Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Samsun/Ladik doğumluyum. Çocukluğum ve ilk gençlik yıllarım babamın görevi gereği ülkemizin Orta ve Batı Karadeniz ile İç-Anadolu bölgesinde geçti. Ank. Üniv. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat /Maliye bölümünden mezun oldum. Bir seri yarışma sınavıyla,  kamu kökenli bir  kalkınma ve yatırım Bankasına Uzman Yrd. olarak gir..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
İçinden deniz geçen şehir

Herkesin içinden, anı ve hayâl dünyasının bir köşesinden hep geçer bu "içinden deniz geçen şehir"...Bu durum da şairlerle siradan insanların yan yana, gönül gönüle, diz(e) dize geldikleri nadir güzel anlardan biridir...

21 Mart 2017 22:08
Yakın Gözlüğüm

Yeni yaratilara yol açmak, zemin oluşturmak için bazen etrafı temizleyip "boş alan" açmak gerekir.Siz bunu bir çift mercekle başarmış ve yazınızla da paylaşmışsınız. Ne güzel!

21 Mart 2017 21:14
Tayfun Talipoğlu aramızdan çabuk ayrıldı

Mulkiye'den sınıf arkadaşımdı.O zamanlar SBF'de baştan bölüm ayrımı yoktu, ayrım üçüncü sınıfta not ortalaması ve sınav ile olurdu.Dolayısıyla ilk iki yılı birlikte okumuş, arkadaş olmustuk. O sakin, kibar görünümü yanısıra idealist ve oldukça hırslı bir yani da vardı. Bir memur çocuğu olarak once kaymakam ardından Vali olma ideali vardı.Basarili bir sınav vermesine rağmen siyasi görüşü ("solcu") nedeniyle sınavda başarısız sayılması(ANAP'in ilk döneminde) birçoğumuz gibi onun için de hayatı bir kırılma noktası oldu! Sonrası uc-dört yılini bir aile reisi olarak ekmek mücadelesi ile geçirdi. Talipoğlu olarak daha önce hiç talip olamayacağı işlerle ailesinin geçimini sağladı.Yüreği asıl o zamanlar manen tekledi. Mütevazı bir adımla başladığı medya sektörü hem kurtuluşu oldu hemu de ona un sağladı fakat yordu da... .Ama mütevazı halk çocuğu kimliğini hiç yitirmedi.Yurduna hizmet için olgun ama olmek icin genç bir yaştaydı.Işıklar içinde uyusun, sevenlerinin başı sağ olsun!

21 Mart 2017 20:58
 
Toplam blog
: 346
Toplam yorum
: 3112
Toplam mesaj
: 250
Ort. okunma sayısı
: 1950
Kayıt tarihi
: 05.10.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    Yitip giden tüm nesnelerden elimizde sadece adlar kalır!