Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
 

Yüce Türk halkının şifresi çözüldü

Yüce Türk halkının şifresi çözüldü
 

İlker Başbuğ


Kesin kanaatim şudur ki; Bu millet uyutulmuş, uyuşturulmuş ve bastırılmıştır. Beşiktaş adliyesinde 12. ağır ceza mahkemesine sevk edilen eski Genel kurmay başkanı Sn İlker Başbuğ tutuklanmıştır. Tutuklama kararından sonra Başbuğ’un yaptığı ilk açıklama ‘’ Türkiye Cumhuriyetinin 26. Genel kurmay Başkanı terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan tutuklanmıştır. Takdir yüce Türk halkınındır.’’ diye beyanat vermiş.

 Ey!  Türk halkı ne takdir buyurursunuz acaba?

Bu Türk halkı ki: yetmez ama evet demiş bunun içinde diyorlardır muhtemelen, bende diyorum ki asın bari de hesap kapansın. Öyle ya müthiş bir hesaplaşma başladı ülkede, keser döndü sap döndü tamam da yüce Türk milleti de döndü!

Taksim meydanında yapılan bir şaka programında ağabey şu duvara bir atar mısın yıkılmasın dendiğinde vefakâr ve cefakâr yüce Türk halkı onlarca kişiyle duvara destek vermiş ve yıkılmamasını sağlamıştır!

 Bu yüce Türk halkıdır ki : 1982 anayasasını % 90 nın üzerinde evet diyerek onaylamış ( kendim de dahil) yani darbenin yerinde ve anarşiyi bitirmek adına yapıldığını dolayısı ile eski Genelkurmay başkanı ve referandum sonrasında devlet başkanı olmasını onayladığı Kenan Evren ve sonrasın da darbe lafını ağzına almanın ayıp olduğu ezikliğini içinde yaşamış dışından da darbecilere küfür etmiştir. Zamanın video kayıtları hala tazeliğini korumaktadır. Bugünkü iktidar bile kendisine plaket vermiştir. Bugün hemen tamamı yandaş olan başta devlet kanalı TRT olmak üzere bütün kanallar da  hiçbir  gazeteci, bilim adamı, yorumcu o kelimeyi ağzına almamış ve Erkan Yolaç’ın  bir zamanlar sunduğu evet hayır yarışmasına taş çıkarmışlardır.

 Bu yüce Türk halkıdır ki : Hepimiz Ermeniyiz demiş soy kırım tokatı yemiştir. Binlerce insan tutuklu olarak yargılanmayı beklerken kendi insanına sahip çıkmamış, Mit, emniyet, yargı, basın yayın, bütün devlet kademeleri sil baştan kadrolaşmış, Yüce Türk milletinin mümtaz ordusu sindirilmiş ve komuta makamının dillerinden düşürmediği bu ülke için en büyük tehlike irticadır söylemini söyleyenlere yedirme dönemi başlamış, irtica ile mücadele etmek bugün suç sayılarak tutuklamalar için hücum emri verilmiştir.

Bu ne hesaplaşmadır ki yüce Türk halkı gık bile dememiş tepkisini göstermemiştir. Muhalefet CHP si ile MHP si ile  her olayda pasif kalmış, yerle bir olmuştur.

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç hadi bakalım şimdi darbeyi bir tane general aklından geçirsin de görelim diyerek alay edercesine kendi ordusuna meydan okumuş, aşağılamış ve yüce Türk milleti bu şahsiyeti alkışlamıştır.

Sayın İlker Başbuğ ve yüce Türk halkı işte bütün mesele bu buyrun bakalım nasıl tepki göstereceğiz yüce Türk milleti olarak.

Pardon yargı aşamasında bir olay için tartışma yapılmaz değil mi unuttum.

 

 

 

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..