Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '08

 
Kategori
Çocuk Filmleri
 

6. ULUSLARARASI ÇOCUK FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLADI

Serüven başlıyor!
Çocukların yanı sıra büyüklerin de ilgiyle izlediği Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali’nde bu yıl 6. kez serüven Bugün başladı. Bu yıl festivale İngiltere’den, Çin’e, Etiyopya’dan, Arjantin’e kadar 30’dan fazla ülkeden 100’ün üzerinde film yer alıyor. 28 Ekim 2008 tarihinde düzenlenen açılış galası ile başlayan festivalde, “Küçük Sinemacılardan Büyük Filmler” yarışmasında dereceye giren filmlerin sahiplerine ödülleri verilecek. 31 Ekim – 13 Kasım 2008 tarihleri arasında filmler sadece İstanbul ve İzmir Cinecity Sinemaları ve Beykent Üniversitesi Sanat Merkezi Sinema Salonu Beylikdüzü’nde gösterimde olacak.

Minikler Neler İzleyecek?
Uluslararası festivallerden ödül almış çok sayıda filmin yer aldığı bu yılki festival programında, yedi ayrı ülkeden yedi ayrı çocuğun yaşamlarını ve ülkelerini anlatan yarı belgesel filmleri izleyebilir; “Altın Arayan Çocuk’” un macerasına ortak olabilir; fantastik bir öyküyle tanışıp “Mozart”la arkadaşlık yapabilir; Çocukların en çok sorduğu 100 sorunun bilimsel yanıtlar bulunabilecek.

Karanlık bir salonun, kocaman perdesine yansıyan ve muhteşem renkler arasından çıkıp gelen animasyonlar, dramalar, fantastik öyküler, yaşanmış hikâyeler, komedi filmleri, uzay maceraları ve belgesel filmlerle tanışarak arkadaşlık yapabilirsiniz.

Cinecity Sinemaları, konforu, kaliteli hizmet anlayışı ile 6. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali kapsamında konuğu olacak tüm çocuklara ve büyüklere eşsiz bir atmosferde film izlemenin ayrıcalığını bir kez daha yaşatacak.

Sevgiler,

Aylin Atasagun

 
Toplam blog
: 53
: 4924
Kayıt tarihi
: 07.07.07
 
 

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünden mezun oldu. ..