Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '10

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
323
 

Kimse fenerbahçelileri sevmiyor! Ben demiyorum!

Kimse fenerbahçelileri sevmiyor! Ben demiyorum!
 

yorum yok


Kendimi bildim bileli..

"fenerbahçelilere göre":

Ahmet Güvener gibi "Galatasaraylı" olduğunu söyleyecek kadar dürüst olan MHK başkanları bunları sevmiyordu..

Ailecek fenerbahçeliliği herkes tarafından bilinen Oğuz Sarvan da bunları sevmiyor.. Anlıyoruz ki MHK başkanları bunları hiç sevmedi, asla sevmeyecek!

..........

Selçuk Dereli bunları sevmiyordu. Hatta hiç hata yapmamasına rağmen Denizli maçının suçlusu oydu. Hatta maça onun tayin edilmesi psikolojik olarak bunları daha baştan yıkmıştı. Onun maçı yönetmesi bile suçlu olması için yeterli sebepti..

Şimdi Fırat Aydınus bunları sevmiyor, hatta Bünyamin Gezer bunları sevmiyor, Koray Gençerler, Kuddusi Müftüoğlu bunları sevmiyor, Cüneyt Çakır bunları sevmiyor vs. vs.. Bu akşam da Gaziantepspor maçından sonra Nihat Özdemir, pozisyonun penaltı olmadığı o kadar netken bile, yine "penaltımız verilmedi" diye ağlıyordu. (Oysa yapması gereken; emre yine kırmızı kart görmedi diye göbek atmaktı.. Artık "yenildiler diye konuşuyorlar" demesinler diye her maçtan sonra konuşuyor, konuşacak konu arıyor:) Anlıyoruz ki hakemler bunları hiç sevmedi, asla sevmeyecek!

..........

Haluk Ulusoy bunları sevmiyordu. Galatasaray UEFA kupasını alacak kadar iyiyken bile Türkiye liginde şampiyon olmasının sebebi Ulusoy federasyonuydu..

Şimdi, kendi gayretleriyle seçtirdikleri federasyon başkanı Mahmut Özgener de bunları sevmiyor.. Anlıyoruz ki federasyon başkanları bunları hiç sevmedi, asla sevmeyecek!

..........

Galatasaraylılar ve Beşiktaşlılar bunları sevmiyordu..

Türkiye liglerinde oynayan takımların yöneticisinden taraftarına kadar hiç kimse bunları sevmiyor.. Bunu "Türk'ün Türk'ten başka dostu yok" sözü gibi yorumlayıp övünüyorlar ya da kendilerine cumhuriyet süsü vererek büyüyorlar.. Anlıyoruz ki bunların dışında herkes bunları hiç sevmedi, asla sevmeyecek!

..........

Top toplayıcı çocuklar, topun bizzat kendisi, hatta Çin'de bu topları yapanlar, Malezya'daki ayakkabıcılar, İtalya'daki galericiler, Guatemala'daki futbolcular, dağdaki tavşanlar, yükseklerdeki şahinler, Amerika'daki atlar..

Kimse bunları sevmiyor..

Herkes bunlara karşı.. Herkes bunlara düşman.. Herkes bunlara haksızlık yapıyor..

Dedim ya..

Ben kendimi bildim bileli..

"Bunlara göre", böyle..

Hiç sormazlar ama soralım.

Doğru mu? Neden peki?

..........

Yazarın ekstra soruları: 1-Nihat Özdemir, öncelikle fenerbahçeye karşı mı, yoksa Türk sporuna karşı mı sorumludur? 2-Kayseri maçından sonra penaltı değildi diye haftalarca ağlayanlar, bugün resmi sitelerine bunu koyup, kendilerine neden aynı penaltıdan verilmediğini sorgularlar ve çifte standart diye yine ağlarlarsa marka değeri artar mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tabii ki fener lehine yapılan hatalar da var sevgili dostum ancak benim o fotoraflarla anlatmak istediğim; "senin lehine de bariz hatalar yapılırken o kadar (ve her zaman) bağırmayacaksın, biraz rakiplerine saygı duyacaksın" demekti. 20 dk. uzayan maçla ilgili blog yazım var, okur düşüncelerimi öğrenirsin, yavuz hırsız misali bastırmaya çalışmaz, avantaj sağladığınız bir konuda mağduru (!) oynamazsın. Alkışlamaya gelince.. O konuda benim değil senin anlatman gereken şeyler var! İstersen alkışlayana değil, alkışlatana bakalım, bari bu konuda yağ misali üste çıkmayalım, yapmayın! Ayrıca kazandığınız derbi için tebrik ederim. Son pozisyon (Lugano-Dos Santos) FB için olsaydı maç sonrası açıklamalarınızı ben düşünebiliyorum.. Ya siz ? (cevabım yayınlanmadı)

Bekir Gümüş 
 01.04.2010 23:17
 

Siz beni sevmeyin Sayın Solak.. Üslubunuzu cevap verilecek seviyede bulmuyorum.. Zaten yazının tamamını dikkatle okumamış olmalısınız. FB'lilerin sevilmediğini ben değil, FB'liler söylüyor. Okumanız yoksa yardımcı olayım.. (cevabım yayınlanmadı)

Bekir Gümüş 
 01.04.2010 14:25
 

Feneri sevip sevmemek başka hakem hatalrı başka. Şu fotoğraf albümüne yalnızca bu yıl FB'nin yok edilen puanları ile ilgili posizyonları da koymanı dilerdim. Ya da dünyanın herhangi bir ülkesinde 20 dk uzatılan bir maçla ilgili bir örnek daha vermeni isterdim. Ama insan GS'li olunca bunlar olmuyor. Ya da GS liler A.Yıldırıma dakikalarca küfrederken FB seyircisinin Özhan Başkan için dakikalarca alkış tutmasını da anlatırsın diye düşündüm. Saygılarımla.

Ali İhsan UĞUZ 
 27.03.2010 14:22
Cevap :
Tabii ki fener lehine yapılan hatalar da var sevgili dostum ancak benim o fotoraflarla anlatmak istediğim; "senin lehine de bariz hatalar yapılırken o kadar (ve her zaman) bağırmayacaksın, biraz rakiplerine saygı duyacaksın" demekti. 20 dk. uzayan maçla ilgili blog yazım var, okur düşüncelerimi öğrenirsin, yavuz hırsız misali bastırmaya çalışmaz, avantaj sağladığınız bir konuda mağduru (!) oynamazsın. Alkışlamaya gelince.. O konuda benim değil senin anlatman gereken şeyler var! İstersen alkışlayana değil, alkışlatana bakalım, bari bu konuda yağ misali üste çıkmayalım, yapmayın! Ayrıca kazandığınız derbi için tebrik ederim. Son pozisyon (Lugano-Dos Santos) FB için olsaydı maç sonrası açıklamalarınızı ben düşünebiliyorum.. Ya siz ?  30.03.2010 22:36
 

bende senı sevmıyorum...uefa kupasını tesadufen aldıgınız donemde kac mac yaptık sızınle ve hangısını kazandınız cevap beklıyorum...tekrar bende senı sevmıyorum..

saban solak 
 27.03.2010 13:05
Cevap :
Siz beni sevmeyin Sayın Solak.. Üslubunuzu cevap verilecek seviyede bulmuyorum.. Zaten yazının tamamını dikkatle okumamış olmalısınız. FB'lilerin sevilmediğini ben değil, FB'liler söylüyor. Okumanız yoksa yardımcı olayım..  30.03.2010 22:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1060
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster