Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Erdoğanizm ve Putinizm

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Halil Güven ( Sökeli ) Yazdıklarınız ve bu tanımlamalar gelecekte zuhur edeceklerin habercisidir.Ayakkabıların tozu, yemeklerin katkısı olacak işlere bakınız.Olur, olur hemde bal gibi olur.Sağlıkla, mutlulukla yaşayınız.Saygılar sunuyorum.

09 Şubat 2016 12:43
Süzme sözcükler 299: (Haiku) Sanal diz üstü

Kıymetli yazarımız Sayın Şahin Özşahin; İşte sadakatli arkadaşlık budur.Bu iki arkadaş birbirine olmuş yoldaş.Zaman merhametsiz olunca birbirinin hüzünlerini paylaşıyorlar.Ben dostluk, arkadaşlık ve vefa buna derim.Kalem ile defter her konuda birbiriyle anlaşır.Çok derin anlamlı sözler.Saygılar sunuyorum.Sağlıkla, mutlulukla yaşamanızı diliyorum.

09 Şubat 2016 12:36
Hani "akıllı" bizdik?

Kıymetli yazarımız Sayın,Çiğdem Timur; Alman araştırmacı Hainer Rindermann'a göre Avrupa ülkeleri akıl ortalamasında Kore 106 puanla birinci sırada yer alırken, Türkiye 88 puanla 37. sırada kalmış.Haklısınız cep telefonu yüzünden aklımızı kullanacak zaman bulamıyoruz.Korkarım bu gidişle en sonuncu oluruz.Önemliydi,yazılması gerekliydi sizde yazdınız,bizler okuduk.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.

09 Şubat 2016 01:04
Kayseri usulü pazarlık

Kıymetli Selda Çakmak Özbaşoğlu: Sayın yazarımız E Ruhi Yalçın'ın söylediği gibi Kayserililerden öğreneceğimiz çok şeyler vardır.Özellikle Mersinde tanıdığım ve ticaretle iştigal edenlerin pazarlıklarına,hayran kaldım.Zararına mal satmazlar, zararına mal almalar.Geçenlerde bir yorumumda bu konudan bir kaç söz etmiştim.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Şubat 2016 17:19
Dilenciye para vermenin cezasi 208 TL

Kıymetli yazarımız Sayın, Emine Gezkin; Çok doğru ve yerinde, yazılması gerekli bir yazınızı okuduk,Dilencilik yapanlar insanların iç duygularına el uzatıp onları esir almak istiyorlar.Birçokları benden sağlam ancak bir çok hileyle değişik urbalarla dilenciliği meslek haline getirmişler. Önemli bir konuyu okuduk.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Şubat 2016 17:17
Eleştirme

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Erdal CEYHAN; Eleştirme veya Eleştiri ile ilgili aydınlatıcı açıklamalarınızı okuduk. Eleştiri bilimsel olmalı, eleştiri kişisel olmamalı, yazıya, yapıta, konuya katkı yapmalı.Her yiğidin kendine mahsus bir duruşu olmalı.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Şubat 2016 16:01
İnsanlar, ahhh insanlar!

Kıymetli öğretmenimiz Sayın,Abbas Oğuz; Evet İnsanlar ve insanlık için var olan sevgi.Ne güzel tarif etmişsiniz.Yine duygu dolu ve paha biçilmez sözler.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu ve her daim böyle paha biçilmez şiirler yazmanızı diliyorum.Saygılar sunuyorum.

08 Şubat 2016 15:56
İnsanlık tarihinin en eski hastalıkları

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Nahide Çelebi: Haklısınız böyle acılar, böyle hastalıklarla bir çok insanlarımızı kaybettik. Güzel ve önemli bir konuyu dile getirdiniz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum

08 Şubat 2016 15:54
Gidememiş Kışta Baharı Sayıklayacak Kadar Masumdu Oysa

Kıymetli Ata Kemal Şahin ; Yine derin anlamlı şiir misali blogunuzu okuduk.Yalan cennet bu dünyada hala vuslat acıda mahpus, aşk nefret kokuyor ise ve baharda, yazda gülmeyenin mutlak surette karlı, ayazlı kışta güleceği ve kavuşacağı kesindir.Sizce de bir şey mi arıyoruz, onu hala bulmadık ve bulmaya mı çalışıyoruz.Ve sizce o aradığımız nedir, nasıl bir şeydir.Ona kavuşmak neden böyle zordur.Saygılar sunuyorum.Sağlı ve mutluluk diliyorum.

08 Şubat 2016 15:52
Siz hiç sırtınızdan hançerlendiniz mi ?

Kıymetli yazarımız Sayın, Ümit Culduz: Siz hiç merak etmeyin öpülmeyen kulağınızın arkası da bir gün öpülecek.Bu yazınıza Sayın, Cellek insani ilişkiler içinde kalarak dostluğunuzu da önde tutarak güzel yorumlar yazmış.Zaten hançerlenme sözü böyle yazılarda yazılmamalıdır.Gerçek şu ki bazı sözler, konuşmalar ve konular ulu orta yayına alınmamalı.Sizin bende kayıtlı mesajlarınız var ancak hiç bir gün onları yayına vermeyi düşünmedim.Her yiğidin bir ahı vardır.Siz motivasyonu böyle değerlendiriyorsunuz.Bu da sizin tarzınız.Sayın Cellek'le ne denli dost olduğunuzu biliyorum. Kırılmamış her şeyi iyi tamir etmiş.Zaten kıdemli yazarlarımızdan bunları bekliyoruz.Sayın Culduz'a sağlık ve mutluluk dileklerimle saygılar sunuyorum.

08 Şubat 2016 15:37
Toplam blog
: 440
Toplam yorum
: 5256
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1535
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    SEVMEYİNCE BAL ACI OLUR,SEVİNCE ZEHİR ŞERBET OLUR, SEVGİNİN TOHUMU EKİLMEZ,BİÇİLMEZ YÜREKTE OLUR.