Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '13

 
Kategori
İstanbul
 

Yine Moda'dan..

Bu yazımda da, İstanbul'un Moda semtinden paylaşımlara devam edeceğim. Moda'nın lezzet adreslerine bir yenisi daha eklendi. Moda Teknik Lisesi Ağırlama ve Gıda Bölümü mezunu Selim Bey, okul sonrasındaki deneyimlerini Sherin Mutfak isimli mekanla değerlendirmeye karar verdi ve birkaç ay önce Gündoğdu sokakta adı gibi şirin bu mekan hayat buldu.

Tabi Selim Bey'in okuldan hocası Meltem Hanım'ın danışmanlığı, en büyük desteği oldu. Çünkü Meltem Hanım, Hacettepe Üniversitesi Ev Yönetimi ve Beslenme bölümü mezunu olmakla kalmayıp gıda hijyeni konusunda da eğitim almış. Şu anda da Selim Bey'in mezun olduğu bölümde dersler vermeye devam ediyor.

Mekanın ana prensibi, Meltem Hanım'ın da katkısıyla beslenme değerlerini gözönünde tutarak ve tabi hijyene de piyasa ortalamasının üzerinde önem vererek yemekler sunmak. Mekanda yemek yerken, dahili kamera sistemi ile mutfakta olan biteni, yemeğin hazırlanışını görebiliyorsunuz.

Selim Bey, 8.Uluslararası Gastronomi Festivali'nde gümüş madalya almış. Bu madalyanın boşa alınmış olmadığını, yemekleri tadarken anlıyorsunuz. Benim favorim Pazartesi günleri sunulan badem çorbası, yine son gittiğimde denediğim enginar çorbası ile cevizli Sinop mantısı. Meltem Hanım'ın Sinoplu, Selim Bey'in de Giresunlu olduğunu söylersek, Karadeniz yemeklerinin biraz torpilli olduğunu belirtmekte fayda var. Malzemelerin Karadeniz'den geldiği mekanda, çay, kahve ve tatlı servisi de yapılıyor. Sezonda balık siparişi alınabiliyor ve evinizde misafir ağırlama amaçlı siparişleriniz de değerlendiriliyor.

Zaman zaman Meltem Hanım'a da rastlayabileceğiniz mekanda kendisinin pozitif enerjisinin nasıl da mekana yayıldığını görmeniz çok olası. Servis kısmında görev alan Eren Bey de, işini ciddiyetle yapıyor ve sunumda bir aksama olmuyor.

Yemek sonrası çocuklarla ilgili paylaşım iyi gider:) Çocuklarınızı okul haricinde sosyal faaliyetlere ne sıklıkta götürüyorsunuz? Bu faaliyetlere siz de etkin bir şekilde katılıyor musunuz? Çocuğunuzun çevre ile olan iletişiminden memnun musunuz? Bu konuda iyi birşeyler yapmak istiyorsanız, Moda'dan Yoğurtçu Parkı'na inerkenki ofisinde çocuklara yönelik özel iletişim seansları düzenleyen Uluğ Bey ile tanışmanızı tavsiye ederim. Kendisi yıllarca medya sektöründe çalıştıktan sonra özellikle "çocuklarda iletişim" konusuna eğilmiş. Branşı olan iletişimi, çocuklara yönelik bir formatta sunmaya başlamış.

Az önce 7 yaşındaki oğlumla 3. seanstan çıktık. Daha önceki 2 seansa oğlumun yanında eşim katıldığı için gözlemleme şansım olmamıştı. Bugün ben de katılınca, sizinle de bunu paylaşmak istedim.

Temelde yeni kelimelerin öğretildiği, bilgisayar, internet gibi teknolojilerin çocuklarca daha faydalı kullanımının vurgulandığı bu özel eğitimde amaç, etkin iletişim ile özgüveni artırmak. Mesela bugün benim oğlum, sesini daha yüksek kullanmayı ve daha dik yürümeyi öğrendi. Biraz da çocuğun yaklaşımına ve tamamlanması gereken yönlerine göre şekil alan bir eğitim aslında. www.iletisimseminerleri.com adresinden ulaşılabilir.

Ben başarılı buldum. Oğlum için de faydalı olacağını hissettim. Ve herzamanki gibi sizlerle paylaşmak istedim. 

 
Toplam blog
: 66
: 2742
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

MBA değil ama HBA (Herşeyi Bilen Adam) yapmış birisiyim. Hemen her konuda fikrim var ama hiç fikr..