Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Eyvallah şeyhim

En zayıf insan cahil olandır. Kullanılmaya ve yönlendirilmeye en yatkın olan. Dinimizin ilk emri "Oku" dur. Kişi başına günde herhangi bir materyal okuma zamanı sadece 3-4 saniye olan bir millet olarak en çok bizim ihtiyacımız var okumaya. Bir de insanların inançları gereği yapması gerekeni yaptığına saygılı, örtüde, kılık da kıyayette anlam aramayacak kadar kendine güvenen, inanmayan kadar inanı da kucaklayan gerçek bir laiklik alt yapısına. Kavramların adını koyup içini boş bıraktığımız sürece birileri bu boşluğu öyle ya da böyle dolduracaktır. Sağlıcakla.

07 Şubat 2009 22:27
Medya akbabaları!!!

Aynı sırtlanlar şimdide hararetle "Hadi hadi sınırı geçin" diye gempo tutuyor. Çünkü kurşunlar altında ilerleyecekler ne onlar, ne de onların değerli(!) evlatları. Yüreğine sağlık. Hoşcakalın.

12 Ekim 2007 20:57
Kerkük ve Musul

Ulu Önder' in çok güzel bir sözü vardır herkesce iyi bilinen:"Yurtta sulh, cihanda sulh.!" burada vurgu nettir. Barış her zaman tercihimizdir. Ama? Ama bu etrafımızda çember daralırken, birileri ulus olarak kuyumuzu kazarken, bizi bölmek için uzun vadeli planlar yaparken değil. Ulu Önder yeri geldiğinde de en savaşcı kişi olmuştur. Tarihimiz buna örnektir. Ancak birçok konuda olduğu gibi onu hep yanlış anlamışız. Atatürkçüğümüz içi boş, sadece lafta kalmış bir düşüncenin ötesine geçememiştir. Maalesef dünyada olup bitenlere seyirci kalanlar, politika ve siyaset üretemeyen kısır beyinler, bu aczlerini Ulu Önder' in bu sözünün arkasına saklamaya çalışmış ve etrafına duyarsız "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" gibi basit ve kısa vadeli bir politikaya sahip bir Türkiye ortaya çıkmıştır. Sonucu görüyoruz, yılan hızla üzerimize geliyor. Bakalım nereye kadar kaçabileceğiz??? Hoşcakalın..!

31 Ocak 2007 09:55
Hangi konuda yazmalıyım? Siz söyleyin..!

Sevgili Beşir Bey, valla açık yüreklilk göstermiş, kendinizi zahmete sokacağınızı bile bile böyle bir girişimde bulunmuşsunuz. Sizi tebrik ediyorum. Ancak dikkat ettim de sizden herhangi bir talebi olan kimse yok. Bunu nasıl yorumluyorsunuz? Hoşcakalın..! :)))

25 Ocak 2007 08:05
Babama mektup!

Anne veya babayı kaybetmek çok zor birşey olsa gerek. Bunları henüz yaşamadım ama gün gelip yaşayacağımı bildiğim için düşününce bile katlanması oldukça zor gözüküyor. Herhalde bunun bir üst tarafı da hatıraları olmamış veya olamamış ve hatta hatırlanmak istenmeyen bir babaya sahip olmak olsa gerek. Ne mutlu ölümünün üzerinden geçen bunca yıla rağmen sıcaklığı dün gibi hissebiliyorsunuz. Bu bana göre babanızın hala yaşadığının en güzel göstergesi. Hoşcakalın..!

12 Ocak 2007 08:28
Sorumluluk

Kaleminize sağlık, güne başlarken böyle güzel bir yazı okumak beni mutlu etti. Bu sayfaların bence en büyük amacı işte bu tür paylaşımlar olmalı. Birbirimize ne kadar değer katar ve birbirimizi ne kadar olgunlaştırabilirsek bu en büyük kazanımımız olacak..Saygılar..

08 Aralık 2006 09:26
Kahramanlar Tim'inin bir günü

Biz de kahramanlık da bitmez, kahramanlarda. Erkekçe dövüşmek yürek kadar sebep ister. Yüce Önder' in vurguladığı gibi: -Ya RAB bu ne hikmettir, siperler arası 8 metre, yani ölüm kaçınılmaz. Buna rağmen en ufak bir tereddüt yok.... Kahramanlarda sebep çok olur. Vatan, millet, bayrak, aile, namus... Onlarda sebep nedir, bilerek ölüme yüremeyi ne anlamlı kılabilir..! Yüreğinize ve elinize sağlık..!

04 Kasım 2006 23:49
Deprem

Her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de bilgi fakiriyiz. Madem bu sektörün kalbinde olan birisniz ve anladığım kadarıyla paylaşmayı da seviyorsunuz öyleyse bizleri lütfen ev alımından, yapımına kadar fırsat buldukça bilgilendirin. Şimdiden teşekkür ediyoruz. Hoşcakalın...

12 Eylül 2006 08:29
2046

Slm, filmin konusunu biraz açar mısınız? Blogunuzu okuyunca ben de merak ettim.

13 Haziran 2006 14:12
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3258
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster