Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okulunu, Bursa Eğitim Enstitüsünü bitirdi. İlkokul öğretmenliği, orta dereceli okullarda Türkçe öğretmenliği yaptı. Bir ara MEB'nin merkez örgütünde çalıştı. Devlet Memurları Yabancı Diller Eğitim Merkezi'nin açtığı Fransızca kursu..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Cenaze Namazı Helalleşmelerinde Bir Gariplik...

Çok yerinde bir görüş.Çocuk,kime ne yapmıştır ki helalık alınsın.Benim de anlayamadığım bir durum.Ülkesi için şehit olan için de hoca cemaate soruyor:"Hakkınızı helal ediyor musunuz? Oysa,asıl şehit olanın toplum üzerinde hakkı vardır.Esenlikler dilerim.

09 Temmuz 2018 22:53
Yükseköğrenimde Meslek Yüksekokullarımız.

Konu,yüksek öğretim sorunlarına neşter vurmuşsunuz.Selam ve sevgilerimle.

04 Temmuz 2018 16:07
Değişen Dil ve Plaza Türkçesi

Dil,bir ulusu oluşturan en önemli öğe dildir.Başka bir deyişle dil,ulusun temel taşıdır.Atatürk,Türkiye Cumhuriyeti' nin bu temel üzerinde gelişeceğinin bilincinde bir lider olduğu için Tanzimat'la başlayan 'dilde özleşme"yi geliştirerek Arapça ve Farsçanın etkisinden kurtarmak için'Türk Dil Kurumu' nu kurdu.Bu kurumda Ömer Asım Aksoy,Emin Özdemir (ortaokul öğretmenim),Ceyhun Atuf Kansu,Mustafa Şerif Onaran...gibi dilciler,ücret almadan çalıştılar.1980'dan sonra devlet kuruluşuna dönüştürüldü,dostum.Çok iyi,yararlı,bilimsel bir yazı.Sağ ol.Esen kal.

19 Haziran 2018 13:50
 
Toplam blog
: 284
Toplam yorum
: 1065
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1323
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Kitaplarıma ücretsiz ulaşabilirsiniz: https://sites.google.com/site/basdoganhuseyin02