Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '21

 
Kategori
Psikoloji
 

Yaşama Sevinci Aramak

Bu günlerde mutsuz musunuz. Karamsarlık bütün beyninizi kapladı mı ! Her eyleminize olmaz gözüyle mi bakıyorsunuz. Umudunuzu kaybetmiş mi , görünüyorsunuz.. Durun bir dakika kendinize zaman ayırın !

Gün içinde aç kaldınız da bir lokma mı bulamadınız. Nefessiz kaldınız da soluk mu alamadınız. Ağrılarınız arttı da ilaç mı bulamadınız. Yarın korkusuyla evhamlara mı kapıldınız.

Halbuki yok böyle sıkıntılar. Bunlar hep gönlümüzde kendi kendimizi yiyip bitiren endişelerimiz. Bundan kurtulmak için içinde bulunduğumuz durumun daha beterini hayal edelim. O zaman şükretmek gerekmez mi. Şükrettiğimiz zaman gönlümüze bizi yaratan tarafından gözetildiğimiz, bir sahibimiz olduğu hissi uyanır. İşte bu duygu uyanınca evhamlar, endişeler biraz olsun  kalbimizi rahat bırakır. Rahatlayınca umudumuz da doğmuş olur.

Velhasıl kendimizi bırakmayalım. Bir komutan savaşta ordusunu kaybediyor, o kadar zulümler, insanların acı haykırışlarına katlanıyor. Yeniden bir ordu düzüp düşmanlarını yenmeyi tasarlıyorsa, bizde acılarımıza sıkıntılarımıza katlanıp vazgeçmememiz  gerekmez mi ! Eğer o gücümüz yoksa ellerimizi açıp bana dayanma gücü ver Ya Rabbi! deyiverelim, Olmaz mı.

Sürekli gün doğmuyor telkini veren karamsarlık, bir bakmışız güneşin ışıklarında görünmez olmuştur.

 
Toplam blog
: 119
: 225
Kayıt tarihi
: 04.12.17
 
 

İlgi duyduğum alan tarih. Milli mücadele ve Osmanlı tarihine  odaklandım. Gözden kaçan tarihi şah..