Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '15

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1410
 

Nasıl sayın yazar oldum

Nasıl sayın yazar oldum
 

Görsel alıntı


Günlük yaşantımızda ve her geçen gün güvenilir insanların sayısı azalmaktadır. Var olan güvenli insanların değerini bilmek ve onları örnek almalıyız.

Güvenilir bir insanda sahip olması gereken özelliklerin başında iyi niyetli olmalı, yüreğinde Allah korkusu bulunmalı, kendisine tevdi edilen emanete karşı ihanet etmemeli.

Yardımsever olmalı. Yalan söylememeli ve dürüst olmalı. Bağımsız ve hür olmalı. Sadece kendi vicdanını dinlemeli. Kimseye yaranmak için, kimsenin gözüne girmek için bir çaba içinde olmamalı.

Böyle insanlar ülkelerine, toplumuna, içinde bulundukları cemiyete, ifa ettikleri görevde yararlı ve başarılı olurlar.

İnsanlar eğri oturabilir, yalnız doğru konuşmalı. MB olmasaydı kim bize sayın yazarımız diye hitap ederdi.

Kim sayın yazarımız  MB yazarı …………size şu yorumu gönderdi veya ………..Blog yazarı bir blog yazısı ekledi diye haber verirdi.  

Şimdi kendi adıma teşekkür etsem yağ yapıyor diyecekler, hal bu ki yağdan, tuzdan nefret ederim.

Ne yemede, ne içmede ve nede yaşamın diğer kural ve kaidelerinde yağı, tuzu hiç sevmem. Kırk yıllık dostum, arkadaşım, sırdaşım, haberdarım Milliyet Gazetesini okurken bir de baktım ki “ Tıklayın sizde blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın” 

Acaba tıklasam mı, tıklamasam mı? Bir kaç gün düşündükten sonra hadi bir tıklayalım dedik. İnanın bir kez tıkladım kısa bir müddet sonra birde baktım ki sayın yazarımız diye hitap ettiler. Artık bu biçare de olmuştu yazar. Daha ne olsun.

İşte böyle zahmetsiz bir şekilde MB üyesi yaptılar. Bence yağsız, tuzsuz teşekkürü hak ettiler. Düşünebiliyor musunuz MB olmasaydı yüz yıl ömrümüz olsaydı kim bize sayın yazarımız derdi.

Ne demişler gözleri görmeyen, bir tek göz istemiş kapılar açık bir anda al sana iki göz demişler misali MB üyesi ve sayın yazarı olduk. Girdik meclise bu meclis o meclise benzemiyor öyle 500-550 üyeli değil on bine yakın üyeli MB yazarı var.  

Peki, MB da ne yapıyoruz, ne yazıyoruz. Yüreğimizde yosun tutmuş birikimler var onları yazıyoruz. Kimileri aşkı, kimileri öykü, kimileri şiirler, kimileri anılar, kimileri mizahlar, kimileri siyaset, kimileri güncel ve kimileri de denemeler yazıyor.

Aslında o kadar kategori var ki hangisini yazarsanız yazın okunuyor, her kes haberdar ediliyor ve birde yorumlanıyor. Daha ne olsun.

MB da günde 8 saat çalışma mecburiyeti yok. Dileyen dilediği kadar çalışır ( yazar ) Günde 3 blog, günde 2 blog, günde 1 blog, iki günde 1 blog, haftada 1 blog, ayda 1 blog yazan yazarlarımız var.

Hatta üç ayda 1 blog yazan yazarlarımız dahi var. Kıdemli, kıdemsiz, eski, yeni, eski olup uzaktan seyreden yazarlarımız bile var.

Yani anlayacağınız MB da hürriyet var, özgürlük var. Parti yok, gruplar var. Ah birde benlik, senlik olmasa ABD MB a selam durur.

Belirli bir yorum yarışı var, yorumlar artık blogların önüne geçti hatta daha da kıymetli hale geldi.

Bir de görselleri ya da görüntüleri dahi görünmeyen, bilinmeyen, tanınmayan Naşirlere ( Editörlere ) naz var, saz var, sitem var, bazen de isyan var.

Editörlere de Allah'tan ihsan edilmiş sabır, metanet ve tahammül gücü var.  

Her kim iç dünyasında birikmiş, yosunlaşmış duygu ve düşüncelerini dış dünyasına yansıtmak istiyorsa hemen Milliyet Blog ‘un davetine icabet etsin tıklasın anında yazar olsun.

Böyle biçare yazımızın sonuna geldik. Dileğimiz MB Editörlerine, yazarlarına selam olsun, sağlık ve mutlulukları daim olsun,

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN                              

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Büyüğüm, sizi tanıyorum! Siz onca evlat yetiştirmiş, devlete hizmet etmiş; ahlaklı, namuslu, erdemli bir insansınız. Size "Sayın" denmeyecek de kime denecek? Naçizane bir tavsiyem olacak size: Bence bloglarınızda kendinizi "biçare" olarak tanımlamayın. Mesela benim kafamdaki Burakgazi profili son derece akıllı, güçlü ve sağlam bir karakter. Herkes için de öyle olduğunu düşünüyorum! Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 08.02.2015 7:03
Cevap :
Kıymetli Ata Kemal Şahin: Aslında siz sevgiyi, saygıyı hak etmiş, insanlık mertebesine ulaşmış ve iyilere dahil olduğunuz için Burakgazi'yi öyle görüyorsunuz.Böyle bir yorumu bizler sizin için yazmalıyız.Tabii yorumunuz beni duygulandırdı. Burakgazi'nin yaşamdaki sınır çizgileri de biçaredir.Biçare deyimini civan yaşımdan beri kullanırım ve kolay, kolay terk edemem.Teşekkür ediyorum.Saygılarımı sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.   08.02.2015 11:47
 

Valla kimse bize sayın yazarım diye hitap etmiyor.Siz ayrıcalıklısınız galiba.

Kerim Korkut 
 29.01.2015 19:30
Cevap :
SAYIN, Sayınların SAYINI Kerim Korkut,Siz sayını hak etmemişsiniz, etli pideli, tenli yazılar yazanlara sayın diye hitap edilmesi pek normal sayılmıyor.Size sayın yazarım diye hitap ediyorlar ama siz kimseyi dinlemiyorsunuz siz EGOLU bir yazarsınız kendinizden başkasını tanımıyorsunuz.Benlik yüzünden makamdan kovulanlar oldu.Biçareyim, hiç de ayrıcalıklı değilim. MB dan olmasaydı Kerim Korkut bu etli, tenli yazılarını nerede yazacaktı? İnkar etmeyiniz eğri oturun ama doğru konuşun. Beni fırça atmaya teşvik etmeyiniz.SAYIN, yazarımız Kerim Korkuta saygılarımı sunuyorum.SAYIN, yazarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum.   30.01.2015 9:19
 

İnsanın özü, sözü bir olduktan, duruşundan ödün vermedikten sonra bu sıfatları hak eder elbette. Kişiye özel bir blog sayfası açılabilir ancak buradaki hareketli ve karşılıklı görüş alışverişine dayalı ortamı orada bulmak olanaksız. Bu açıdan bakıldığında Milliyet blog harika bir ortam sunuyor bizlere. Hepimiz yazarız, aynı zamanda okuruz. Ben kendimizi yazar-okur diye tanımlıyorum. Öncelikli amacımız yazmak ve içimizi dökmek, ancak başka düşüncelere de uzak kalmamak, ilgimize göre diğer yazarları da okumak. Selamlar, saygılar.

Güz Özlemi 
 28.01.2015 12:53
Cevap :
Kıymetli Güz Özlemi; Bu yorumunuz çok önemli sözler içeriyor. Sanki ben yadım gibi geldi bana. Özü, sözü, duruşu ve duruşundan ödün vermeme bu biçarenin bidayetten beri savunduğu sözlerdir. Evet,MB sitesinde içimizdeki arzuları ve düşünceleri dış dünyaya yansıtmaktır. MB bizlere bu ortamı hazırlamış ve bizlere " Sayın Yazarımız " diye hitap etmiştir.Ben şahsen MB da sitem ettiğim zamanlar da olmuştur ancak MB bizim bağ ve bahçemizdir diyen de yine bu biçaredir.İlimizde bir çok gazetelerde yıllarca bir şeyler yazarken bile yazı dizgisi tarafından " Nerede kaldı yazınız,geç kaldınız, gazete baskıya girdi " gibi sözlerle azarlar da işittim.Bütün düşüncelere saygı duyduğumu belirtmek isterim.Notlarıma bakıyorum yazılarını okuduğum ve yorumladığım yazarlar bu biçarenin yazılarını okumuyor ise onunda onlara ait yazıları okuması söz konusu olamaz.Sağlık ve mutluluk dileklerimle saygılar,selamlar  28.01.2015 14:19
 

Hiçbir gücün hakkından gelemeyeceği güç sevgi gücüdür ve akıl gücüyle de birleştiği zaman güvenli insan özelliğinin bilinci olur ve yalandan,nefret ve kinden onu uzaklaştırıp sağlığı,sevinci ve mutluluğu tecrübe etmesine önderlik eder...Kendimizi ifade edebilmenin,bilgilenmenin ve paylaşımın en güzel ortamıdır tabi ki MB.Editörlerimizin asla ayrım gözetmediği ve herkese eşit davrandığı sevincimiz ve memnuniyetimizdir tabi ki.Verdikleri emekler dolayısıyla hepsini kutlamalıyız şüphesiz.Ayrıca hepimizin düşünce biçimi aynı olsaydı bu MB olamazdı ki zaten.Zıtlıklardaki bereketi ve ışığı eleyip arıtma hünerini geliştirmekteyiz elimizden geldiğince...Elinize sağlık sayın yazar dostum.Güzeldi!Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 26.01.2015 22:38
Cevap :
Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Abbas Oğuz, Gerçekten yalanız, hilesiz sevgi, katıksız saygı sağlam ve muhkem akıl ile birleştiği zaman gerçek insanlık ortaya çıkar.Ben hep söylerim Abbas Bey'in her yorumu bir blog yazısı demektir.İşte böyle " Sayın yazarımız" olduk kıymetli kardeşim.Çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.Sağlık ile mutluluk diliyorum.  27.01.2015 12:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 609
Toplam yorum
: 7065
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1923
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster