Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Terzi Hasan

( 3 ) Yıllar sonra Eşimle beraber Rahmetli Terzi Rüstem'i ustamı görmek için Bursa'ya gittim.Ellerini öptüm, ağladık, güldük, eskileri yeniledik.Tabi çok yaşlanmıştı, çocukları orada görevli olduğu için yanlarına almışlardı.Tüm akrabaları aramış o vefalıdır Mersinden gelip beni ziyaret etti diye.Aslında Terzi Rüstem'i yazmak istiyordum ancak ben sizin gibi yada öykü yazan yazarlarımız gibi yazamam. Böyle gerçek öyküleri yazmak için zaman,zihin,dikkat ve özen gerekir.Tekrar size Aferin diyorum.Takdir aciz kalır takdirin üzerinde bir öykü olmuş.Saygılar sunuyorum. Sağlığınızı diliyorum. Allah'a emanet olunuz.

26 Ocak 2015 01:33
Terzi Hasan

( 2 ) Öyle bir öykü yazmışsınız ki yediden yetmişe herkesin beğeneceği ve anlayabileceği bir dil ve sözlerle nakış edilmiş.Tabi bu yorumumla sizi yapma kanatlarla göklere uçurmuyor-um gerçek öyle olduğu için yazıyorum.Öykünün içinde ithal sözcükler yok. Ben bunu hep savundum. Yok efendim zaman değişti, o geçmiş, bu yeni gelmiş ben yeniyi, eskiyi bilmem Ben güzel Türkçe'mizle okumak istiyorum.Terzi Hasan'ın çırağı babasına( ustasına ) gösterdiği bağlılık ve sadakatle onun bir çok güzelliklerinin devamını sağladı( Yetimhane ziyareti gibi )Elbette 22 yıl uzun bir zaman Terzi Hasan'ın geride bıraktığı hatıralar var, dükkandaki tozlar bile bir hatıra sayılır.Bayramlarda Camiden çıkıp Yetimhaneye gitmek bu devirde var mı?İzninizle bu öykünüzü sayfama aldım. (Devamı 3 )

26 Ocak 2015 01:24
Terzi Hasan

Kıymetli Öğretmenimiz Papatya Tarlası;Terzi Hasan'ın öyküsü beni derinden derine duygulandırdı.Civan yaşımdan bu güne kadar hiç hazır elbise giymedim.Elbiselerimi önce Rahmetli Terzi Rüstem,dikerdi.Daha sonra Mersin'de Feyzettin usta. Eskiden takım elbise yelek ile birlikte dikilir.Terzi Rüstem'in dükkanı da aynen Terzi Hasan gibi işte bir masa, bir kaç kumaş parçası, duvara asılı bir kaç ceket yada takım bir ütü, bir Zetina dikiş makinesinden ibaretti.Tüm ileri gelenlerin uğrak yeri orasıydı.Benim o tarihlerde yaşıma uygun arkadaşım yoktu tüm arkadaşlarım 30-40 yıl benden daha ileri yaşlardaydılar.Ben rahat durmazdım takılırdım.Bırak oğlum iş yapıyoruz işimizi engelleme,bizi işimizden etme gibi sözler veya ( ileri gelenleri kast ederek ) oğlum kimse benimle baş edemedi, bende seninle baş edemiyorum derdi.Bilgiliydi,aydın insandı doğruydu,dürüstü, ustaların ustasıydı.( Devamı 2 )

26 Ocak 2015 01:14
Terzi Hasan

Kıymetli Öğretmenimiz, Papatya Tarlası: Aferin sizi, bu öykünüzü öyle çabuk değil yavaş, yavaş okuyacağım.Öykünün içinde bir şeyler buldum.Yorumda açıklarım. Hüzünlü bir öykü olduğu belli.Saygılar sunuyorum.Papatya Tarlasına hep sağlık,yine sağlık ve ondan sonra mutluluk diliyorum.

25 Ocak 2015 23:49
D günümden Ali "Gülüş'gillere"...

Kıymetli Nedim Üstün, Koca şair doğum gününüzde bizleri böyle güzel bir eserinizle sevindirdiniz.Evet, büyük insanlığa daha çok var, daha ve hâlâ utancı utanç geçiyor.Acep ne zaman bitecek bu utanç.Tekrar doğum gününüzü kutluyorum.Daha nice doğum günlerinizi kutlamak dileğiyle sağlık ve mutluluk diliyorum.

25 Ocak 2015 11:53
Sağlıklı uzun yaşamın sırrı: Zerdeçal

Kıymetli Yazarımız Sayın Elçin Oltulu Şahin; İnsanoğlu bilerek ve kasten doğayı kirletmiştir.Doğal gıdaların yarar ve faydalarını yan katkılarla bozulmasına neden olmuştur. Çaresiz hastalıklara çare bulmayı da yine bilerek ve isteyerek ertelemiş yada geciktirmiş diyelim.Sağlıksız yaşamın tek sorumlusu kirli düşünceli ve kirli beyinli insanlardır.İnsanların sağlığına ve mutluluğuna zarar verilmektedir.Sağlıklı yaşam konulu yazınız gerçekleri dile getirmektedir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

25 Ocak 2015 11:02
Fenerbahçe, bıraktığı yerden daha hızlı...

Kıymetli Turgut Çelik, Evet haklısınız Fenerbahçe bıraktığı yerden daha hızlı.Deplasmandaydı, dikkatliydi,akıllıydı, hızlıydı. Diego Emreyi ve Mehmet Topalı aratmadı gibiydi. Taşları yerine oturmuş sağlam ve muhkem bir duvar görüntüsü verdi.Goller duran ve durgun goller değil, akıl dolu gollerdi.Fenerbahçe disiplinliydi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ile mutluluk diliyorum.

25 Ocak 2015 10:27
Passolig fıkraları: Passolig, adamı değiştirir!.

Kıymetli Turgut Çelik ; Hocam gerçekten bu Passolig fıkralarla dolu tarihe geçecek bir olay oldu. Türbinlerde seyirci yok, bu spor kulüplerinin gelirlerini tamamen ortadan kaldırdı.Peki, kim ödeyecek bunların zararını bizimi aklımız mı ermiyor yoksa sporu idare edenlerin süper zekaları bir şeyler biliyor mu? Ben özellikle Fenerbahçenin maçlarını boş türbinlere oynamasından rahatsızım.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

24 Ocak 2015 18:06
Son 10 yılda Süper Lig'den düşenler, “3 Büyükler”den kaç puan aldılar?

Kıymetli Turgut Çelik; Hocam verdiğiniz verilere göre büyüklerden alınan puanlarla ligde kalmak çok zor.Bu yıl üç büyükler pek puan vermedi ancak henüz ikinci yarı yeni başladı. Bu gün Başakşehir Spor son anda kurtuldu Mersini artık ortalarda görebiliriz, Yine bugün Balıkesir spor doksan artı beşte yıkıldı.Bu yıl merdiven basamaklarına takılanlar dişe diş oynuyorlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

24 Ocak 2015 18:02
Aşk Bende ki sana benzer

Kıymetli Tülay Eker; Yine Aşkı yazmış bizim deli kız. Ne cefalar çekmiş yedi dağdan, yedi bağdan, Lale, Sümbül, Mormenekşe, Kardelen, Gül toplamış buket yapmış Aşka seslenmiş.Aşkın gözü kör değilse rüzgar misali çekip gelmeli çiçekli buketi almalı.Deli kız eseriniz güzelin ötesiydi.Saygılar sunuyorum.Hep sağlık ve mutluluk diliyorum.

24 Ocak 2015 15:04
Toplam blog
: 324
Toplam yorum
: 3995
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1468
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    SEVMEYİNCE BAL ACI OLUR,SEVİNCE ZEHİR ŞERBET OLUR, SEVGİNİN TOHUMU EKİLMEZ,BİÇİLMEZ YÜREKTE OLUR.