Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1958 doğumlu. Mühendislik eğitimi aldı. Teknik alanda çalışırken kültürel konulara ilgisini sürdürdü. Sanatsal eleştiri ve ürün denemeleri yaptı. Yaşadıklarını, okuduklarından seçtiklerini, kazandığı deneyimi 2000'li yıllarda yaşayanlardan biri olarak; “2000+X, Uzun Bir Arayışın Kısa Öyküsü” adlı çalışmasında topladı. ..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
"Muhammed" Bir sene gecikmeyle vizyona girdi...

Filmin tanıtımı için teşekkür etmek ve gözüme çarpan iki noktayı bildirmek istedim. Filmin bütçesi 30-40 milyon dolar, Çağrı filminin yönetmeni de Mustafa Akad olmalı. Büyük rakamlar ve benzer adlar insanı yanıltabiliyor. Sinema çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

29 Ekim 2016 05:09
Ekmek, Şarap, Sen ve Ben... ve bir güzel adam, İhsan Yüce

"Hak ettiği değeri bulamamış onlarca yıldızdan biri" nitelemeniz, belki sinemamızın da öyküsünü anlatıyor. Yeşilçam sinemasının eleştirilecek çok yanı olabilir. Ama yaşamın sürekliliği içinde çok daha gelişmiş bir evreni içinde sakladığına ve bugünü hazırladığına da kuşku yok. "Yeşilçam'ın en güzel kötü adamlarından biri", "gerçek bir entelektüel" diyerek İhsan Yüce'yi anlattığınız için teşekkürler.

23 Ocak 2016 05:06
Gabriel Garcia Marquez ve mirası

Marquez'in mektubu üzerine söylenecek çok söz olabilir. Ama "eserlerinin çok daha fazla önüne geçti" yorumu açıklama gerektiriyor. Yapıtlarına açılacak yeni bir kapı olduğu söylenebilir mi?

26 Nisan 2014 07:44
 
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 245
Kayıt tarihi
: 08.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    "Sanat Dünyası" http://blog.milliyet.com.tr/sanat-dunyasi/Blog/?BlogNo=354971