Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kim milyoner olmak ister ?

Kıymetli Newyorker,sade vatandaş, Bu belalı hazinen için Sayın A.K.Şahin ile sayın Işık'ın başlarına iş açıyorsun.Sizin bu Blogu okuyanlar şimdiden bu kıymetli arkadaşlarınızı takibe aldılar.Hayatta böyle bir şey düşünmeyen ben bile bu arkadaşları bu günden itibaren takibe aldım.Yaşamdaki acayip harcamalarını gözetim altına aldım. Müsebbibi Bay Newyorkerdir.Merak etmeyiniz kimseye söylemem.Haritayı bana gönderiniz.)))) Helal olsun yine insanların tüm dikkatlerini üzerinize çektiniz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

21 Ekim 2014 13:58
Binlerce yıllık geçmişi olan Türkçe ve Kâzım Mirşan

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın Hüseyin Başdoğan: Dilini kaybeden bir toplum kimliğini kaybetmiş demektir.( biçare sözü )Zaten Atatürk döneminden sonra Türkçe diline önem verilmemiştir. Bunlar resmi kayıtlarda mevcuttur.Ben Araplaşma-m,konuşacağıma Zazaca konuşurum.İnsanların ,kendi özünü inkar edip başkalarının diline ve özüne özenmesi çok acıdır.Sizin yazılarınız ve konularınız derinden daha derindir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 14:59
Ve minik cİngÖz “Alo!” dedi !

Kıymetli Dost Sayın,Ata Kemal Şahin;Has annelerin doğurduğu, Nas babaların büyüttüğü cingözler, Ara-Kazan kampanyası 180 dakika bedava, 1200 sms kazanma fırsatlarını iyi değerlendiriyorlar.Bunlar ülkemizi ileriye taşıyacak gençlerdir.Bence siyasete atılın demeliydiniz.Üstelik ayrıca saygılı sizden önce davranıp onu dinlediğiniz için size teşekkür ediyor.Kafa değil akıl deryası.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 14:41
Neden korku?

Kıymetli Yazarımız Sayın,FİKİRCİ :İnsanı rahatlatan, insana cesaret veren yazınız güzelin ve ötesinde doğrulardır. Yer yüzünde bir insan ektiği çiçeği kurutur mu? susuz bırakır mı? kırıp yok eder mi?Yüce Allah kudret,güç, ve irade sahibi neden yarattıklarını cezalandırsın ki.Kulların Allah'tan korkmak yerine onun gücünden, kudretinden dolayı sevgi,saygı ve bağlılık göstermesi gerekir.Yazdığınız gibi yarım din adamları büründükleri şekil, ve giydikleri urbalardan da cesaret alarak yanlış tercümelerle, yanlış yorumlarla insanları korkutuyorlar.Bu mesele mahiyeti hayli derin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 10:03
Beni annemden çok sevme

Kıymetli Öğretmenimiz,Papatya Tarlası; Geçenlerde de yazdım böyle gelin, böyle eş bulunmaz.Bu kadar kendi ailesine ve eşinin ailesine düşkün bir gelin ancak gökyüzündeki Melekler içinde bulunur.Eminim Anneniz ( kayın valideniz )sizin bu yazınızı okuyunca iyileşir.Elbette bizde Yüce Allah'tan kendisine ve size şifalar diliyoruz.Bu mevcudiyetin-ize artılar ekleyin kat'iyetle eksiler eklemeyin.Zaten yaradılışın gayesi de böyle evlat, böyle gelin, böyle eş nihayetinde böyle insan olmaktır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 08:49
Doğruluk zaten vardı, iyiliği biz icat ettik; aslolan doğruluktur, iyilik gerekli değildir

Kıymetli Korkusuz Kerim; İyilik ile kötülük içine cinselliği yerleştirmişsiniz. İyilik ve kötülüğü aynı kefeye koyan Kerim Korkusuz'un yüreği paslanmış demir gibidir. Demir doğru olabilir ama paslıdır çabuk çürür.Saygılar sunuyorum.

19 Ekim 2014 15:17
Moda

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Göksel47: Moda ile ilgili yazınız hakkın terazisinde tartıldıktan sonra yazılmış güzel bir yazı. Zaten yine yazdığınız gibi Aynalar yalan söylemez ve yazıyı bağlarken Doğal olalım, doğallık en güzel yaşam şekli.Ne çare ki Paris modacıları ve paris gözler bizi beğenmez.Atatürk dönemindeki,öğretmenlerimizin, o tarihteki mevki makamlarda çalışanlarımızın ve yine yüksek tabaka denilen insanların giyimleri resimlerle gözlerimizin önünde. Giyim konusunda gerçekleri okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

19 Ekim 2014 15:11
Umuda kurşun

Kıymetli Dost Sayın, Refik BAŞDERE; Neler yazmışsınız neler,Evet, umutlarımıza,huzurumuza darbe vuran karanlık, Kağıttan gemilerle seni ararım, umut tükeniyorsa, mum dibe vurmuşsa dayanılmaz hayat artık zor.Yaz kıymetli dost ne olur içindekileri dış dünyaya yansıt.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.

19 Ekim 2014 11:47
"Umuda kurşun" başlıklı şiirime ilişkin açıklama

Kıymetli Dost Sayın,Refik BAŞDERE; Elbette memleketin bir diğer anlamı da ÜLKEDİR.Sizin bu konudaki hassasiyetinizi yakından bilirim.Eseriniz güzelin ötesiydi.Başlığı ile insanı bir kez daha derinden düşünmeye davet ediyor.Ömrünüze ömür katılsın, sağlık, mutluluk ve ÜLKE sevginiz daim olsun. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

19 Ekim 2014 11:26
Azrail şaka yapmaz / Türkiye'de trafik rezaleti

Kıymetli Korkusuz Kerim: Hayret yazı girişi öyle ikna edici, öyle özenli yazılmış ve başkalarının pek dokunmadığı söz ve söylemler,yenilikler,kazaların nedenleri,sürücülerin ihmalleri yazılmış ki, ayrıca değişik görse insanı su gibi mecrasından Nehire götürüyordu.Ben şahsen bu yazıyı Korkut yazmamış dedim ama yanıldım çünkü sonuçta Korkusuz Kerimin yine o hiddetli,şiddetli,tehditli sözlerini görünce evet, evet bizim Korkusuz Kerim yazmış dedim.Bizim ülke trafik kazası olmadan ilerlemez.Saygılar sunuyorum.

18 Ekim 2014 18:08
Toplam blog
: 289
Toplam yorum
: 3661
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1440
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    SEVMEYİNCE BAL ACI OLUR,SEVİNCE ZEHİR ŞERBET OLUR, SEVGİNİN TOHUMU EKİLMEZ,BİÇİLMEZ YÜREKTE OLUR.