Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okulunu, Bursa Eğitim Enstitüsünü bitirdi. İlkokul öğretmenliği, orta dereceli okullarda Türkçe öğretmenliği yaptı. Bir ara MEB'nin merkez örgütünde çalıştı. Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim Merkezi'nin açtığı Fransızca kursu..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Cırcır Böcekleri...

Merhaba,benim doğduğum yerde,dut ağaçları vardı.Halk arasında cırcır böcekleri ötünce dutların meyveleri oluşacak,denirdi.Doğadan insana aktarmalar (eğretilemeler) pastoral şiirine güç ve canlılık vermiş.Esen kal.

19 Mart 2019 21:02
Çanakkale'ye Şiirler

Çanakkale Zaferi,her şairin dizelerinde,her yazarın tümcelerinde,türkülerde...özetle bu ulusun yüreğinde.Selamlar.Esen kal.

19 Mart 2019 20:49
"Beka" ve "Baki" Ne Demektir?

Cdenizkent,"beka" ve "baki" sözcüklerinin anlamını,günümüzden ve tarihten örneklerle çok iyi açıklamışsınız.İktidar,bu sözcüklere gereğinden çok önemser,sözlük anlamlarının üstünde anlam yüklerken muhalefet de bu sözcüklerin -ülkenin geleceği açısından-ülkenin geleceği açısından önemli olmadığı görüşünde.Başka bir deyişle,bu bir "Mahalli Seçim"iktidar kaybederse ülkenin geleceği tehlikeye girmez,görüşünde.Esen kal.

18 Mart 2019 18:43
 
Toplam blog
: 308
Toplam yorum
: 1132
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1701
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Kitaplarıma ücretsiz ulaşabilirsiniz: https://sites.google.com/site/basdoganhuseyin02