Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okulunu, Bursa Eğitim Enstitüsünü bitirdi. İlkokul öğretmenliği, orta dereceli okullarda Türkçe öğretmenliği yaptı. Bir ara MEB'nin merkez örgütünde çalıştı. Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim Merkezi'nin açtığı Fransızca kursu..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Muzaffer Cellek'in Ardından

Kenan Bey,yazınızdan Muzaffer Bey'in seçkin bir Milliyet Blog yazarı olduğunu öğrendim.Aramızdan ayrılmasına üzüldüm.Işıklar içinde uysun.Selam ve sevgilerimle.

19 Şubat 2019 23:43
"Bizim Köy"lü Mahmut Makal

Melek Hanım,Mahmut Makal yapıtı "Bizim Köy"le ilgili araştırmaya dayalı,kapsamlı yetkin bir yazı.Mahmut Makal,"Bizim Köy"de köy gerçeğini, tüm çıplaklığıyla ortaya koymuştur.Ben de ilk öğretmenliğimi,1961'de Mardin Gülharrin (Ortaköy)de yapmıştım.Mahmut Makal'ın "Bizim Köy"üne benzer yönleri çoktu.Selamlar.

19 Şubat 2019 23:33
Uluslararası Anadil Günü

Cemile Hanım,dille ilgili araştırmaya dayalı bilgilendirici bir yazı,bilgilendim.Anadolu uygarlıklar beşiği. Anadolu' da yaşayan uluslardan,topluluklardan kimileri tarih sahnesinden silinince dilleri de işlevselliğini yitirmiştir.Dil,uygarlıkları günümüze taşıyan en önemli araçtır.Tarihsel diller,Anadolu'nun zenginliğidir.Yaşatılması,Anadolu uygarlıklarının da yaşatılması demektir.Esen kalınız.

19 Şubat 2019 23:15
 
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 1118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1626
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Kitaplarıma ücretsiz ulaşabilirsiniz: https://sites.google.com/site/basdoganhuseyin02