Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Referandumdan Önce Kıyameti Koparıyorlardı, Görüldüğü Gibi Kıyamet Kopmadı

Bu düşünme mantığına göre ülkemizdeki yaşayan kürtlerde rfatandum yapsa oylama farklı sonuç çıkmaz.Madem bu işler refandumla oluyor . O zaman kurtuluş savaşı vermemize ne gerek vardı. İşte egermenliğn ne olduğunu anlamamışlar bir ülkenin refarandumla kurulduğunu sanır,

03 Ekim 2017 10:57
Evet, İslam "terakkiye" manidir, efendiler!

Batı doğudan yararlanarak kendi bilimsel ve medeni gelişmişliğini oluşturmuştur. Bizlerde aynı yolu izlemeleyiz. Ancak batının sosyal ve pozitif bilimlerinde ve sosyal ve medeni değerlerini birlikte yararlanarak onların da üzerinde sosyal ve pozitif bilimlerde dünyanın önde ülkesi haline gelebiliriz

12 Kasım 2016 18:03
ABD ve İngiltere: 15 Temmuz darbesi ile seçilmiş iktidarı bu kez ne değişti de indiremedi

Özel sektörün kullnadığı borç hazine garantili bunun kaşılığı olarakta İngiliz Merkez bankasında altın rezevlerimizin %70 den fazlası karşılık olarak tutuluyor. Yani özel sektörün borcuda ödenmediği takdirde kamunun borcu haline geliyor. Söylenen İMF ye ödenen borcun anlamı ancak uluslararası itibar açısından önemi olabilir. Gerçekte Türkiyenin borcunun artmış olduğunu bilmemiz gerekir.

08 Ağustos 2016 13:43
Aptalları oynamakla sokağı terk etmeyin mesajı yeni bir iktidar modeli doğurdu.

MHP deki kurultaydan ne lakası var darbenin . MHP içindeki gerçek bir demokrasi mucadelesi parti içi demokrasinin işletilmesi meselesi. Delegeden kaçan yıllardır başarısız olduğu halde koltuğunu antidemokratik yollarla korumak isteyen diktatörleşme heveslisi var. AKP bu gelişmeyi kendi geleceği açısından tehlikeli ve kendisinin de şikayet ettiği gerçek muhalefetin oluştuğunu toplumsal açıdan da yönelişi gördüğü için Devlet Bahçeli sevdalısı olmuştur.Kim ne yaparsa yapsın su akacak yatağını bulacaktır.Çakma değil ama gerçek demokrasi ve mucadelesinin ne olduğunu görecektir.

19 Temmuz 2016 13:00
Vona' lılar; " Perşembenin gelişini, Çarşambaya bırakmayıp," yumruklarını aynı yere vurdular.

hemşerim Vonalıların 'memleket hasretiyle buluşmuş olmalarından dolayı bir perşembeli olarak gurur duydum.

10 Mayıs 2016 18:04
Nusaybin'de bir çocuğun günlüğüne yazdıkları :(

doğru tespit Türkiyenin iki büyük partisi terörün ve töröristin dolaylı ve direkt yardımcısı oldular. bu günkü tablodan AKP ve CHP de sorumludur. Mutlaka milletin vicdanında ve tarih önünde hesap verceklerdir.

02 Mayıs 2016 14:17
Şiiler "Mehdi"sini buldu; ya Sünniler ne yapsın!

Birisi Mehti gelecek öbürü mesih gelecek der. ikisnin degeleceği yok.Çünkü Kuranda böyle bir ayet yok bunlar rivayetlere dayanan şüpheli inançlar. fakt şühe götürmeyen bir gerçek varki . büyük emperyalist güçler bu tür fikirlerin öncülüğünde müslüman coğarfyasına kan gölüne çeviriyor ü

29 Aralık 2015 20:44
Kürt etnik ırkçılığı ve nefret suçu

düşüncelerine kesinlikle katılıyorum . 2016 tının barış ve huzur getirmesi dileğiyle

25 Aralık 2015 18:18
Dersim'den Uludere'ye,Tarihle Hesaplaşmak...

Dersim konusında benim de bir yazım bulunduğu için yazınızı okuma gereği duydum. Yazım sizinkiyle paralelik arz ediyor. Her devlett gibi genç cumhuriyet yeni düzeni oturtmak istemekte , fakat o bölgede ki feodal yapı buna musade etmediği gibi , isyanla karşılık vermekte isyan bastırılırken güvenlik güçleri aşırı güç kullanımı söz konusu olmaktadır.

08 Mayıs 2014 18:25
Atatürk'ün 7 şubat 1923 tarihinde okuduğu hutbe

Atatürk gerçek müslümanlığın gelmesi için uğraşmıştır. Ne yazık ki islamiyeti dar kalıplar içinde olmasını, kendi çıkarları için uygun görenler İslamıyetin Kuranala mündemiç olan özü yerine aklı bir kenara loyarak havdisleri ve rivayetleri baz alan batıl hurefelerle örülmüş yanlış islami biçimlenmeyi tekrar ortaya çıkardılar. Bu zümreler Atatürk'ü dinin gerçek sahiplerini kötüleyici ve karalayacı söylemelerini devam ettirmektedirler.. Allahın lavsı olan kuranın kendisi yerli yerinde dururken Kuranın anlamını değiştirmye çalışmaktadırlar.

22 Nisan 2014 22:34
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 2783
Kayıt tarihi
: 31.01.09
 
 

Emekli uzman öğretmenim. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü ve A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster