Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '14

 
Kategori
Dil Eğitimi
Okunma Sayısı
66
 

Gezi notları

Gezmek yüzyıllar boyu insanoğlunun tutkusu olmuş. Kişi gezip gördüğü yerlerin güzelliklerini başkalarıyla paylaşmak istemiştir. Yazmak da bu paylaşma isteğinden doğmuştur. Bir kuş sesi, denizin dalgası, gülün rengi…yürüğemizi titretir; düşlerimizi zenginleştirir. Bizi günlük yaşamın sıkıntılarından uzaklaştırır; rahatlatır, dinlendirir.  Yaşantımıza renk ve canlılık katan çoğu kez doğanın sesi, kokusudur. İçimzi rahatlatır bize yaşama sevinci verir. Gezilen yerin oluşturduğu bu çağrışım, bu içsel kıpırdanma gördüklerimizi yazmaya zorlar. Gezi yazarı, yazılarında salt gözlemlerini, izlenimlerini değil; gördüğü yerlerle ilgili düşüncelerini, yorumunu da yansıtır yazılarında. Nasıl ressam doğayı, insanı olduğu gibi yansıtmaz; onlara kendi benliğini katarsa gezi yazarı da öyledir.

Gezip gördüğü yerlere kendinden bir şeyler katar. Okuru alıp nice yörelere götürür; bu yerler, yazarın düş gücüne, gözlem derinliğine, kültürel birikimine göre biçimlenir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Gezi Notları" resimsiz olmaz... Nerede bu blogun resmi? Hay Allah ben olsam , şikayet ederdim... Şaka şaka... Biraz ararsan bulursun... Hadi tebrikler. İşte güzel güzel yazmaya başladın ama. Doyurmuyor... Biraz ayrıntılı yaz be.. Ne o... başlaması ile bitmesi bir oluyor. Dişimin kovuğuna gitmiyor. Tebrikler... Blogunun hayrını görör.

Erdal Ceyhan 
 01.04.2014 2:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 367
Toplam yorum
: 1264
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2338
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster