Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir daha asla eskisi gibi olamazsın!

Kapitalist insan ilişkilerindeki bizi İletişim, bilgi çağı sardıkça daha bir maymun iştahlı oluyoruz, erkek-kadın biz tüm insanoğlu olarak; daha bir ukala daha bir pervasız daha bir özgürlükler budalası oluyoruz.Egoizm ruhumuzu sarıyor ve çok şeyi doğal hakkımız sayıyoruz.Oysa hepimiz sınırlı kapasitelerde canlılarız.Bence aşk hep var olmaya devam edecek, çünkü her şey bir aşkla başladı; öyle de devam edicek.Son 15 yılda yaşananlar bir geçiş dönemi sendurumudur;2030-2040 larda aşk altın çağına ulaşacaktır, diğer bütün her şey de.

18 Haziran 2010 16:52
Erkeklerin hakkını vermek lazım

Sayın Hergüner, kıskanılan, şımartılan erkek, aklında yoksa bile sizi aldatmaya başlar; ''erkeğinizi fazlaca kıskandığınızı belli etmeyin'' diyorsunuz. Bu fikriniz ne kadar doğru ise o kadar da yanlış sonuçlar doğurur. yeterince ilgi görmeyen, duygu ve düşünceleri içtenliği ölçüsünde yeterince paylaşmayan kadın da erkeğini kesinlikle aldatmaya yöneltir; hele bunu erkeği uyardığı halde yapmaya devam ediyorsa kadın, kesinlikle aldatılır. her şey dozunda, ihtiyac ölçüsünde güzeldir. Erkeğin de şımartılmaya içtenliğe ihtiyacı vardır, kadının da olduğu gibi. Bence müthiş güzel bir evlilik için harika bir empatiye ihtiyaç vardır; en çok sevdiğimiz saygı duyduğumuz vefa gösterdiğimiz şeyler: iyi anladığımız, kavradığımız şeylerdir. Empati İçtenlik, olgunluk ve dürüstlükle birleştirildiğinde büyülü güzelliklere mutluluklara gebedir; yeni şeylerin doğumu kaçınılmazdır. Keyifle coşku içinde kalınız.

29 Mayıs 2010 12:32
“Recep Bey’in” cibilliyeti[1] ve meşrebi[2]…

Evet, Recep Bey cibilliyetini ve meşrebini çok iyi öğretti bize; zaten ben hep demiştim tüm tanıdıklarıma Recep Beyin İstanbul belediye başkanı olduğu zamandan beri anlatmıştım ''Recep Beyin cibilliyetini meşrebini. Bizim cibilliyetimizi ve meşrebimizi bütün dünya iyi bilir. Osmaniye'den selamlar.

24 Mayıs 2010 15:27
Başımız sağolsun: 28 ölü!

Böyle kadere hayır! Ve Anadolu insanını sefalete, çaresizliğe sürükleyen; vefalı, cefakar milletimizi hiçe sayan böyle kaderci mantıksızlığın mantığına HAYIR! Yarınlar güzel olacak. Güzel olmalı yarınlarımız.

22 Mayıs 2010 10:09
Anlatamayacak, ağlayacak gibiyim.

gönlüm açıktır yoktur anahtarı istersen girersin. mutluluklarım salonda oturur hüzünlerim küçük odalarda sevgim aşklarım sa çocuk odalarında saklı; iç-içe söylentisiz, kaygısız. onlarla konuşabilirsin dinleyebilirsin. kolay olan zordur istersen kalabilirsin. _Selam :)

08 Mayıs 2010 13:53
Kızılca bakır sıcaklarıydı...

''seni ben aşk sandım'' sen aşk mışsın ama O karşıtı; kader bu eyvallah demek gerek kadere ve yürüyüp gitmek gerek gürül gürül akan yaşama.Yüreğine sağlık dost.

05 Mayıs 2010 15:38
Ölesiye defteri

Sayın Nazmi Örsel hocam, harikaydı satırlarınız; lirizm, şiirinizde senfonik bir konçertoydu.

03 Mayıs 2010 21:14
Mektup yazar her yerin

''salındıkça mektup yazar her yerin'' Keyifli, coşkuluydu sayın hocam, belki de budur bize çekici gelen. Ellerin dert görmesin.

03 Mayıs 2010 21:03
Tanrının Elleri.

''soldur ağlatarak gramafondan gülleri'' Sayın portakal çiçeği, içtenlikli, koca bir yaşama yelken açmış, çok güzel sözlerinizi okumaktan keyif aldım.Teşekkürler.

01 Mayıs 2010 10:25
Aşk kirleniyor dudaklarında!!!

Ve oraya göm sevdamız sandığım şeyi; Kızılay'ın tam orta yerine... _Ellerinize gönlünüze sağlıklar olsun, teşekkürler duygulu atmosferik harika satırlarınız için.sevgiler.

26 Nisan 2010 17:26
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 322
Kayıt tarihi
: 24.04.10
 
 

Gerçek adım Ferudun Ergan'dır, Osmaniye ilinde yaşarım, bekarım, hizmet işleri yapan aile şirketimiz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster