Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Evrenin sırları

çok güzel bir yazi. Farklı düşünenler için cesaret isteyen bir yazı yüreğinize sağlık. İbrahim hakkı hazretleri. 700 yıl önce modern matemetik dediğimiz karakökleri ve astroloji din ve bilime uygulamış. Aslında hepimiz uzaylız. Ne yazık ulkemızde farklı beyinlere yollar açılmıyor. Mesela çok fazla konu hakkında din ve bilimörtüşür. Takılmışız newton, arşimet, einstein vs. Herkail aleyhisselamdan söz eden bir din adamı varmı örnek. Zaman ve mekan mesela. Bizde ramazanda sadece farklı konular verilir. Bilim adına konuşulsa mesela koşulsuz iman muslumanlarda dha yaygın olmazmı..Sağlıcakla kalın.

31 Temmuz 2011 03:14
Yemin ediyorum

Yazınız çok güzel olmuş. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu resmini kullandıgınız için teşekkür ederiz. Onun yemin edişi bile farklı idi. Nur içinde yatsın. Millet vekili dediğin "Namlusunu millete çevirmiş bir ordu tanınamaz" da diyebilmeli. Vekil dediğin tek başına 500 vekilde olabilmeli nacizane. Millete vekil vedidğin adam gibi adam olmalı. Yeminden kaçmamalı gereğini yapmalı...!

03 Temmuz 2011 19:11
Hevesinizi kursağınızda bırakmak istemem…

Ak ve beyaz. Aydınlık ve karanlık. Zıtlıklar ve çaprazlar hayatın yörünge taşıdır. Maalesef. Bu da demektir sürekli bu ve benzeri olaylar olacaktır.

02 Eylül 2010 20:35
Çok fena atarım!

Güzel bir yazı olmuş. Meraklısı olarak soruyorum bu kulübün yeri nerde genelde kapalı alan poligonda atış yapıyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

20 Ocak 2010 13:33
Beklenen dünya savaşı başladı

Blog yazarları yazılarına yorum yazan blog yazarlarının yorumlarına ve tüm yorumlara açık olmalıdır.

30 Aralık 2008 12:14
Beklenen dünya savaşı başladı

Değişik bir açıdan bakmışsınız begenerek izliyorum yazılarınızı. Ancak milliyetçilik hiçbir zaman bitmez. Ulusalcılık denen kavram uydurmadır. Daha dağınık bir yapıdır. Ulus devlet ayrıdır.1700 lerde Avrupa'da bile,alevlenen ve 1800lerin 2.yarısında yeniden doğmuştur. Biz onlarca devlet kurmuş bir milletin efradıyız. Vaad edilmiş toprak ve BOP eşbaşkanlığı hikayedir. Tarihimizde vaad edilenlere değil hep sahip olduklarımıza bakmışız. Türkiye yönetilen devlet değil artık dünyayı sıkıştıran unsurdur. Türkiye'den kimse bir karış bir şey alamaz. Hele vatansızlar asla. Teşhisi doğru yapalım ve bu milleti yanlış yönlendirmeyelim. ABD balonu sönmüştür. Türklerin önderliğinde büyük Türk İslam Birliği hedeftir. AKP nihatyetinde bir siyasi partidir. Asıl olan devlet politikalarıdır. Bu millete, bu devlete güven tüm dünyada tamdır. Kendi değerlerimizi bırakıp, üçbeş figurana takılmayalım. İsrail vurunca, hiç birşey olmaz. Ama Türkler vurmaya başlarsa kimse hedeften saptıramaz.Son Örn. KKC

28 Aralık 2008 13:40
Teröre karşı ciddi duruş...

Yazınızı okudum ve beğendim ancak kısa olmuş. Çaresiz, Muktedir olmayan, bu kadar milli değerleri zaafa uğramış bir dönem geçirmedi Türkiye! Bu konularda ki yazılarımda Cesurca yazdım. Ancak millet bunlara Tam yetki verdi. Çuval da geçti başımıza, her gün kefende giyiyor mehmetçik. Bu kadar şehitle 3 değil! 5 kıtaya çok dan yayılırdık. Monarşi döneminden demokrasiye geçmişiz ancak anarşiyi biteremiyoruz.Çok yazık...!

05 Ekim 2008 01:05
Başbakan ruh sağlığımızı bozuyor

Yazınızı çok beğendim.Rahmetli Kemal Sunal geldi aklıma. Bunlara baka baka kararıyoruz milletçe. Yeni yeni kelimeleri de sinirlerimizi bozuyor. Arapça ve farsça sözlüklerle dolaşmaya başladı aydınlarımız. Bende bir kaç kelime yazmak isterim bu AKP'lilere. Ayna da baksınlar kendi göz bebeklerine hangileri var kendilerinde. Ben yorum yapmıyorum. Ellerinde iman ölçerlerle dolaşan, sahte gazetecilerine de. Basiret, Muktedirlik, Çağdaşlık, Sünnetullah hangileri var kendilerinde. Kendinize iyi bakın, iyi bayramlar. İlgilenenlere devamı..! http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=133685

27 Eylül 2008 19:41
Zübük

Ayakta alkışlıyorum sizi.Yazınızı süper buldum ve beğenerek takip edeceğim.Bu zübüklerin siyasetçilerinden de hergün yeni sözler öğreniyor milletimiz elinde arapça ve farsça sözlüklerle. Bizim gibi sade insanlar ise, sadece çığlıkları ile boğuluyor. 1 deli 1000 veli edermiş çok zaman.Belkide bize milletçe lazım olan. Çünkü bu zübüklerin hakkından anca bir deli cesaret gelir diye düşünüyorum çok zaman. Bu zübükler Mitoz bölünme ile çoğalıyor hergeçen gün. Artık herşey aşikar. İlgilenenlere Güncel bölümünde bir yazım var bu konu ile ilgili benimde. Yazınızı önerimlerim kısmınada ekledim.Hoşçakalın.

26 Eylül 2008 15:49
Serbest piyasa ekonomisi tepetaklak oldu

Yazının şık olmuş. Sıkıntı şu Türkiye'nin gerçek ekonomistlere sahip çıkarakbir konsorsiyum kuramaması ekonomi yazılarımda bahsediyorum ama çığlığımızı kimse duymuyor. Herkes ezberlerin çok bozulduğunu göremiyor çok yazık. 3 kutup olacak dünya ekonomisi daha durun. G7 de açılımını kaybedecek. Türkiye sahte siyasetçiler, sahte ekonomistlerden acilen kurtulmalı. Devşirme ve derviş görüntülülerde dahil. Acilen Ulusal Kalkınma Konseyi Kurulmalı. Başarılı yazılarınız takip etmek isteriz. Detaya girmeden, fotoğraf açısı da iyi hazırlanmış.

24 Eylül 2008 17:23
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1182
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

1973 doğumluyum Türkiye'nin önde gelen firmalarından birinde üst düzey yöneticilik yapıyorum. Siy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster