Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '18

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
5380
 

Yeniden Merhaba Güzel İnsanlık!...

Yeniden Merhaba Güzel İnsanlık!...
 

Rahmetli Karikatürist Sezer Odabaşıoğlu ağabeyimin yaptığ bir portre çizgi.


Sanırım 6 aydır yazmıyorum. Daha doğrusu yazamıyorum. Çünkü eskiden yazmakla mutlu oluyordum, kendimi iyi hissediyordum. Yazarak dünyayı değiştirebileceğimi düşünüyordum. Şimdi yazarak hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimi anladım. Lafı, orasından burasından anlamaya meyilli insanlara neyi nasıl anlatacaksın ki ?

Demokrasinin vazgeçilmezi hoşgörü değil tahammüldür. Hoşgörüde bir eşitsizlik vardır. Büyük küçüğü, güçlü güçsüzü hoş görebilir. Ama ipler hoş görenin elindedir. Dün hoş gördüğümü bugün kafamın tası atar hoş göremem. Ama karşımdakini benimle eşit görebilirsem ona tahammül ederim. Peki günümüzde insanımızda tahammül diye bir şeyin kırıntısı var mı? Yok.  O zaman benim tahammülü olmayan insanlara anlatabileceğim bir şeyim de yok. Bu denli basit.

Ayrıca günümüzde sosyal medyaya paralel olarak, blogların içeriği de değişti sanırım. Belki bu günümüzün trendine uygun bir şey ama bana göre pek değil. Kimi bloglara bakıyorum. Falanca televizyon starının morali bozuk mu , değil mi?  Falanca devlet filanca yerden çıkar mı? Bilmem kaç Aralık 2017. Satürn şu burçta.  Şu haftanın en çok izlenen dizileri. Şu dua neye iyi gelir. Modem ayarları nasıl yapılır vs vs. Uzun ve sonunda soru sorup merakları cezbeden bir başlık. Peki nedir sizce blog? Ben Meteoroloji uzmanıyım. Örneğin dün Antalya’nın Alanya ilçesinde denizde su hortumu görüldü. Tam da benim uzmanlık alanım. Açtım mesleki kitapları. Oradan buradan bir derleme yapıp blog olarak sizlere sundum. Peki oldu mu ?  Bir şeyin blog olabilmesi için bloggerin yani blog yazarının kendi özgün görüşlerini yansıtması gerekmez mi ?

Peki o zaman 6 ay sonra niye yazdım ? Eeee fazla ortalıkta görenin yüzünü eskitmesi gibi bir olay var. Ben de ara sıra görüneyim ki kendimi unutturmayayım. 2018 yılının herkese hayallerinin gerçekleştiği bir yıl olmasını diliyorum !...

 

Kenan ışık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

....ölmemiş miydi o "güzel insanlık"..."Nihayet insanlık da öldü. Haber aldığımıza göre , uzun zamandır amansız bir hastalıkla pençeleşen insanlık , dün hayata gözlerini yummuştur. Bazı arkadaşlarımız önce bu habere inanmak istememişler ve uzun süre , ‘ Yahu insanlık öldü mü?’ diye mırıldanmaktan kendilerini alamamışlardır...Not : merhumun cenazesi , önce , uzun yıllar yaşamış olduğu Hürriyet caddesinden geçirilecek ve ölümüne kadar içinde barındığı ümit apartmanı bodrum katında yapılacak kısa ve sade bir törenden sonra toprağa verilecektir"...e bu ne o zaman...:)))...OğuzAtay yalan söölemezzz...nice yıllara...:)))

nedim üstün 
 04.01.2018 16:53
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Bu ne içten bir selamlama böyle. Beni mutlu ettiniz.  04.01.2018 23:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6680
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster