Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '10

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
884
 

Adana-İzmir Hattıdan Canlı Blog Yayını

Adana-İzmir Hattıdan Canlı Blog Yayını
 

Adana-İzmir ana kara yolu hattının Ereğli durağından başlayan bu geceki otobüs yolculuğum, Karapınar-Konya arasında devam etmekte şu an. Mobil internet erişimim ve dizüstü bilgisayarım sayesinde, seyir halindeyken, oturduğum koltuktan izlenimleri aktarabilmekteyim.

Yola çıkarken bu gece aslında, baya bir tedirgindim. Çünkü Ereğli'de, sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı gecenin ilk saatlerine ve ben otobüsüme binene kadar aralıksız devam etti. Şehir içindeki kar kalınlığı beş santimetreyi buldu ve akşam haberlerinde Konya ve çevresine ait birkaç olumsuz yol durumu haberi de yayınlandı.

Saat: 23,14

Konya'ya yaklaşmaktayım. Ve Ereğli-Konya arasındaki etapta en ufak bir olumsuz hava ve yol şartı ile karşılaşmadık. Hava sıcaklığı dışarıda sıfırın altında iki derece civarında. Ve açık. Görünen o ki sabaha karşı ayaza çekecek. Don ve buzlanma olma ihtimali yüksek.

Bu nedenle gecenin ilerleyen saatlerinde ve özellikle sabaha karşı çok daha dikkatli olmak zorunda, yollarda seyir halinde olanlar ve olacaklar.

Şarjım müsaade ettiği sürece burada olmaya devam edeceğim dostlar.

Saat: 23,28

Şu anda Konya şehir merkezindeyiz. Buraya ne kar uğramış, ne de yağmur. Heryer kupkuru ve o haşin bozkır ayazı, otobüsün içinden dahi hissedilebiliyor. Hava sıcaklığı dışarıde sıfırın altında bir derece.

Saat: 23,40

Bilgisayarımın şarjı bitmek üzere. İlk mola yerinde depomu takviye edeceğim inşallah. Kalan az şarjımı da acil durumlar için ihtiyatta bekletmek istiyorum. Siz yazın dostlar, açar açmaz cevap vereceğim.

Yolun Sonu:

Maalesef ki şarj probleminden dolayı devamını ancak yolun sonunda getirebilmekteyim. Ereğli^yi çıkar çıkmaz kesilen kar yağışı Akşehir'de yeniden başladı. Oldukça da etkili yağmaktaydı. Felç etmese de karayolu ulaşımını olumsuz etkilediğini söylemem mümkün. Ama Akşehir'i birkaç kilometre çıktıktan sonra yeniden bıçak gibi kesildi yağış.

Aracın içindeki, dış hava sıcaklığı göstergesi en düşük rakamı Şuhut civarında gösterdi. Sıfırın altında beş dereceyi gördüm. İzmir'e yaklaşarak ısının artmasını beklemekteydim doğal olarak. Ancak Belkahve'de eksi bir, İzmir çukuruna indikçe de en yüksek artı bir derece görüldü. Anladım ki hava ciddi anlamda soğuk, kış gerçek manada gösterdi yüzünü.

İzmir bugün günlük güneşlik. Ama bu bir yalancı güneş haberiniz olsun. Resmen ısırıyor soğuk.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz Ereğli'den geçerken benim de içim bir hoş oldu. Orada doğdum ve lise bitinceye kadar orada yaşadım. Kışlarını bilmez miyim? Çatılardan sarkan buzlar o kadar uzun olurdu ki elimizle tutar buzları emerdik. 1 metreden fazla kar bilirim. Umarım hala güzel, hala yeşildir. Size de hatırlattığınız için teşekkürler. Bir daha oralardan geçerseniz benden selam söyleyin. Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 25.01.2010 20:02
Cevap :
Söylerim tabi ki, söylemez miyim. Ereğli, eskisi kadar yeşil değil maalesef. Arabaşıları da, eskisi kadar lezzetli değil. Çünkü tavuklar fabrikasyon. Ama yine de lapa lapa kar yağan buz gibi bir Ereğli gecesinde, kaynar halde gelen arabaşı çorbasına hamur sallamak hoştu yıllar sonra. Av eti bulmaya ise vakit yoktu maalesef. Sağlıcakla kalınız.  26.01.2010 17:00
 

Hem Konya çok geride kalmış. Burada bir yanlışlık var Aydın Bey. Pusulaya bir daha bakın, gerekli düzeltmeyi yapın. Ve inşallah Adana'ya vasıl olduğunuzda, haberleşelim, söyleşelim. Yakın bölgedeyim. Selam ola, geri gele.

pirmete 
 24.01.2010 23:33
Cevap :
Sevgili Pirmete, istikameti yanlış anlamışsınız. Benim yönüm doğuya değil, batıya şu an. Size doğru akışımı iki gece önceki canlı blog yayınımda aktarmış idim. Yine de naif davetiniz için teşekkürler ederim. Sağlıcakla kalınız.  24.01.2010 23:36
 

Beyaz üstünde keyifli yolculuklar diliyorum. Canlı bloğun devamını bekliyoruz. Selamlar Aydın Bey.

mine objektif 
 24.01.2010 23:19
Cevap :
Çok teşekkür ederim Mine Hanım. Laptopumun şarjı müsaade ettiği sürece buradayım, beklerim efendim :)  24.01.2010 23:21
 

bu ne hal delal:)) izmir otogarına (doğal olarak izmir'e) 6-7 yıldır gitmemiştim, geçenlerde gittim o ne düş kırıklığı bir otogardı, wc'leri bi feci... hiç yakıştıramadım, siz bu konuda bir blog yazarsınız artık:)) iyi yolculuklar, sevgiler.

Ruksan İLDAN 
 24.01.2010 23:16
Cevap :
Çok teşekkür ederim Ruksan Hanım. İzmir Otogarı noktasında çok haklısınız. Sizinle aynı fikirdeyim. Yakışmıyor İzmire. Yazarız bir gün Ruksan Hanım. Yazarız birgün. Yazarız...  24.01.2010 23:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 901
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3727
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster