Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
4734
 

Seni seviyorum demek bu kadar zor mu?

Seni seviyorum demek bu kadar zor mu?
 

Sevgiyi anlatmak bu kadar zor mu? Ayrılırken bile o kadar geçmişi, paylaşımı barındıran birinden bu kadar zor mudur ‘Seni çok seviyorum.’un dudaklardan özgürce dökülmesi. Göğsünü gere gere, korkusuzca. Her seni seviyorum dediğinde stoğundaki seviyorumlar mı eksiliyor bir bir? O kadar çorak mı kalbin? Yüreğini sevgiyle aşkla tıka basa doldurmak istiyorsa karşındaki, bu o kadar büyük bir suç mudur?
- Bana söylemek istediğin bir şey var mı? Arkası dönük kırık bir ses konuşan...
İki dakikalık bir suskunluk... Seni çok seviyorum demeni istiyor biri, onu sahiplenmeni, kabuğunu artık koca bir balyozla kırıp bu ayrılık anında bari göstermeni içini. Yalnızlıkla yaşanan sevgiler istemiyor artık. Yoruldu. Senin bunca yıldır sakladıklarını istiyor, artık saklambaç oyununa son vermeni istediği yüzlerce yakarışta sıkıntıyla üflediğin zamanları hiçe saymak istiyor.
Dudaklarından kısık, savaş halinde, kanadı kırık bir ‘Seni seviyorum’ geliyor. Sanki söze dökülürken tutukluk yapmakla yapmamak arasında kalan sessiz birkaç sözcük daha.
O, hayal kırıklığı tarlasına yeni tohumlar ekerken, birkaç sözcük çıkıyor ağzından. Onu duymadın, başka bir odaya gitmiştin bile çoktan. Geri geldin.
‘Ne dedin? Bir daha söyle.’ dedin.
Çıkmıyor sözcükler artık, zaman gerek, cesaret gerek, artık yorulmuş kalbinin kendine gelmesi gerek.
Senin sabırla beklemen, onunla zaten kopuk olan iletişimini kesmemen gerek. Birbirinizi anlamanız ve bunca fedakarlığa adam gibi aşk gerek.
Çekip gidiyorsun, öfkeli homurtularını da alarak. Önemsenmediğini düşünüyorsun. Gözyaşları kalbini serinletmeye geliyor sen gidince yalnız kalmasın diye. Yüreğinde kırılıyor bir şeyler daha. Parçalanıyor hayatı.
Duygular konuşmak, dile gelmek ister. Kalp anlaşılmak, sevilmek okşanmak ister; küçük bir çocuk gibi şımartılmak... Çok mu sık istiyor? Olsun, bu kadar zor mudur duyguları düşünceleri söze dökmek, iletişime geçmek? Suskunluk ya çirkin bir gürültüye ya da kendi gibi derin bir suskunluğa gebedir. Gürültü sana göre değil, bilirsin; ama suskunluğa suskunluk dayanılmaz bir soğukluk getirir, donarsın. Elleriniz, ayaklarınız, kalbiniz, ruhunuz; ikiniz de donarsınız.
Sevgiyi anlatmak bu kadar zor mudur?

Blog Foto: Callahan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın sevdiğini sevdiğine söylemesi gerçekten çok kolay zaten sevdiğini söylemek zorlama ile değil kendiliğinden olanbir şeydir. İnsan beyni bunu açıkca söyler. Sevgide çekingenlik. kompleks yoktur.Üstünlük yoktur. Haklı haksız yoktur. Suçmu suçsuz yoktur. Sevgi çocuksu bir duygudur. Yalın çıkarsızdır.Ama bu duygular karşılıklı hissedilirse olur. tek yanlı sevgi karşındaki kişi için hiçbir anlam ifade etmez.Lütfen samimi iseniz sevginizi söylememek için frene basmayınız.

Yapukay 
 20.12.2006 15:34
Cevap :
Sevmek en çıkarsız ve en samimi duygudur zaten anlamı itibariyle. Samimiyeti içinde barındırır, zaten barındırmıyorsa adı sevgi olmaz. Sevgi sözcükleri kendiliğinden dudaklardan dökülüverir genelde, istesek de istemesek de. Ama kimi zaman engeller vardır, kişisel ya çevresel. Bu durumlarda duyguları ifade etmek zor olabilir. Hatta bazısı sevgisini söylerse anlamını kaybedeceğini bile düşünebilir. Katkınıza çok teşekkürler...  20.12.2006 16:01
 

Hiçte zor değil, zor olan başrolde değilde, Birliktelikte "karakter" oyuncusu veya yardımcı oyuncu rolünü kabul ederek oynamak. Yaşam da filimler gibi aynı anda iki başrol oyuncusunu taşıyamıyor. Severseniz, yardımcı rolü baştan kabul ediyorsunuz demektir. Proplem olmuyor. Ancak hem başrolde oynamak isterim hemde severim, sevebilirim diyorsanız, bugüne kadar başarılamayanı başarmış biri olarak tarihe geçersiniz. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 11.12.2006 17:28
Cevap :
Sevgide başrol yoktur bence. Dediğiniz bu nedenle doğru: seviyorsan yardımcı rolü baştan kabul ediyorsun demektir. Başrol oynamaktan kasıt, sürekli müdahale etmek, her şeyin kendisinin istediği gibi olmasına uğraşmaksa; evet 'başrol oyuncusu' sevmeye devam edebilse bile artık karşısındakinin sevgisini öldürmüştür. Her şey daha iyi olsun derken, var olanı da yitirmiştir. O da ne acı olur... Yorumunuza teşekkürler. Saygılarımla...  12.12.2006 9:20
 

Sevgili Pinarca, Sevgi dünyadaki tek güçtür. Ötesi palavra. Sevmek mi, sevilmek mi? Önce o seçilmeli.İki insan,iki ayrı kişilik,iki ayrı sevgi.Burada eşitlikten bahsedebilir misin? Eşit olsalar aşk oluşur muydu?Söz gümüşse,sukut altındır.Sevginin dili ,ırkı olmaz.Her şey yürekte ve gözlerde gizlidir. Esenlikle kal. hasan amca

hasan amca 
 23.11.2006 9:10
Cevap :
Sevmek mi, sevilmek mi? Her ikisi de... Değerli olan iki tarafın da birbirini eşit sevmesi ya da aynı insanlar olması değildir sizin de dediğiniz gibi; ama dil konuşmuyorsa bile gözler konuşmalıdır en azından. O da sükut içindeyse ya da kalın bir duvarın arkasına saklanmışsa, o altının ne kıymeti olur, değil mi? Yorumuna çok teşekkürler Sevgili Hasan Amca:)  23.11.2006 14:14
 

Sevdiklerinle beraber cesarete... Sevgili Pınar... Cesarete...Öyle durmamak dileği ile.... Sevgiler, saygılar

Yücel EVRENN 
 16.11.2006 8:10
Cevap :
Cesaret ve her şeye rağmen ayakta kalmak yapılması gereken... Sevgiyle Yücel...  16.11.2006 13:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 3209
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Odtü mezunu; edebiyat ve sinema düşkünü biriyim. AFSAD’ta fotoğraf, Sinematek’te film yapımı üzer..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster