Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
947
 

Bana ellerini anlat

Bana ellerini anlat
 

Bana ellerini anlat; hiç görmediğim ellerini... Üşüdüğünde ne yaparsın onları? Kollarını göğsünde kavuşturup koltuk altlarına mı saklarsın? Cebine mi sokarsın benim gibi?

Ellerini anlat bana; hiç tutamadığım ellerini... Sıkılınca nasıl oynarsın onlarla? Parmaklarını çıtlatıp sesini mi duymak istersin? Kulağını mı kaşırsın? Saçlarını mı karıştırırsın? Tırnaklarımı uzatsam diye mi düşünürsün, kessem diye mi? Hayat çizgine mi bakarsın, dalgın? Yelpaze yapıp yüzünü mü serinletmeye çalışırsın?

Ellerini anlat bana; hiç öpemediğim ellerini... Utanınca ne yaparsın onları? Saklayacak yer mi ararsın benim gibi? Çok terler mi avuçların? Dizlerinin arasına mı saklarsın? Yüzünü mü kapatırsın?

Bana ellerini anlat; hiç ısıramadığım ellerini... Kötü bir haber duysan üzülür mü onlar da seninle? Unutur musun onları o acıyla iki yanında? Düşer mi kesilmiş birer dal gibi?

Bana ellerini anlat; hiç bilmediğim ellerini... Üstünden damarları görünür mü heyecanlanınca? Kalbinin ritmini hisseder misin bileğinde? Mor perçemli bir çocuk görsen saçını okşamak gelir mi içinden? Üstüne konan bir uğurböceğini ezmeden avucuna alıp yeniden uçurmak ister misin?

Bana ellerini anlat; doyamadığım ellerini... Bir ekmeği bölüp paylaştırsan yeter mi tüm yoksullara? Doyar mı tüm Afrika? Ellerini birleştirip yağmurun altına tutsan bir şehrin tüm güvercinlerine yeter mi avcunda biriken su?

Ellerini anlat bana; hiç koklayamadığım ellerini... Bebekliğinin insanı sarhoş eden kokusu durur mu hâlâ parmak aralarında? Bir nilüferi koparsan avcundaki suda yaşamaya devam eder mi hala? Bir güle dokunsan daha mı güzel kokar o gül? Bir gelinciği öpsen uzar mı ömrü bir mevsim daha? Bir karanfil taksan yakana, dağılır mı tüm karanfillerin hüznü?

Bana ellerini anlat; hiç duymadığım ellerini... Nasıldır sesi? Sevinçten el çırpsan o sesten bir türkü çıkar gibi geliyor bana; öyle midir? Parmağını şaklatsan dünya yeniden kurulur değil mi; yanılıyor muyum?

Ellerini anlat bana; hiç kavuşamayacağım ellerini... Birine veda ederken kanar mı onlar da içinden?
.......

Celal Çelik - 9 Mayıs 2008 - İstanbul

Resim: http://m3d1c4t3d-dr4m4qu33n.deviantart.com/art/Hands-35226520

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bana ellerini anlat hiç unutamadığım ellerini hale geçmişin izleri varmıdır avuçlarında hala avuçlarımın kokusu duruyormu ellerinde...Ellerinize sağlık:)

eflatun sokak 
 01.01.2010 18:56
Cevap :
Çok teşekkür ederim Eflatun Sokak. Sevgiler.  01.01.2010 21:55
 

mahçubiyet,asalet,korku,şefkat,sevgi öyle çok şey anlatır ki bakmasını ve çözmesini bilene sen çözenlerdensin belli:)Yeter ki gözlerin değsin karşındakinin ellerine:)Çok güzeldi kalemine sağlık selam ve sevgilerimle

Sevda Işıklı 
 11.05.2008 17:45
Cevap :
"Ellerim, eksik cennetim benim" demişti Nilgün Marmara; çok haklıymış. Çok teşekkür ederim Sevda, ellerine sağlık senin de. Sevgilerimle...  11.05.2008 21:18
 

Ne güzel anlatmışsın bu duyguları.Bir elin sıcaklığını avuçlarında hissetmek ve dokunmak sevdiğine ne güzel bir duygudur.Ya sevmiş hiç avuçlarında avuçalarını hissetmemişsen işte o en yakıcısı ve üzüntü vericisidir.Sevgiler

Meyman 
 10.05.2008 12:55
Cevap :
Merhaba Birgül, en güzel duygulardan biridir o dokunuş. Hiç dokunamamak da o derecede ağır. Çok teşekkür ederim yorumun için. Sevgilerimle...  10.05.2008 14:21
 

Yorum yapacak kelime kalmamış.Yüreğinize sağlık.İzninizle önerebilirmiyim.?

ay.şe 
 10.05.2008 0:22
Cevap :
Tabii ki önerebilirsiniz sevgili ay-can-zmr, onur duyarım. Çok teşekkür ederim ilginiz ve öneriniz için. Sevgilerimle...  10.05.2008 14:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 431
Toplam yorum
: 4967
Toplam mesaj
: 287
Ort. okunma sayısı
: 3810
Kayıt tarihi
: 30.06.06
 
 

Anahtar kelimeler: Antep, İstanbul, Haziran, İkizler, Beşiktaş, MÜ İletişim Fakültesi, Gazetecilik. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster