Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Gelecekte geçmişi yazmak - New büyük mega Osmanlı devleti

Tarihin gördüğü tüm büyük düşünürler dini eğitim verilen okullardan çıkmıştır, sizi anlıyorum 130 yıllık bir batı hayranlığı ve kendini küçümseme politikasının sonucunda başka türlü düşünemezdiniz...

23 Eylül 2012 12:49
Tartışmak hain, PKK’lı, mason, Baas, laikçilik, Ergenekoncu ve ateist olmak mıdır? Öyleyse hepsiyim

Hasan bey, merhaba aslında psikolojik sizin yazınızı analiz ettiğimde sizin sorunuza güzel bir cevap çıkıyor, herşeye belli bir ideoloji ile yaklaşıp uzmanlık alanınız olmayan durumlar hakkında da yorum yaptığınızı anlıyorum. Türkiye ve benzer toplumlarda (gelişmiş, gelişmemiş farketmez) bu ve benzeri durum var insanlar uzmanlık alanı olmayan konularda sırf kendi tecrübelerine göre bir yorum çıkartırlar ve o yorumda şahsi ideolojik bir yorum olduğundan toplumdaki yine aynı şekilde uzmanlık alanı olmayan ve sırf o ideolojik fikrin beyne yansıması sonucu karşı atağa geçer. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmamak istiyorsanız tavsiyem; 1- bu ve benzeri yazılarınızı kendi ideolojinizden ayırarak tam bir bağımsızlık içinde karşılıklı diyalektik içinde yapmanız 2- 1. seçeneği yapamıyorsanız uzmanlık alanınızın içine girmeyen konular hakkında yorum yapmak kaçınmanız. 3- Bunların hiçbirini yapamıyorsanız o eleştirilere tahammül etmeniz!

06 Eylül 2012 20:32
Esad, Davutoğlu'nun "tampon bölge" ısrarına cevap verdi

Bağımsız tarih okuyucuları şunu rahatlıkla görüyordur Sayın Davutoğlu Büyük Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti tarihlerinde gelmiş en akıllı ve en bilgili devlet adamımızdır. Gönül arzu ederdiki bu büyük akıl İttihatçılar, hürriyetçilerden önce bu memlekete hizmet verseydide(gerçi meşhur Ali paşamızı unutmamak lazım)şu küçük topraklara sıkışıp kalmasaydık. Ulus devletçilik 3. dünya ve güçsüz devletler ideolojisi bununla ancak bu millete bu kadar ihanet edilebilirdi. Biraz büyük düşünün Davutoğlu geçen sene şu sözü söylemişti 1911 bizim balkanlardan atılma, kovulma yılımızdı 2011 yılıda geri dönüş yılımız olacak!!! Bu sözde bağımsız düşünebilen insanlar için ibret vardır!!! İdeolojik yaklaşımınız çok saçma demişsinizki natoya girerek kukla olmayı kabul ettik, peki girmeyipde sovyetlerin bize girmesini bekleseydik???

03 Eylül 2012 19:57
Suriye ile savaş

aktif rol oynamanın önemini size aktarabilmem için doğal coğrafi havzaları ve bu havzaların savunma stratejisindeki önemini araştırabilirseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Araştırırsanız dediklerime hak vereceğinize yürekten inanıyorum. saygılar... Bir olayı anlamak için çift taraflı bakmanızı tavsiye ederim.

07 Temmuz 2012 16:43
Suriye ile savaş

Mehmet Bey, saydığınız tüm olayları kronolojik olarak biliyorum ve nedenlerinide siz de bizde çok iyi biliyoruz. Buna burada değinirsek uzun bir süreç alır. Yurtta barış , cihanda barış'ın söylenme nedenleri iki tanedir. 1.cisi müttefiklere verdiğimiz sözlere riayet etmek için (kendi topraklarımızdan uzak durmak için) 2.cisi ise buda iç kamuoyuna karşılık biz çok gerideyiz kendimizi geliştirmemiz gerekiyordur. Başkaca bir sebebi yoktur maalesef!!! Sizde takdir edersiniz ki biz batı bloğu ile müttefiklik veya bağlılık içerisindeyiz, bu müttefik ve bağlılığın (tabi bir de teknolojik ve ekonomik geri kalmışlığın sonucu) vermiş olduğu sorumluluk! dolayısıyla bazı olaylara tepkisiz kalabiliyoruz ve kalacağız da!!! PKK bizim dengimiz değil ama arkasında İsrail var önce içimizdeki ermeni dönmeleri ve yahudi dönmeleri tespit edelim kandile vs girmeye gerek kalamayacaktır!!! Kaddafi hiç bir zaman bize yardımcı olmadı, olduysa da ücretini fazlasıyla aldı (kıbrıs harekatı sonrasında aldığı 1e 3)

07 Temmuz 2012 16:40
Suriye ile savaş

da bizim aktif rol oynamamız gerekiyor, bu gereklilik geleceğimiz için elzem rol oynuyor. Biz ne kadar savunmaya geçersek geçelim hücum oynayan mutlaka ama mutlaka bir açığımızı bulup bize gol atacaktır!!! Gol yememek için açık oynamamız ve özellikle orta sahamızı (istihbarat ve savunma teknolojimizi) güçlü tutmamız gerekiyor. açıkçası ben bu kadar aşağılanmamıza rağmen suriyeye müdahale etmememizi orta sahamızın zayıflığına bağlıyorum. eğer orta sahamız güçlü olursa inanın ne rusya ne çin nede iran bizimle boy ölçüşemez çünkü bizim kartlarımız çok iyi. İsrail ve batı bloğuna gelirsek evet şuanda güç eksikliğimizden dolayı onlara mecburuz ve fazla bir dayanağımız yok eğer biz kendimizi geliştirirsek onlarda birer vızıltı olurlar. Özümüze dönmemiz için kendimizi tanımamız gerekiyor!!! Saygılar...

04 Temmuz 2012 20:12
Suriye ile savaş

Bence yanlış pencereden bakıyorsunuz, tamam ilk dünya savaşına Almanların yanında girdik ama zaten başka çaremiz yoktu zaten Mısır İngilizlerin işgali altındaydı! , Britanya ve Fransa bizi gözden çıkardıkları için açıkçası almanların ''kucağına'' düştük. Almanlar bir tehlikedir ve halen daha onlarda kurtulamadık bizi mahvettiler. Şu açıdan bakın Suriye bizim sıkletimizdemi? değil peki biz neden karşılık veremiyoruz??? Size bir anekdot aktarayım, Bosna savaşında devlet olarak bosnaya yardım amaçlı hava harekatı kararı alacaktık, zamanın başbakanı komutanlıktan bilgi istiyor ve komutanlığın cevabı şu şekilde oluyor havadan oraya saldırı yapabilecek kapasitemiz yok deniliyor. Düşünsenize bizim hamiliğini yaptığımız boşnak kardeşlerimize yardım edemedik neden??? çünkü oraları düşünerek askeri planlar yapmadığımız için tamamen şu ''küçücük'' topraklarımızı iç ve dış tehditlere korumak için odaklanmış çünkü!!! şimdi gelelim suriye meselesine suriye ve coğrafi olarak bize bağlı tüm topraklard

04 Temmuz 2012 20:07
Kürtler ne istiyor?

Kürtler veya diğerleri bizlerin birer ayrılmaz parçaları ben bu durumu kürtler olarak bakmayı uygun görmüyorum, bahsettiklerinizin çoğunluğuna katılıyorum ancak Ulus devlet teorisinin bu topraklarda işlemediğini ve işlemeyeceğini herkesin artık görmesi gerekiyor. Ayrıca o, bu, şu hangi etnik köken ne isterse istesin önemli olan o kartları oynayanların ne istediğidir. Bu yüzden tek tipe indirgemek yanlış olur. Bizlerin bu konuya bakışımız ve diğer pkk gibi sorunlara ulaşmamızı daha sakin ve özelliklede bölünme korkusundan arınmış bir şekilde bakıp stratejilerimizi geliştirmemiz gerekiyor. Şunu unutmamak gerekiyor masada oynanan kart oyununda oynanan kartlar hiç bir zaman kazanmaz o kartları oynayanlar kazanır. PKK yı kim oynuyorsa oyunu görüp oyuna oyunla girmemiz gerekiyor. İsrail, iran, ermenistan, ABD, suriye, Rusya bu oyunculara herzaman bizim bir oyun yapma şansımız var ama maalesef bugüne kadar yapamadık. Umarım uyanır yapmaya başlarız..

03 Ağustos 2011 22:23
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1079
Kayıt tarihi
: 03.05.11
 
 

Tarih, felsefe, siyaset, teoloji, gizli servis konuları, kadim ve mistik konular ile hobi olarak ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster