Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bandırma yazıları: Bandırma ve turizm (3)

Kıymetli Üstad, Sayın Erdal CEYHAN : Hocam, Bandırmayı idare edenler bu yazılarınızdan da faydalansın.Evet Rahmetli Altan Erbulak ile görüşmek şans ile talihini ta kendisi.Mekanı cennet olsun.Yani kabahat sadece istemeyenlerde değil kız da kusurlarını biraz örtmeli.Hele birde " Ol mahiler ki derya içredir, deryayı bilmezler" ne derin sözler. Bandırmalılar Bandırmanın kadir kıymetini bilsinler.Saygılar sunuyorum. Sağlık ile mutluluk diliyorum.

16 Nisan 2014 12:38
Güney Kore açıklarında 470 yolcu taşıyan gemi battı

Kıymetli Öğretmenimiz, Nahide Çelebi:Bu gibi ölümlere toplu ölüm de diyebiliriz.Uçak,Helikopter düşmesi,Gemi batması sonucu ölümler hem ölenler için, hemde geride kalanlar için çok zor.Ölme hazırlıksız yakalanmak.Veda etmeden ölüme gitmek şeklinde yorumlanabilir.Yanınızdaki yolcunun beyanlarına da sevindim.Hele Türkçe'mizi öğrenmesi güzelin ötesi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ile mutluluk diliyorum.

16 Nisan 2014 11:16
Merhaba

Kıymetli Üstad, Sayın E Ruhi YALÇIN : Köşkler, Saraylar, musluklar,ayarı bilenler,Makamları kuşatanlar en önemlisi cepten vuranlar.Siz haklının haklısı olarak mesele mahiyetini özetlediniz.Derinliklere dalmayı ve orada düşünmeyi tarif ettiniz.Güzelin ötesinde yazılması gerekli sözlerdi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

16 Nisan 2014 09:39
Bandırma yazıları : Bandırma'nın geleceği (2)

Kıymetli Üstadım,Sayın Erdal CEYHAN : Bandırma elbette turistik bir ilçe olabilir.Sayın Dursun Mirza Başkanımız şayet ilçenin ileri gelenleriyle makamında değil caddelerinde, mahallelerde devamlılık arz eden toplantılar yapar onların görüşünü kendi görüşleriyle hamur edip yoğurursa bu hamurdan mutlaka tatlı ve faydalı ekmek çıkar.Dünyada hiç bir konu tek başına verilen kararla, tek görüşle başarıya kavuşmamıştır.Maddi destek güzel ancak Dursun Mirza İktidar partisinden olmadığı için maddi destek daim olmayabilir.Halkın desteği ve halkın görüşleri manevi destek olur ki manevi destek her derde devadır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

16 Nisan 2014 09:29
Blog Yazılarındaki İsim Listeleri Ne Kadar Gerekli ve Doğrudur?

Kıymetli Öğretmenimiz, Sayın Nur EŞMELİ: Kıymetli Öğretmenimizin (yazarımızın ) sayfasına uğramamak bir talebeye yakışmaz.Bir öğrencinin yorumuna da böyle bir tepki yapılmaz.Bu mesele burada bitti.Bu biçarenin kara listesi olmadı ve olmayacak.Hani burası bizim evimizdi.Haklı,doğru eleştiriler beni engelsiz,kısa ama doğru yola götürmeli.Tüm yazının içinde sadece bir habercim listesini dile getirmek diğer söz ve söylemleri hiç okumamış gibi geldi bana.Hiç küsmem,darılmam ancak sitem ederim.En kısa zamanda yeni yazınızı okumak umuduyla, saygılar sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.

15 Nisan 2014 18:41
Bilip de bilmezden geldiklerimiz...

Kıymetli Üstadım, Sayın Mesut SELEK: Hocam, cevaplı sorular çok rahattı, cevapsız sorular hayli zor. Söylüyorum ya tutarsa.Burada, burada, hemde çok yakında içimizde, tuttu mu, Hocam,cevaba yaklaştım mı?Bilmem aklıma öyle geldi de.Yorum cevabını beklemekten gayrı çare kalmadı.Saygılar sunuyorum. Sağlık ile mutluluk diliyorum..

15 Nisan 2014 18:19
Tatlı sert Müge Anlı

Kıymetli Yurdagül Alkan:Ben Tv programlarından çok uzaktayım. Evdekiler seyrediyorlar.Müge bakış,duruş itibariyle ciddi bir Polis şefi görüntüsü veriyor. Söylendiğine göre bazı konuların aydınlatılmasında başarılı olmuş.Hacer hanım kaybolmadı. kayıp ettirildi.Bu miras oldu bir bir ihtiras.Zaten siz mesele mahiyetini " İnsanlarımız üstün bir zeka! ile nasıl maharetli ve düzenbaz oldukları" konusunda çok güzel tarif etmişsiniz.Saygılar sunuyorum Bacıma,sağlık ve mutluluk diliyorum.

15 Nisan 2014 11:57
Vücudum bozulmasın diye çocuk yapmak istemeyen kadınlar haklı olabilirler

Dünyanın akıllısı korkusuz Kerim: Her kadın en az bir çocuk yapmak ve anne olmak ister.Annelik duygusu vücut güzelliğinden daha güzeldir.Güzellik geçici ancak dünyada bir tohum bırakmak daha önemlidir.Kadınlara hem yağ yapıyorsunuz, hem tuzlama yapıyorsunuz.Sizin içiniz, dışınız bir değil,söz ve söylemleriniz onu gösteriyor.Sadece selam gönderiyorum.Saygıyı henüz bulamadım bulursam gönderirim.

15 Nisan 2014 10:51
Kıskançlık...

Kıymetli Öğretmenimiz, Sayın Nedim ÜSTÜN. Ne güzel sözler bunlar"Birbirimizi seviyoruz ancak sevgimizden şüphe ediyoruz" Şüphe var oldukça, kıskançlık bitmedikçe Baharı görmeden yaz gelse, kış gelse ne fayda engeller aradan kalkmadıkça..Yine Deryaların derinliklerine indiniz.Hocamıza saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk dolu bol yağmurlu,bol güneşli Baharlar, yazlar diliyorum.

15 Nisan 2014 10:41
Değişen dünyada sanat önemini kaybediyor mu?

Kıymetli Korkusuz Kerim; Barıştık diye artık tuvaletsiz, Asena'sız, kalçasız,sapık sız, tuvaletsiz, k....sız sözler yazar dedik ama nafile.Gerçi bende taştan heykele karşıyım Tabii üçüncü dünyanın insanı olmuş korkusuz Kerim'i Edebiyat ve şiir bile tatmin etmiyor.Her şeye bir kulp tak yalnız Edebiyata ve şiire kulp takma.Sizi doğruya davet ediyorum. Saygılar sunuyorum.

14 Nisan 2014 17:54
Toplam blog
: 235
Toplam yorum
: 2839
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1276
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
 
     
     
     
    Ey,sevdiğim zaman hüzne yakın,Sevdaya uzak,mesafeyi merak edersen aydınlık ile karanlık arasını seç.