Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Dil Güneşi Battı

Öğrencisi olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğum; eğitim öğretim yaşamımda en sevdiğim öğretmenlerimdendi. Türçeye ve bizlere katkısı büyüktür. Çok verimli bir yaşam sürmesi, öğrencilerince çok sevilmesi, çok güzel iletilerle uğurlanması tesellimiz oldu. Bayramın ilk ölüm haberini aldık. Bayram çok hüzünlü geçti bizler için. Hep sevgi, saygı ve rahmetle anacağım ve çok çok özleyeceğim.

06 Eylül 2017 19:25
Kadının hakları ve kazanımları açısından geriye gidiş: Boşanma komisyonu raporu

Bu yazımı kendi facebook hesabımda paylaşmakta epey zorlandım. Sanırım; teknik bir sorundan kaynaklanıyor. Ben de mecburen yorum yazarak paylaşayım dedim.

27 Mayıs 2016 03:07
Kut'ül amare gerçekleri..

Haftalardır Kut'ül Amare ile ilgili doyurucu bir bilgi, yazı, haber arıyordum. Okuduklarım içinde konuyu en iyi açıklayan yazı sizinki. Teşekkürler. Saygılar.

14 Mayıs 2016 15:25
Basın kartım sararıp soldu mu?

Bu arada sarı basın kartım 28 Haziran Cumartesi elime ulaştı. Meğer Basın Kartı Komisyonu Haziran sonunda toplanmışmış. Benim bildiğim kadarıyla (eskiden), önceden basın kartı taşımış olanların, yeniden sözleşmeyle bir basın kuruluşunda çalışmaya başlaması, komisyon kararı olmaksızın sarı basın kartını yine almak için yeterliydi.

01 Temmuz 2014 15:14
Birisi hayrına anlatsa nedir şu Milliyetçilik? Müslüman biri Milliyetçi olabilir mi? (1)

Müslüman biri tabii ki milliyetçi olabilir. Ama, burada milliyetçilikten ne anlaşıldığı da önemlidir. Bu nedenle lafı uzatmadan Milliyet Blog sayfamda yayımlanan "Hem öyleyim hem böyle! Var mı bir diyeceğiniz?", "Ulusal Komünizm mi? İslami Sosyalizm mi?" başlıklı yazılarımı, sizin de yorum yazan diğer kişilerin de okumasını isterim. Saygılar,

05 Mayıs 2014 15:56
Aziz Yer: El Aziz; Elazığ

Şubat 2014'de facebook hesabıma Sayın Irem Durgun Kılıç'tan aşağıdaki ileti gelmişti. Kendisinin izniyle yayımlıyorum. mrb ismim irem pertekliyim. Milliyet blogtaki elazığ ile ilgili yazınızı okudum. sümerbank fabrikasında bahsettiğiniz olayda vurulanlardan biri benim babamdı(yeni evli eşi hamile diye bahsettiğiniz)okurken çok etkilendim. yazınız güzeldi. Teşekkürler

05 Mayıs 2014 15:36
İlker Paşa'ya Cumhurbaşkanlığı Yolu

Yazınızı beğendim. Benim de yıllar önce yayımlanan "Artık tuz da koktu" başlıklı yazımı okumanızı öneririm. İlker Başbuğ'a Cumhurbaşkanlığı yakışır. Ama, utanması ve özür dilemesi gereken bizler değiliz.

10 Mart 2014 16:44
Keser döner, sap döner... Gün gelir, hesap döner...

Cem Bey, ülkemizdeki dünkü gelişmelerle ilgili yazımı yazarken, "keser döner sap döner..." diye başlayan sözün yaptığı çağrışımla yazınıza rastladım. Filmin final sahnesi başladı gibi desenize... Bu arada "Demokrasi Penceresinden" takma adıyla geçmişte bana da nerdeyse hakaret içeren yorumlar yazan ve "Demokrasi"sözünü BDP'nin adındaki gibi "mecazi" kullanan kişiye ögütlerini kendisine saklamasını öneriririm.

18 Aralık 2013 02:52
Aday tanıtım manifestosu

Toplumumuzda gerek özel ilişkilerinde gerekse kamusal alanda çıkar gözetme ve riyakarlık öyle arttı ki; bu "manifesto"yu yazan ya da sayfasında yayımlanmasını onaylayan (ikisi bence aynı) gerçekten bağnazca savunduğu düşünceleri mi dile getirmiştir; yoksa, yalakalık ve siyasi çıkar için mi bunu yapmıştır? Bence ikincisi ilkinden daha vahim ve tehlikeli. Elinize, zihninize sağlık.

27 Kasım 2013 13:52
Prof. Ali Bardakoğlu niye görevden alındı?

Mesut Bey, Nedim Üstün ve Kadri Kanpak'ın yorumlarına katılıyorum. Yalnız Ali Bardakoğlu 2010 Kasım başında "Başını örten daha iyi bir Müslümandır, örtmeyen kötü Müslümandır denemez. Baş örtüsü dini bir zorunluluk değildir" şeklindeki sözlerini kapsayan açıklamasından sonra, kendi isteği ile görev süresi dolmadan kısa bir süre önce kendi isteğiyle görevini bırakmıştır. Bu da onun basiretli ve ileri görüşlü bir tavrı olarak değerlendirilebilir.

01 Kasım 2013 13:03
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 858
Kayıt tarihi
: 06.07.11
 
 

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu (İletişim Fakültesi) Radyo ve Televizyon Bölümü mezun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster