Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ekonomistim, emekliyim. İki evlat annesiyim. Müzikle ilgilenirim, bestelerim vardır. Düşünürüm, araştırırım, yazarım. Gerçeklerledir işim, gerçeğin peşindeyim. Gerçeğin eğilip bükülmesine, azaltılıp abartılmasına, gözardı edilip yok sayılmasına, örtülmesine, oraya buraya çekiştirilmesine karşıyım, karşı dururum. Yanlışlara..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Aşkın eli

İşte "insan"ın (kadın ya da erkek) ama "gerçek insanın", yani "insanlığının hakkını verebilmiş insanın", sizin de bu az çok değindiğinize yaklaşık şekilde ve insanın kendisinin de "yenilenebilmiş bir varlık" halinde "sonsuza dek" mutlu-mesut yaşayacağı o yeri ve süreci Tanrı zaten "cennet" diye adlandırmış, cennet olarak tanımlamıştır. Yani cennettir zaten orası-o durum-o mevki-o aşama. Dolayısıyla cennet de bu ahval ve haletten başkaca bir olgu/oluşum değildir. Aslında o ahval ve aşamada,tıpkı madde gibi, şimdi bizim şu dünyada "aşk" diye nitelediğimiz olguya/duyguya da esasen gerek kalmayacaktır.Şöyle ki,aşktan da zaten insanın anladığı şey, haliyle şimdi şu dünyada pek çok insanın anladığından çok daha farklı olacaktır. O halde, şöyle de diyebiliriz bence, demek ki biraz da "aşktan ne anladığımıza" da bağlıdır esasen, cennetlik olup olmadığımız da:)) İnsan zihninde hem hayalin hem düşüncenin "beraberce" gerçeğin kapılarını aralattırabileceği hoş bir değerlemeydi, saygılar, sevgiler

04 Ağustos 2017 03:22
Karanlıkları aydınlatmak için çalışan bir eğitim savaşçısıydı Necmettin Yılmaz

Nelerlikle yetişiyor bir insan... ama gel gör ki bir kurşun bile yetiyor bütün o emekleri, çekilen çileleri heba etmeye, değerli bir insanı yok etmeye:( Üzülmek dahi, çok kuru, çok sıradan kalıyor, üzülmenin çok çok ötesidir hissedilen. Zira normal bir şehitlik de değil bu, şehitlikten çok çok daha üst bir mertebe bence. Çünkü normal şehitlikte karşındakiler de mertçe savaşır, normal bir savaştır, ölen şehittir ama bu öyle mi?.. namertçe öldürüyorlar, tuzaklarla, sinsi, kahpece! Çook acıklı çook:(( Bitemedi şu lanet olası terör!! Gencecik bir fidan, daha 23'ünde, bir öğretmen, üstelik ne çileler çekilmiş, 23 senelik kısacık ömründe daha henüz hiç gün yüzü görmemiş bile.. yazık ki ne yazık.. Allah yakınlarına sabırlar versin, Necmettin öğretmeni ve tüm şehitlerimizi cennetiyle sevindirsin, ancak orada huzuru, barışı buluyor kimi insanlar da işte, ne çare:(( Asıl,bu memlekete bu acıları yaşatan her nerede kim varsa hiç birini de hiç mi hiç ondurmasın, asıl onlara çileler çektirsin Allah.

27 Temmuz 2017 05:58
Şu an!

Kişinin "gerçekten" sahip olduğu iyi-güzel-doğru ve değerli şeylerin farkındalığıyla kendine de iyi, olumlu şeyler telkin etmesi tabii ki iyi bir şeydir. Eğer bu şekildeyse “olumlama”, ok. Ama çağın modası ve hattâ vebası, o kişisel gelişim sahtekarlığının ayrılmaz bir parçası olan ve sizin de değindiğiniz "düşe yakın, akıla uzak" pozitif şeylerse, o tip olumlamaya oldum olası karşıyımdır. Çünkü o, insanın kendini kandırmasından başka bir şey değildir ve yararlı değil aksine zararlıdır. Dolayısıyla sizinki de dilerim ilk tanımladığım şekilde bir olumlamadır inşallah. Zira evet tuzaktır, "çalış" senin de olur "belki" ama,(çünkü çabalamadan zaten olamaz) lakin hayat, asla "BAŞKALARIYLA bir YARIŞ" değildir! Olsa olsa kendinle yarıştır. Yani insanın önce kendi içinden o "başkasının tavuğuna kıskanç gözle bakma" olgusunu kaldırabilmesi-yok etmesi, öyle hissetmemesi gerekmektedir. İnsanın kendini başkalarıyla değil, sadece "ideal insan"la,"olması gereken insan"la kıyaslaması gerekmektedir.

21 Temmuz 2017 20:10
 
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 1612
Toplam mesaj
: 182
Ort. okunma sayısı
: 2252
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    "Ne"leri, "Niye"leri çözdüm, ama "Nasıl"lar için sadece tek insan ömrü yeterli değil; insanlar lazım