Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
337
 

Milliyet Blog yazarlarını terörü lanete davet ediyorum

Milliyet  Blog yazarlarını terörü lanete davet ediyorum
 

Devletimiz, Teröre karşı, alınması  gereken her türlü  tedbiri almasına ve büyük bir mücadele vermesine rağmen, hemen hemen her gün şehit haberleriyle yüreklerimiz dağlanmaktadır.

Sivil vatandaş olarak bizim yapabileceğimiz tek şey bu menfur terör örgütünü lanetlemek ve protesto etmek olacaktır. Zira  başka bir silahımız, bugün için ,  bulunmamaktadır.

Bu lanetleme ve protestoları, birlik beraberlik  içinde ve  itidalle hareket ederek  yapmalıyız. Hangi düşüncede olursak olalım, sivil toplumlarımızla, muhalefet partilerimizle, kayıtsız şartsız hükümetimizi ve devlet güçlerimizi  desteklemeliyiz.

Zaten aşağı yukarı tüm illerimizde halkımız  bu acımasız ve insanlık dışı  vahşet  olaylarını  protesto etmek de, bir çok resmi kuruluş da bu protestolara fiilen  katılmaktadır. Nitekim dünkü  tüm  lig maçlarında saygı duruşu yapılmış ve maçlar üç dakika geç başlatılmış, tüm maçlarda hakemler ve sporcular siyah bant takmışlarrdır.

BİZ DE, MİLLİYET BLOG OLARAK DA  SAYFALARIMIZDA  TERÖRÜ  LANETLEYEN  BLOGLAR YAZMALIYIZ. Bu konuda bir çok arkadaşımız blog yazmışlardır ama tüm yazarlarımızın blog yazmaları çok etkili olacaktır.

Bu nedenle  " BUGÜN  YANİ 22 EKİM 2011 GÜNÜ " TÜM BLOG YAZARLARIMIZI, BU ACIMASIZ,MANTIKSIZ VE  VAHŞİ TERÖR OLAYLARINI, YAZILARIYLA " PROTESTOYA " DAVET EDİYORUM.

Terör karşısında TEK YUMRUK olduğumuzu bir kere daha ilan etmeliyiz.

Tüm şehitlerimize tanrıdan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerim.

Terörü yapanların başlarını ezeceğimize bütün kalbimle inanıyorum.

Ne mutlu TÜRKÜM diyene.

22 ekim 2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herkes teröre farklı pencereden baktığı için olmuyor...

Kerim Korkut 
 24.05.2017 14:42
Cevap :
Ben ce terörün bir tak penceresi vardır o da vahşettir.  08.06.2017 14:49
 

Yılmaz Bey, lütfen, bu kötü günlere gelmemizin yegane nedenidir insanların gözüne gözüne sokulan bu söz. Dağa taşa "Ne mutlu türküm diyene" yazısını yazarsanız, kendilerini Türk değil Kürt olduklarını belirten karşı tepkiyle karşılaşırsınız. Basit bir "etki tepki yasasısıdır bu." Birazcık düşünen, birazcık empati yapan herkes bunu kavrayabilir. Yazdıklarınız tamam. Terörü lanetleyelim. Kürt ve Türk hep birlikte, mitingler yapalım. "Ne Mutlu Türküm Diyene" diye yazınızı bitirirseniz bu mitinge Kürtler gelmezler. Yapacağımız terörü lanetleme, Kürtlere karşı yapılmış olur. Bilmem anlatabildimmi? Amacınız barışsa eğer bu böyle olmak zorunda. Barış umrumda değil savaşa devam diyorsanız böyle yazmaya devam ediniz. Çok garip, böylesine "bölücü" bir yazıyı yalnızca bir kişi eleştirmiş. Koskoca blogda yalnızca bir kişi. Barış buralara hala çok uzak. Ensem iyice kararıyor...(Meraklısına not. Kürt değilim. Herkes gibi bende kendi milliyetimden gurur duyuyorum) Saygılarımla.

DurmuşGüler 
 23.10.2011 20:00
Cevap :
Atamızın sözünü dağlara taşlara yazmak nasıl bölücülüğe neden olur.?Yurtta sulh cihanda sulh diyen Atamız MisAk-ı Milli ile sınırlarımızı tespit etmiş ve Dünya'ya ne denli barışçı olduğunu göstermiştir.Ne Mutlu Türküm sözünü reddeden Atamızı reddeder.Ben bugünlere nasıl geldiğimizi çok iyi biliyorum.1968 kuşağından olan her Mülkiyeli bu olayın nasıl filizlendiğini görmüştür. O YILLARDA KÜRTÇÜLÜK HAREKETİ OLARAK BAŞLATILAN BU HAREKET, PKK TERÖRÜNE DÖNÜŞMÜŞTÜR. BARIŞ İÇİNDE YAŞAMAK EN BÜYÜK AMACIMDIR.Bizim kusurumuz Doğu illerini kalkınmada sona bırakmamızdır.Kalkınmaya doğudan başlasak bu hareketler olmazdı.Bilemedik.Belki de imkanlarımız kısıtlıydı,ya da dış mihraklar bizi engelledi.Ben Kürt Türk ayrımı yapılmasına karşıyım, zira bu ayırım yapaydır,uydurmadır.Senelerce biz beraber yaşadık.Komşumuz,sınıf arkadaşımız,dostumuzdu kürtler,birden bire ne oldu?Hala kürtlerle mahallemizde, iş yerimizde,spor sahalarında iç içeyiz ve dostuz.Bugünkü vahşet Kürt olmayanların tuzağıdır.  24.10.2011 10:36
 

Teröre, kadına şiddete, çocuk evliliklerine her türlü adaletsizliğe karşı yazılarımı yazıyorum, çünkü isyan etmekteyim. Teröre karşı da tek yürek olduğumuzu ve kınayan yazılarımızı her birlikte yazmamız doğru olandır. Yarın ki şehitleri anma birlik beraberliğimizi gösterme yürüyüşümüzün duyurusunu da yaptım son yazımda. Davetinizde çok haklısınız Yılmaz Bey. Sevgiler, saygılar...

Şükran Okyay 
 23.10.2011 0:24
Cevap :
Sizin duyarlılığınızı fark etmemek olanaksız Şükran hanım.Değerli yorumunuza teşekkürler.  23.10.2011 12:12
 

(dvm 3)… doğruyu desteklemeyi “öğrendiğinde”, yanlış ve yanıltıcı şeyler yazmamayı da öğrenecektir kesinlikle. “İnsan” öğrenen ve öğretilen bir varlıktır! “İNSAN, İNSANIN İNSANA ve İNSANI (dolayısıyla kendini de, ama yalan yanlış değil tabii… tam da olduğu gibi, gerçekte nasılsa aynen de öyle) bıkmadan usanmadan, hatta tekrar tekrar ve de sürekli ANLATMASI gereken bir varlıktır!!” (Bu da mı yine bir vecize oldu ne?? :)) (Bugün zaten epey yukarılarda mı deseeeem, derinlerde mi deseeem, adı her ne ise işte öyle bir düşünce boyutumdaki keşifleri toparlayıp, netleştirme, analizlerimi sentezleme günümdeyim yine demek…) (olumlu ve iyi birşeydir bu da) Onun için siz de işte, öyle karamsarlığa falan kapılmayın yani, çünkü “doğru”... ve doğru düşünceler, hep iyi, iyi niyetli ve iyi-olumlu düşünen insanlara ve de yine “hep” gelir zaten... VE... hiçbir insan da "kötü" değildir zaten, sadece "sonradan" ve yine "yanlışlarla ancak" kötüleşir insanlar... Tekrar sevgi ve saygılarımla...

Filiz Alev 
 23.10.2011 0:04
Cevap :
Zaten sizin düşünme çizginiz hep yukarılarda Filiz hanım.Ancak ben insanlara anlatmaktan bıktım. iNSAN YA İYİDİR YA DA KÖTÜDÜR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.İyi insan göreceli bir kavram mıdır?Ben göreceli olmadığına inanıyorum.Saygı ve sevgilerimle.  23.10.2011 11:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 450
Toplam yorum
: 2187
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster