Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '12

 
Kategori
Müzik
 

Ayrılıkta dinlenecek en damar şarkıların listesi

Ayrılıkta dinlenecek en damar şarkıların listesi
 

alıntıdır


Sabah gazete okurken gözüme takılan bir haberden söz etmek istedim. Ayrılıkta dinlenecek en iyi 10 şarkıdan söz ediyor. Bu şarkılar sırasıyla;

Halil Sezai - İsyan
Sezen Aksu - Kurşuni Renkler
Göksel - Acıyor
Ezginin Günlüğü - Ayrılık Treni
Şebnem Ferah - Hoşçakal
Yaşar - Beni Koyup Gitme
Vedat Sakman - Ayrılık da Sevdaya Dahil - Leman Sam - Ayrılığa Dayanamam - Bülent Ortaçgil - Kimseye Anlatmadım - Teoman - Bana Öyle Bakma

 

Şeklinde verilmiş. Yani kısaca anlatılmak istenen sanki; “alın bunları dinleyin, zaten yerlerde olan moralinizi daha çok bozun, psikolojinizi olumsuz yönde etkileyin, gözleriniz daha çok şişsin” gibi.

Olacak şey değil. Mazojist dürtülerle yaşamaya teşvik ediyoruz. En güzel aşk şarkılarını anlarımda, en damar ayrılık şarkılarının listelenmesini kabul edemiyorum. Bir kere doğal değil. Bende duygusal şarkıları severim ancak sırf ağlamak için listelenen müziklerin yanından bile geçmem.

Seçilen şarkılar karamsarlıkta sınır tanımıyor. Normal bir ruh haliyle dinlendiğinde sözleri üzücü iz bırakacak şarkılar, ayrılık esnasında dinlenince yoğun bir duygu fırtınası yaratıyor. Ne gerek var bunları birde listeleyip ayrılan çiftlerin ellerine tutuşturmaya?

Bana kalırsa ayrılık süreçlerinde yapılacak en güzel şey sosyal aktivitelerdir. Şarkılar söylenenin aksine umut dolu, pozitif enerji verici etkide seçilmeli. Kitap okunmalı mesela, tiyatroya gitmeli. Çalışanlar için işe ağırlık vermek bulunmaz nimet zaten. İnsan vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor ve kariyerinde de yol kat etmeye başlıyor.

Ama seçilen müzikleri dinleyerek kendinizi eve kapattığınızda, yemeden içmeden kesilip gözünüz telefonda, kulağınız müzikte olduğunda ve kilo vermeye başladığınızda zararı sizden başka kimseye dokunmayacağı gibi, sizi de bulunduğunuz durumdan daha geri götürmeye neden oluyor.

Dikkate alınmasın bu listeler. İllaki ayrılık dönemlerinde hissettiğiniz acıyı bir tek siz yaşamadınız. Ayrılık her an herkesi bulabiliyor. Bu konuda güçlü olmak ise size fayda sağlıyor.

Bırakın kadere isyan etmeyi, aksine daha çok sarılın kendinize ve ailenize. Mutluluk önce insanın kendini sevmesinde saklı.

 
Toplam blog
: 670
: 1923
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..