Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Yurtlarda Yetişenler

Değerli Ayfer AYTAÇ, Görünürdeki bir yaradan aka kanı durdurmak kolay; (bir travma -terkedilme- nedeniyle) kanayan bir kalpten akan kanı durdurmak zordur. Bu manada yuvada yetişen her bir çocuğun kalbi bir ömür kanamakta; (güvensizlik nedeniyle) ne kendileri, ne de ileride yanında yer alacaklar hiçbir zaman mutlu olamamaktadır. Nasrettin Hocanın, damdan düştüğünde söylediği sözünü bilirsiniz; "bana hekim değil, damdan düşen birini bulun" Bu çocukların yaşadıkları acıları bilmeyenlerin onlara bakıcı-yardımcı olmaları mümkün değildir. Bu çocuklarla ilgilenmek hem gönül, hem de -rıza- vakıf işidir. Burada yetişenlerin çoğu sizlerin de bildiği gibi su üzerinde akan bir çöp misali yaşam denizinde akarak bir sazlıkta! ömrünü tamamlamaktadır. Yazınız, umarım bu işle ilgili bir yerlere ulaşır, kanayan kalplere bir nebze de olsa derman olur. Elinize Sağlık, Sağlıcakla Kalınız.

15 Haziran 2021 18:47
Karadeniz'de "Ukrayna Krizi"

Değerli cdenizkent, Ayının kırk türküsünün armut üstüne olduğunu bilirsiniz. Amerika, Rusya'yı "öcü" olarak kullanıp, özellikle Avrupa'yı (Bizi de) çıkarları doğrultusunda kullandığı bir gerçektir. (Benzerini Rusya'da yapmaktadır) 2.Dünya savaşında sonra ABD-Rusya, dünyayı aralarında paylaşmış ve o günden bu güne silah vb. satışları ile büyük kazanç sağlamışlardır. Bugün ABD ve Rus ekonomisi dibe çökmüştür. Bir savaş: ikisini de, 2. sınıf devlet yapar; Çin, Hindistan, Brezilya'nın önünü hızlı bir şekilde açar. Özeti: Her zaman olduğu gibi bu kez de Ukrayna bahane edilerek, arka planda birbirlerinden çeşitli taviz almayı hedeflemektedirler. Bizim coğrafi manada büyük avantajımız var, yeterli ve yüksek teknolojiye sahip savunma sanayii hedefine ulaşırsak, gerisini onlar düşünmelidir. Sağlıcakla kalınız.

19 Nisan 2021 15:29
Türkiye'nin Geleceğinde...

Değerli cdenizkent, PKK'nın kuruluşunda, Rusya ve Batı'nın parmağı olduğu herkesin malumudur. Rusya'nın buradaki amacı; Akdeniz'e inmek ve bölgede bir "Ortodoks İmparatorluğu" kurmak: Batı’nın/Avrupa'nın beklentisi ise, I.Dünya Savaşı ile "kırpılarak kuşa çevrilen", Osmanlı/Türkiye'nin tekrar ayakları üzerinden doğrularak-güçlenerek, bölgenin sömürülmesine mani olmasına imkan vermemektir. Geldik, (PKK gönüllüsü!) HDP ve taktik-stratejik ortağı CHP'ye: PKK ve (örtülü) destekçilerinin amacı bu ülkeyi (imkanını bulsalar) bölmek değil mi? Herhalde öyledir. Peki, CHP bunu bilmez mi? Bildiğine göre neden (PKK sevdalısı!) HDP'ye payanda olmaktadır? "Başka türlü iktidar olamayız!" görüşü sanıyoruz bir bahane olmamalıdır. Yorumu şu atasözü ile noktalayalım. "Otu çek köküne bak!" İşte biz de bu anlayışla, CHP’nin otunu çekerek!, "Ülkenin geleceği ile bir iddiası yok" bilgisini paylaşmıştık. Sağlıcakla kalınız.

06 Mart 2021 16:11
 
Toplam blog
: 1117
: 1768
Kayıt tarihi
: 29.08.06