Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Güneşim Karardı

Kıymetli Nahide Çelebi; Üniversite yıllarında özlem daha çoğalıyor. Giden daha çok hatırlanıyor.Aydınlık güneşi hep varolsun.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Nisan 2018 23:42
Gastrite İyi Gelen ve Gelmeyen Yiyecekler

Kıymetli Nahide Çelebi: Zamandanın ürünlerinden mi, yoksa inisanların bünyesi iklim mi değiştirdi.Gastrit bizde yok lakin bunudan şikayetçi olanların sayısı hayli fazla.Galiba tketilen ürünlerde buna sebebiyet veriyor.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Nisan 2018 23:40
Gel

Kıymetli Nahide Çelei: Davete icabet edilir, bunca gel demelere artık olumlu bir cevapla gelmesi gerekir. Bazıları hasretin çoğalmasını istiyor, gelmeyi uzatıyor.Önemli ve duygu uyüklü sözler.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Nisan 2018 23:37
Bu Bir "ABD'nin Bükemediği Eli Öpme" Hikayesidir...

Kıymetli Kenan Işık; Zaman ve emek harcanarak, önemli ve yazılması gerekli bir yazı.Evet, ABD nin daha fazla yayılmacılığının Sovyetler Birliği ( Rusya ) görüyordu ve ABD nin bu durumunu engelledi.Biz de dünyanın huzurunu bozan ABD yi mütefik ülke diye peşine takıldık. ABD yüzünden Rusya'dan çekindik. Güney Kore ve Kuzey Kore liderleri tek kelimeyle Trump'u mengeneye sıkıştırdılar senin düzelmen lazım, sen bir acemisin, sözün özün bir değil,zengini olmak ayrı devleti yönetmek ayrı konulardır, liderlik yapacak kişi değilsin dediler. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

27 Nisan 2018 22:22
Mutluluk Adresini Değiştirmiş

Kıymetli Yurdagül Alkann; Mutluluk insan içindeki çamkozalağına benzer yürekteki huzur, güvendir.Fransa Cumhurbaşkanının ABD ziyaretinde görüldü ki ABD Başkanı karşılama töreninde eşinin elini almak istediysede eşi elini vermedi. Bütün kameralar dakika, dakika bunu dünyaya gösterdi.Şu halde dünyanın en zengin adamı Trump sözde en büyük devlet başkanı olduğu halde mutlu değil. Eşinin ve kendisinin çamkozalağı yüreklerinde hissettikleri bir huzursuzluk var. Yüreke rahat değil, yürek huzursuz olunca mutluluk arıkta kalır.Saygılar sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.

27 Nisan 2018 00:10
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Kıymetli Cmile Torun;23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada eşi, benzeri olmayan bir bayram.Bu Bayramı yine eşi ve benzeri olmayan Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişi Atatürk'ün onun ülkenin geleceğinin esas temeli olacak çocuklara verdiği önemdir.Bu günün çocukları bulundukları yaşta her şeyi kavrayabiliyor. " Al Çocuk" Şiiri ise insanı derinden derine düşündürüyor.Saygılar sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.

23 Nisan 2018 13:33
Vatan Sana Emanet

Kıymetli Nahide Çelebi; Milli Egemenlik Ulusal ve Çcuk Bayramı kutlu olsun. Özellikle gençlere seslenişiniz insanı duygulandırıyor. Dilerim geleceğimiz gençler sizin bu çok önemli sözlerinizin mahiyetini çok iyi anlayacaklardır. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

23 Nisan 2018 02:46
Memed'im

Kıymetli Dr. Fisun Gökduman, Kökcü; Bu eserinizi ( Eşinize seslenişinizi) yeni gördüm. Sevdasını ve sadakatini eşine henüz yere düşmemiş kar misali temiz duygulu sözlerle ifde etmek mutluluğun devasıdır.Biliyorsunuz bütün insanlar anne karnında henüz dört aylık iken, nasipleri, ömürleri ile birlikte bahtlarıda eşi benzeri bulunmayan kudret kalemiyle yazılır ki buna alınyazısı deriz.Yüce Allah kudret kalemine neler yazdığını gizli tutması için yemin verdirdi.Gizli tutulduğu için insanlar O, yazgıyı okuyamaz.Sizin bahtınız da kıymetli eşiniz Mehmet Bey'in alın yazısında yazıldı. Sevginin, saygının, sadakatin, ve doğruluğun kadir kıymetini bilmeliyiz. Bu arada Yüce Allah oğlunuz Efekan'ı sizlerle, sizleride Efekanla daimi sevdirsin. Onun şansı, bahtı, sağlık ve mutluluğu açık olsun.Saygılar sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.

21 Nisan 2018 20:10
Ülkenin Her Tarafını Kalkındırmak Popülist Yaklaşım, Maden Neredeyse Kazmayı Oraya Vuracaksın

Kıymetli Korkusuz; Kusura kalma, aslında yalıda oturuyor diyecektim neden se saray dedim.Saray ayrı, yalı ayrı, şimdi anlaşılıyor ki kimlerle komşusun.Bütün bunları rahmetli babanız sağ olsaydı da ona söyleseydim.Esas mesele aslını inkar etmemektir.Yalıda oturanda, sarayda oturanda esasa göçer.Tekrar ediyorum saray sehven yazıldı, doğrusu yalıda oturuyor olacaktı.Neden kızıyorsun yalıda oturanlar sizden daha mı kıymetli. Biz kimin kıymetli olduğunu vicdanımızla biliriz.Kendi kendine yorum yazmayıda öğrendin))) Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Nisan 2018 22:14
Aslı Karbon Hepimizin

Kıymetli Dr.Fisun Gökduman Kökcü: Evet " Nereden geldiğimizi bilmeden"birde nereye gideceğimizi bilmeden. Neredengeldiğimizi ve neden gelip nedengideceğimizi bilseydik iç dünyamız karbonla dolmazdı.Bu eseriniz bir başka çağrışım yapıyor.Sözler ve anlamları birbaşka."Ya olgunlaşırız, ya da çiğ kalırız" derinden derine düşündüren sözler.Saygılar sunuyorum.Tüm ailenize sağlık ve mutluluk diliyorum..

20 Nisan 2018 20:14
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 6794
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1629
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    GERÇEKLER UMUTLARIN TOPRAĞI, HAYALLER UMUTLARIN YAPRAĞIDIR