Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ekonomistim, emekliyim. İki evlat annesiyim. Müzikle ilgilenirim, bestelerim vardır. Düşünürüm, araştırırım, yazarım. Gerçeklerledir işim, gerçeğin peşindeyim. Gerçeğin eğilip bükülmesine, azaltılıp abartılmasına, gözardı edilip yok sayılmasına, örtülmesine, oraya buraya çekiştirilmesine karşıyım, karşı dururum. Yanlışlara..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Bayram 3-4 gün mü olmalı?

Ne güzel dileklerle bezenmiş bir bayram kutlaması... Dilerim gerçekleşir. Sizin de bayramız kutlu olsun...

23 Haziran 2017 17:55
Her sabah odama gelip günaydın diyen çocuk

Merhaba Şuayip Bey.. Ne hikayeler var değil mi böyle, hele de Anadolu'da... Yüreğimize çokça dokunur da, pek de bir şey yapamayız, yapsakta ancak kısıtlı bir şeyler, olsa olsa.. Ama sizin bu çocuğumuzun hikayesini öğrenip gösterdiğiniz baba şevkati pek kısıtlı sayılmaz, bence o yavrumuz için dünyalar değerindedir. Ben asıl, o anne babaları hiç mi hiç anlayamıyorum.. Hadi ilkten diyelim çaresizlik, gençlik, akıl ermezlik, cehalet, yürek katılığı, sevgisizlik, bilinçsizlik veya şu, bu.. Ama ya sonra, bir çocuğu olduğu hiç mi gelmez akıllara, hiç mi kor düşmez, sevgi düşmez, görme isteği, duygusu düşmez yüreklere, merak düşmez zihinlere?!:(( Allah o çocuğumuzun, ona benzer nicesinin, bütün çocuklarımızın yolunu, şansını, bahtını açık etsin, hep iyilerle karşılaştırsın... Sizin gibi gönlü yüce, yüreği iyiliklerle, zihni bilinçle dolu şevkat ve merhamet abidesi insanlardan da her daim razı olsun.. Selam, sevgi ve saygılarımla...

17 Haziran 2017 11:37
Aynı tas aynı hamam

Merhaba Çiğdem Hanım. Geç okudum yazınızı. 1967 Adapazarı depreminde İstanbul'daydım, 12 yaşındaymışım daha; 99 depreminde de Altınoluk'taydım. Her ikisi de çok şiddetli depremlerdi ve mesafe olmasına rağmen bayağı bir sallanmıştık.. Bu son İzmir'dekini de aynen o şiddette hissettik. 35 senedir İzmir'deyim, bilirsiniz sık sık sallanırız, alışkınızdır esasen ama, bu kadar şiddetlisi bana göre de ilk kezdi ve dediğiniz gibi uzun sürdü.. 5,2 dendi ki 5.2 öyle pek yüksek de sayılmaz ama, nasıl bir 5.2 ydi bilemedim ben de.. Allah korudu hamdolsun.. Geçmiş olsun hepimize... Ve dediğiniz gibi, hiçbir şekilde hazırlıklı değiliz aslında.. Korkup paniklemiyorum depremlerde çok şükür, bunda bile yine de dışarı çıkmadım mesela, ama işte o çaresizlik duygusu var ya o kötü bir duygu. Elimizden hiçbir şey gelmemek o oluyor işte, bir yandan besmele, kelime-i şehadet getirirken, bir yandan da yıkılır mı ki diye duvarlara bakınıp öylece durup bekliyorsun. Allaha emanet olalım, selametle..

17 Haziran 2017 00:53
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 1606
Toplam mesaj
: 180
Ort. okunma sayısı
: 2164
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    "Ne"leri, "Niye"leri çözdüm, ama "Nasıl"lar için sadece tek insan ömrü yeterli değil; insanlar lazım