Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
409
 

Korkmaz’dan Isparta ve Burdur’a tren müjde

Korkmaz’dan Isparta ve Burdur’a tren müjde
 

ISPARTA MHP MİLLETVEKİLİ NEVZAT KORKMAZ


MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Isparta ve Burdur kamuoyunda yolcu treni tartışmalarının yoğun olduğu koşullarda, Isparta-Burdur yolcu treni seferlerinin yeni

Den başlayacağı müjdesini vererek hızlı treninin de biran önce başlatılmasını istedi.

Nevzat Korkmaz, TBMM’nde yaptığı konuşmada, yolun medeniyet demek olduğunu vurgulayarak 4 Kasım 2004 tarihinden itibaren illerimizden 3 tren seferinin iptal edildiğini belirtti. Bu seferlerin birincisinin Isparta-Burdur seferi olduğunu, 3 Mart 2008 tarihinde Isparta-Burdur-İzmir Göller Yöresi Ekspresi ile 24 Temmuz 2008 tarihinde ise Burdur-Isparta-İstanbul Pamukkale Ekspresi tren seferlerinin iptal edildiğini ifade etti.

Bu tren seferlerinin iptalinin bölge insanının mağduriyetine neden olduğunun altını çizen Korkmaz, “bu seferler hızlı tren seferlerinin alternatifi değildir” dedi. Korkmaz, Isparta’da 50 bin, Burdur’da da 30 bin üniversite öğrencisinin yaşadığını belirterek “yolcu treninin kaldırılması hatası asla bu insanların olamaz” şeklinde konuştu.

Burdur-Isparta tren seferlerinin yeniden başlatılması için iki ilde toplanan 22 bin imzanın Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’ın da bulunduğu bir heyetle Ulaştırma Bakanlığına iletildiğini, Isparta-Burdur tren seferlerinin yeniden başlatılması müjdesini aldıklarını vurguladı.

Korkmaz, bu konuya ilgi gösteren Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri teşekkür ederek konu hakkında duyarlılık gösteren bütün vatandaşlara şükranlarını ifade etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 510
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 502
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster