Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ekonomistim, emekliyim. İki evlat annesiyim. Müzikle ilgilenirim, bestelerim vardır. Düşünürüm, araştırırım, yazarım. Gerçeklerledir işim, gerçeğin peşindeyim. Gerçeğin eğilip bükülmesine, azaltılıp abartılmasına, gözardı edilip yok sayılmasına, örtülmesine, oraya buraya çekiştirilmesine karşıyım, karşı dururum. Yanlışlara..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Üzülme! Seninkisi belki de 'kendin olma yorgunluğu'!

Güzel ve değerli bir yazı, elinize sağlık. Şunu hemen belirteyim, bütün algı yönetimlerine rağmen, insanın kendi olup olmama "seçimi" yine de tümüyle kendine aittir! Velev ki yanılmasın. Zira hep derim, insanlığın en büyük, hattâ "yegâne" ve dahi "ortak tek" problemi "yanılmak"tır. O yüzdendir ki zaten insanın yanılma ahvali ile sürekli bir mücadele içindeyim. Azim ve sebatla toplumu bilinçlendirmek için eğriyi/yanlışı doğrudan, yalanı-sahteyi gerçeklerden, haklıyı haksızdan, anormali normalden, iyiyi kötüden ayırt edebilecek verileri açık açık 'ortaya serme' ve dahi 'sorma' gayretindeyim. Başka yolu yoktur çünkü hem insanın kendisinin hem de tüm insanlığın/toplumun "yanılmalardan-yanılgılardan" kurtuluşunun!.. Lâkin handikapımız da şudur ki: Denecek "çok şey" var. Bir yorum kutucuğuna veya bir kaç blog yazısına, hattâ kitaba bâri sığabilseydi keşke! Kudret, metanet ve selametle...

19 Mart 2017 23:21
Çilek ne öğretmenim ?

Hani bazen kimileri, insanların yaptıklarını ya da kendi kendilerini küçümseyip, amaaan boşversene sen mi kurtarıcan veya ben mi kurtarıcam dünyayı derler ya, denmemeli. İşte senin de bu yazının içeriğindeki gibi insanlar toplumsal fayda yönünde bir tek iyi şey yapsalar bile daima kârdır, hiçbirşey yapmamaktan evlâdır. Üstelik etkileri, göründüğünden ve sanıldığından çok çok daha büyüktür, önemlidir. Asla boşvermemeli, yapılanı küçümsememeli. Bir de tabii nerede o eski öğretmenler, her öğretmen keşke bu örnekteki gibi de olabilse:(( Selam ve sevgilerimle canım..

10 Mart 2017 00:58
Din Toplumlar için gereklidir.

Düşünelim ki, "üzerinde hiçbir tereddüt olmaksızın" Atatürk'ün de önemle bu ciddi "GERÇEĞİ" son derece açık ve net bir şekilde söylemesinin bile üzerinden tam 85 yıl geçmiş, ama biz halâ Allah ile kul arasına girerek menfaat sağlayanları ve/veya din konusunda çeşitli absürd argümanlarla dini istismar edenleri bir türlü bertaraf edememişiz. Peki onlarla bir MÜCADELE veriyor muyuz, bu mücadeleyi devam ettiriyor muyuz? İşte o kuşkulu!!

04 Mart 2017 03:44
 
Toplam blog
: 149
Toplam yorum
: 1569
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 2078
Kayıt tarihi
: 03.03.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    "Ne"leri, "Niye"leri çözdüm, ama "Nasıl"lar için sadece tek insan ömrü yeterli değil; insanlar lazım