği bandolarla, mızıkalarla, allayıp pullayıp kapının önüne koymak istesen bile, eşeğin  hiçbir yere kıpırdayacağı yok. Gidici değil yani. Eee, Rıdvanı teselli ettik. “ Başa gelen çekilir” dedik.

Rıdvan diyor ki “ Bizim eşek, modaya merak salmış.” Diyor. Hani şu sarı kaytan bıyıklı, bir modacı var ya. İşte o modacı. Bir adam yollamış. Eşeğin ölçülerini aldıracakmış. Eşek eşektir. Eni, boyu
standarttır. Bir tek yüksekliği değişkendir.

Ama adam titiz. Ve de ünlü. Detay ölçü istiyormuş. Eşeğin boyundan, posundan, yanağındaki beninden, kara gözlerinden gayri, şeysini, yani bedeninin  de ölçüsü alınacakmış. Ha, unutuyordum,  dişi mi, erkek mi diye de öğrenmek istemiş. Ne demekse!  Ne sine alacakmış  ölçüyü?!

Eşeğin eski sahibi üzgün ve şaşkın. “Bu kadar çabuk nasıl oldu da, gelip beni buldu” diyor. Merak edilecek ne var bunda.  Vaktiyle iiyi muamele yapmaktan kaynaklanır bu. Muamele, muameledir.  Yeni sahibi, eşeği vurdu, çarptı mı ne?

Bir türlü kafasını kurcalayan soruya cevap bulamıyor. Eeee, söylemeyi unuttuk. Eşek, bir zamanlar eski sahibinin merakı yüzünden, bol bol moda defileleri seyrederdi TV’lerde. Eşek de oradan kapmış olmalı. Hisli hayvanmış doğrusu.

Ölçüyü yanlış almış adam. Dikilen kot, bedenine oturmamış. Basenin çok altlarında kalmış kemeri. Ama yine de eşeğin eski sahibi Rıdvan bey, yine de ümitli: “ Allayıp, pullayıp, kremleyip, rimel kirpikleriyle, alnına düşen kah külü ile, daha çabuk alıcı bulurum diyor. En çok modacıya güveniyor. Hele bir giydirsin. Bu eşek,  kamçılı silahşor ZERO rollerindeki küheylan rolüne bile çıkar bu kıyafetlerle. Bir de TV’ ler kaptı mı, gelsin  podyumlar, film stüdyoları,  gelsin diziler, “Azzzzz sonra” diye başlayan takdimler içinde eşeğimizin şansı açılır valla.

Hani bir zamanlar hünerli bir katır vardı.  Film onunla başlayıp, onunla bitiyordu: “ Konuşan katır, Fransis” diye. Valla bu bizim, katır kırması, eşekten dönme eşeğimiz, reklamlara bile çıkar.

Her şey, eşeğin, “Eşşoğlu eşek” diye azarlanmasından çıkmış. Eşek,  eski ve  yeni sahibine  yakınasıymış: “ Yeni sahibim, eşşekoğlu eşek çıktı, bende talih mi var?!” diyesiymiş.

Eşeğin eski ve yeni sahibini teselli ettik: “ Üzülme sen. Yeniden gıcır gıcır  bir eşek sahibi oldun. “Baksana modaya göre de giyiniyor, mesele yok” dedim.

İnşallah dedi. Ama yine de tedirgindi. Bakalım bu sefer, ileride bir eşek sürüsü ile ile yine yuvaya dönüş yapmaz inşallah” diyor.

İnşallah, dedik.

 

Düşük belli kotlar modaya şimdi.  Ona uyuyor. Terzi iyi ölçü alamamış. Gömleği dar biçmiş.

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

“Bilmem ağlasam mı, gülsem mi?” durumu! Hayvan deyip geçmemek lazım demek ki… Ne kılığa sokmuşlar eşeği. Her şey doğasında güzel oysa… Önerilerime aldım bu güzel yazınızı Sayın Cellek. Selamlar.

Can ile 
 26.03.2012 10:18
Cevap :
Tekraren iki po rsiyon teşekkürlerimle. Sayfanıza bakacağım.Eşek güzel de, muamele çirkin. Bu kot pantalonun ne işi var eşeğm bedeninde değil mi? Selamlar  26.03.2012 14:59
 

Sabah sabah okurken gülmekten bayıldım sağolasınız. İyilikler dilerim.

Şahin ÖZŞAHİN 
 26.03.2012 10:00
Cevap :
Bir den yenibaştan okuyayım, merak ettim. Hangi bölümlere güldüğünzü ben de tahmin edebileyim, biaraz da ben güleyim. Teşekkürler, sağolasınız.  26.03.2012 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1580
Toplam yorum
: 3807
Toplam mesaj
: 492
Ort. okunma sayısı
: 998
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster