Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Samsun/Ladik doğumluyum. Çocukluğum ve ilk gençlik yıllarım babamın görevi gereği ülkemizin Orta ve Batı Karadeniz ile İç-Anadolu bölgesinde geçti. Ank. Üniv. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat /Maliye bölümünden mezun oldum. Bir seri yarışma sınavıyla,  kamu kökenli bir  kalkınma ve yatırım Bankasına Uzman Yrd. olarak gir..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kırmızının Delileri... Hangi yarayı önce açsak? Baharlar sarsak…!

Devlet,CUŞ sahip ve Ceo'ları, Başkanlar,Tanrılar velhasılı egemen sistemin tüm baş aktörleri... Yeter yüzlerce yıldır yaptiklariniz! Kimse dokunmamalı artik- onca sömürüp, sürüp katledip üzerlerinde tepindiginiz mazlum, asil masumlara!

21 Haziran 2017 21:35
Zaman değer ilişkisi

Hayata dair bilimsel tanımlamaya konu olan önemli bir konu, yerinde bir yorumlama ve P. Neruda ile veciz bir noktalama. Özellikle de gençlerimizin bilmeleri gereken... Zihninize, kaleminize sağlık değerli Nizamettin bey. Daimi esenlik dileklerimle selamlar, sevgiler...

21 Haziran 2017 12:06
Siz de isterdiniz...

Ne hoş bir tesadüf ki, aynı günkü bloglarımızda siz "Yerkürenin etli butlu -bıçaklar altındaki- tenini güneşten bir sarmaşık gibi sarıp dolaşmayı düşlerken", ben de ... "Önemli bir kesiminde hayatın ahiretin hazırlık, ticaretin ise doktora sınıfı mahiyetinde sürüp gitmekte olduğu..." ülkemde "bayındır bir bahçe içinde -aydınlık yüzlü güzel çocukların küçük elleriyle selâmladığı- zarif birer kuğu olmak ve öylesi yaşamak isteriz..." diye düşlüyorum. Sizin gibi büyülü sözcüklerin, vurucu imgelerin ve tarihsel duyarlılıkların güncel efendisi bir şaire -farkında olmadan da olsa- böylesi eşlik etmek onur verici, gurur verici... Buradaki tüm değerli blog yorumcuları gibi etkilendiğim vurucu şiirlerinizden birine daha tanıklık etmek de öylesi bir duygu... Ruhunuza ve bilincinize sağlık değerli dostum. İçten selam ve derin saygılarımla.

20 Haziran 2017 13:01
 
Toplam blog
: 349
Toplam yorum
: 3139
Toplam mesaj
: 250
Ort. okunma sayısı
: 2003
Kayıt tarihi
: 05.10.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    "Bir ara insanları anladığımı sandım, sonra sandığımı anladım" S.Freud