Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
165
 

Yalnızlık

Yalnızlık
 

insan kendini yaşadığı sürece özgürdür.


Aslında her insan yalnızdır. Ama bazıları yalnızlığın derin yalnızlığını yaşar. (bu yalnızlığın farkında olma durumudur aslında)Yıldızlar gibi ne kadar çok ve yakın dururlar gökyüzünde, öylesine uzak ve yalnızdırlar aslında. Yalnızlık milyonlarca insan arasında bir başına olmak. yani kapalı havada gölge gibi her zaman oradasın ama görülmeyen. Yalnızlık hissedebilmek, hissedilebilmektir. Bu gündüzün karanlığı gibidir, elimi uzatacağım kadar yakın, yıldızlar kadar uzak olan. Uzaklıkları yakınlaştıracak olan hissedebilmektir. aman mekan uzaklık duygularda kaybolur. Yalnızlık duygularda yaşar seni düş dünyasının yalın, katkısız, yalansız dünyasına götürür. O an düşünürsün yalnız olan ben miyim? Yoksa maddi dünyanın yalan duvarları, maskeli, hissiz gülümsemeleri ile örülmüş hayatları mı? Gerçeklerin yaşanmadığı her yerde yalnızlıklar vardır. Gerçek dostlukların, arkadaşlıkların, sevgilerin ve aşkın yaşanmadığı her yerde gündüzün görünmeyen derin karanlığında yaşanan gizlenmiş hayatlar vardır. Bu yüzden her insan yalnızdır aslında. Sessiz aşklar gibi, çığlığı fırtınalar yaratsa da içinde gözyaşlarına gizlidir, duyulmaz sesleri.

Yalnızlık gerçektir, sana ait senin duygularında olan, katkısız sade ve dürüsttür. Kaldırımın tükendiği son sokak lambasının altında hiç gelmeyeceğini bildiğin sevgiliyi beklemek gibi, gün batımının renklerini şarap kadehinde yudum yudum içmek bir yalnızlık birde yalnızlığın derinliğinde aşkın sessizliği gibi.

Evet gerçek olan yalnızlıktır. Bize ait olan onu yaşarız kendimiz gibi. Diğer hayatlar ise toplum kuralları, gelenekler, yasalar, ilişkiler, çıkarlar, işler, kaygılar tarafından belirlenir. Bizim dışımızda duygularımızla yaşamadığımız hayatlar. Yalnızlık Özgürlüktür.

Yalnızım be arkadaşım

Masamdaki simit,

Bardağımdaki çay gibi.

Ne tavernadan

Gelen müzik,

Ne kıyıya vuran

Dalgaların sesi

Simiti yer,

İçerim üzerine çayı.

İşte gerçek,

Yalnızlığım gibi.

Özkan ŞANAL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 476
Kayıt tarihi
: 11.08.16
 
 

Anadolu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Karekter ve Değerler Eğitim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster