Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sinemada tasvir

Filmi ben de başarılı buldum. Ancak Babam ve Oğlum'daki etkiyi gördüğümü de söyleyemem. Arada zaten önemli yaklaşım farklılıkları var. Diğeri popülaritesi ile biraz daha ön plandaydı. Bundan beş- on yıl sonrasını düşündüğümüzde aklımızda kalacak film Babam ve Oğlum tabi.

08 Ekim 2006 21:40
Şiir canlıdır

Yazdıklarınız acı bir gerçek. Amatör bir ruhla yazılan şiirlere edebiyatçıların yaklaşımı hep böyle oluyor. İyi niyetli ve yönlendirici bir yaklaşım değil. Ben de bir edebiyatçı olarak şiiri kolay beğenmem. Şiirin bilgiden öte birikim ve ruh işi olduğunu düşünürüm. Ve daha fazlası... Yine de devam etmenizi öneririm. Şu an dergilerde yazılan ve ödüller alan şiirlere bakın lütfen. Pek bir şey bulamayacaksınız. Başarılar.

08 Ekim 2006 21:36
Ne zaman ki civanyan, givanian oldu...

yazınız oldukça derin araştırma sonucu kotarılmışa benziyor. tespitleriniz doğru ama TDK imla kılavuzunda da belirtildiği gibi Türkçe'ye yabancı dillerden geçmiş sözcüklerin ve özellikle özel adların yazılışında bazı kurallar var. istisnai örnekler dışında bu kurallara uyulması gerekiyor.yazım ve imladaki kuralllarımızın ne kadar zor olduğu biliniyor. olabildiğince ortak paydayı bulmalıyız. biz edebiyat öğretmenlerin bile öğretimde karşılaştığımız en büyük zorluklardan birisi bu. başarılar.

03 Eylül 2006 22:00
Petrol Türkiye sınırından geçemiyor mu?

yazdıklarınız için teşekkür ederim. Buraya yazmayı alışkanlık haline getirmem lazım. ben de sizin yazdıklarınızı okuyor ve yazacaklarınızı merak ediyorum. bir diğer merak ettiğim de gerçek alanınızın ne olduğu? saygılarımla...

03 Eylül 2006 21:32
Hacivat Karagöz neden öldürüldü?

Bu film yalnızca sinemaya ait özellikler içermiyor.Bütünüyle bir tarih bilinci gerektiriyor.Zaten Ezel Akay Filmi çekme aşamasına gelmeden uzunca bir süre tarih araştırması yapıyor. Gerçekler bire bir tarihle örtüşüyor. Dönemin her kadını Şebnem Dönmez gibi yiğitlik gösterisinde de bulunmuyor tabi. O filmde babasının kızını oynuyor. Anlatılacak çok şey var ama kısaca belirtmek gerekirse sinema,tarih ve edebiyatın buluştuğu yer oluyor "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?"

30 Ağustos 2006 13:10
21 gram ne kadar eder...

Belleğimdeki en unutulmaz İnarritu filmlerinden biri 21 Gram. Diğerini de yazmışsınız "Paramparça Aşklar ve Köpekler". Her iki film de ayrıcalığını ortaya koyuyor yönetmenin. 21 Gram konusu kadar olduğu gibi çekim teknikleri ile de farklı bir film. Sean Penn'in Naomi Waths'ın oyunculukları da etkilemişti beni. Fimi bana tekrar hatırlattığınız için teşekkürler. Tekrar izlemek için kolları sıvayacağım.

30 Ağustos 2006 12:54
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 600
Kayıt tarihi
: 14.08.06
 
 

1981 Adana doğumluyum. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup 2003 yılından bu yana öğretmenlik y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster