Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1188
 

Yeni bir yıl yaklaşırken…

Yeni bir yıl yaklaşırken…
 

Yeni yıla girmemize az bir zaman kaldı. Yılbaşı kutlamaları ile ilgili hazırlıklar büyük bir hızla ilerliyor. Tatile çıkacaklar rezervasyonlarını yaptırdılar. Çam ağaçları ve süsleri alınıp, ışıkları da bir güzelce yerleştirilip; cam önünde en görünen noktalarda; konu komşunun gözü önünde arz-ı endam etmeye başladı bile. Oteller de tüm hazırlıklarını tamamlamışlar, Bursa’dayız ya, yerel gazetelerde Uludağ hazırlıklarını en ince ayrıntılarına kadar takip etme imkanımız da mevcut. Gerçi manşetler biraz eleştiriyle yaklaşmış olaya.’’Asgari ücret fiyatına bir gece eğlence’’diyerek…

Hem bayram, hem yılbaşı, hem de sömestre tatili birleşince çalışkan Türk halkı ‘’tatil sevincine’’ gark oldu yine işte. Hayırlı olsun!

Bu bayramı pek sevmiyorum. Her yerde göstermelik katliamlar, etin en iyi tarafları ayıklanıp, yoksullara dağıtılan kemikler beni hep rahatsız ediyor. Mümkün olduğunca evden çıkmadan geçirmeyi planlıyorum.

Ve muhteşem yılbaşı gecesi…

Benim için hiçbir anlamı olmayan bir gece. Diğer gecelerden hiçbir farkı yok. Tarihlerde bir rakamın değişmesi beni hiç ilgilendirmiyor çünkü. Yapma şimdi, eğlenmek için bir bahane işte; diyebilirsiniz. Ben eğlenceye bahane için farklı zamanları da tercih edebiliyorum. Ya şu nefret ettiğim herkesin yaptığını yapmak zorundaymış gibi yapmaya çalışmak düşüncesi beni uzaklaştırıyor, ya da anlamını henüz keşfetme şerefine nail olamadığım için…

Sebebi ne olursa her yeni yılın, yeni bir hayat olacağı fikrine pek bağlanamıyorum. Yıl içinde çok farklı tarihler benim miladım olabiliyor. Ama çocukluğumda kaldı her yeni yılın ilk gününde bir mucize beklentisi.

Belki bu kutlamanın amacı , Sevgili Kemal Bey’in (Emekli Bir Subay) oğlunun doğum günü yazısında dile getirdiği; yeni bir yaşa bu yarışı tamamlayamayan rakiplerine göre zaferle girdin fikrinin bir başka şekli olabilir.

Ancak bitirmek üzere olduğumuz 2006 yılı hayatımın (ki bu 40. yılım olacak) neredeyse en kötü yıllarından biriydi. Maddi, manevi ne kadar zorluk varsa nefes bile aldırmadan saldırıp durdu yıl boyunca. Bu yüzden neredeyse ben de yeni yıl avunmalarına teslim olacak gibiyim bu günlerde.

Ama farklı bir duam var, 2007 yılı için. Ben Ferdi’nin yarışında güçlenip, 2007 yılında da aramızda olması dileğindeyim çünkü. Ferdi’nin yarışını kazanıp, 2007 yılında tekrar doğmasını görmek istiyorum çünkü. 2007 yılbaşında Ferdi’nin bize el sallamasını istiyorum çünkü.

Ve şans oyunlarına bu kadar karşıyken, bilet almayı bile düşünüyorum. Belki çıkar da Ferdi için hemen kullanabilirim diye.

Dileklerim ve umutlarım ilk kez bu yılbaşı için var…

Noel baba verdiğim adresi aldın değil mi? Bana getireceğin her şeyi oraya götür olur mu?

Ferdi için:

http://biryardimeli.bz.tc/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

düşünüyordun Deniz???? Yoksa zaman geçtikçe ve yaşın ilerledikçe artık sana eskiden heyecan veren şeyler vermezmi oldu artık ne dersin? Bence, sen çok şeyin üstesinden gelerek yeni yılı en iyi karşılaması gereken insanların başında gelmelisin.Bak...FERDİ KARDEŞİMİZE olduğun destek ve inşallah 2007 yılında da olacağın destek sana yeni bir yılın heyecanını vermeye yeter de artar bile bence DENİZ..... YENİ YILIN GÜZELLİKLERLE OLSUN Deniz....

COŞKUN 
 11.12.2006 19:12
 

Bunu bana sevgili Yahya İncik göndermiş mesaj olarak sevgili Deniz ve ben de seninle paylaşmak istedim bu güzel sözü. 40 yıl nedir ki insan hayatında? 40 yıl ya da bir saniye. İkisinin arasında hiç fark yok. Sadece yaşamayı bu dünyanın güzelliği için bile sevmeye karar verdiğin zaman hiçbirşey seni üzemez. Bak, beni artık üzemiyor mesela. Çünkü benim çiçeklerim var, çiçek bahçem var. İnsanların seni sevdiğini, düşündüğünü bilmek bile ömrüne öyle güzel şeyler katıyor ki... Ben üzüntülerimi, sıkıntılarımı sizler sayesinde daha da güçlenerek göğüsleyebildim, sen mi yapamayacaksın? Her bitiş yeni bir başlangıç, her karanlık yeni bir şafak habercisidir. Ben sana bu depresifliği yakıştıramadım, sen de yakıştırma, böyle rüküş oluyor. Git, daha şık birşeyler giy hem de hemen. Seni çok seviyorum ve hep yüzün gülsün istiyorum canım arkadaşım...

Melda 
 11.12.2006 0:04
Cevap :
:)))emriniz başım üstüne efendim. derhal, yanımda kimler olduğunun farkındayım ! Ben sen seviyorum.  11.12.2006 13:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1616
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster