Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1191
 

Blog yazarlığında iki yıl!

Blog yazarlığında iki yıl!
 

TV sunucusu Şule Bulut, Bülent Göncü'nün bir resmini koleksiyonuna aldı.


Milliyet blog sürecimin yeni bir dönemindeyim. 5 Ocak 2007 tarihinde sevgili Feyhan’ın teşvikiyle başladığım bu zevkli blog sürecinin iki yıllık dönemini bugün tamamlamış bulunuyorum.

Ben blog yazılarıma başladığımda sayısı 2000 olan blog yazarının sayısı şu an 4000’i geçmiş bulunuyor. Bu rakamsal yükseliş, Türkiye’nin konuşan toplumdan yazan ve okuyan topluma geçişini simgelemektedir. Bu çok sevindirici bir gelişmedir. Böylesi saydam bir platformda; her yazar kendi görüş ve düşüncelerini yazıyor, okunuyor, tartışılıyor, sivil toplum tepkileri özgürce dile getiriliyor.

Ben kişisel gelişim danışmanıyım. 12 yıldır bireylere ve kurumlara yaşam koçluğu yapıyorum. Bilgi ve birikimlerimi geniş toplum kesimlerine aktarmam açısından Milliyet’in bu hizmetine gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca sanatçıyım. Türkiye’nin yeni vizyonunda sanatsal ve kültürel atılım bekliyorum. O nedenle geniş kesimlerin sanatla, sanatçıyla, sanat severlerle daha sıkı ilişkiye girmesini istiyorum. 120 yazıma baktığınızda bu isteklerimin yazılarıma yansıyan yönünü iyi çizdiğime inanıyorum.

İki yıl boyunca blog yazarlarının bir bölümü ile yüz yüze ilişkiler yaşadığım etkinliklere katıldım. Bu insani ve dost ilişkiler, hem yaşam koçluğu mesleğime, hem de sanatçılığıma artı değer üretti. Daha iyiye ve daha güzele doğru kendimi sürekli yenilememe neden oldu. Blog dünyasında kişiliğimle ilgili doğru algılamalar yarattığıma inanıyorum ve bu algıları sizlerle zaman zaman paylaşıyorum.

2009, benim özel hayatımda da önemli bir yıl. Bu yıl kendimi yeni bir programa hazır duruma getirmenin gayreti içinde olacağım. Yaşam rotamı, değerlerimi ve inançlarımı, hedeflerimi ve eylemlerini yeniden organize edeceğim. Astrolojik olarak ikinci Satürn dönemi yaşadığım için bu çok önemli süreçte; daha aktif bir yaşam modeli seçmeyi istiyorum. 2008 yılının son gününde emeklilik başvurumu yaptım. Emeklilik, daha aktif bir yaşam için bir dönüm noktasıdır insan için. Çok kişinin yaşamdan el etek çektiği bir dönem olarak kabul ettiği emeklilik, bana göre daha aktif olmanın bir başlangıcı sayılıyor. Ben çalışırken dinlenen ve çalışmayı hobi ve oyun olarak kabul eden bir düşüncenin mimarıyım. O nedenle çok eşlilik ve sadakati aynı potada eritebiliyorum. Hem çok yönlü işlerle 24 saatimi renklendiriyor, hem de her işime sadakatle kalıcılık kazandırıyorum.

Birden fazla sevgili isteyenler, bilmelidir ki her sevgiliyi en yüksek düzeyde tatmin edecek özelliklerini güçlendirmelidir. Bir şeyi harika yapıyorsanız, çok şeyi aynı metodla harika bir şekilde yapabilirsiniz. Benim yaşam modelimde yer alan her şeye ve herkese dokunmak ve sadık kalmak vardır. Yaşam koçu olarak siz MB dostlarıma gösterdiğiniz ilgi ve sevgi için teşekkür ediyor, yeni dönemimde de ‘’beni izlemeye devam edin’’ diyorum.

Son söz: Başkalarının ilizyonlarını kendi gerçeğiniz olarak kabul etmek yerine kendi hayallerinizin gerçekliğini yaratın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sağlıkla, mutlulukla ulaşmanız dileklerimle...Bu güzel ve derin anlamlar içeren yazılarınızı okuyalım. İzmir'den kucak kucak sevgiler, saygılar size...

narçiçeği 
 17.01.2009 10:37
Cevap :
Sevgili Narçiçeği, Bu anlamlı yorumunuz için size çok teşekkür ediyorum ve ben de size ailenizle birlikte harika bir yıl diliyorum. Sevgilerimle  17.01.2009 12:34
 

Güzel paylaşımlarla nice yıllara...Tebrikler dost insan:)

Sema CURUK 
 08.01.2009 12:08
Cevap :
Sevgili Sema, Çok teşekkür ediyorum bu güzel duygularına. Dost olmak, dost kalmak, insanlığın en güzel erdemidir. Sevgilerimle  08.01.2009 12:43
 

Ve daha nice konulara....

Alptekin YILDIZ 
 08.01.2009 0:34
Cevap :
Sevgili Alptekin, Çok teşekkür ediyorum bu güzel dileğine. Sevgilerimle  08.01.2009 11:09
 

Nice iki yıllara ve artarak yükselen dostluk ilişkilerinizin daha da bir gelişmesi dileği ile.

Yıldız Nihat 
 06.01.2009 15:02
Cevap :
Çok teşekkür ederim sevgili dostum. Sevgilerimle  06.01.2009 19:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster