Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Barış nerede?

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Nahide Çelebi: Barış, savaşın tekelinde,yüreğinde kin, nefret,leke ve kirlilik bulunanlar barıştan biri şey anlamazlar.Barış, Barış diye çırpınanlar da barışın bataklığında kayboluyorlar.Barış umut olmaktan çıktı.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

31 Ekim 2014 15:47
Gözlerimdeki sesler konuşuyor

Kıymetli Öğretmenimiz, Papatya Tarlası: İşte o konuşan ( ağlayan ) gözleri sağır kulaklar dinlese mutlaka mesele mahiyetini anlarlar.Duymak istemiyorlar, sözlerini, söylemlerini rüzgar alıp götürüyor.Acılar, acılar üstüne geliyor.Kimin gözleri konuşmaz ki hele böyle zor şartlarda ekmeğinin peşinde terleyen canların yitirilmesi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

31 Ekim 2014 15:43
Yine şaha kalkar bu millet!!

Kıymetli Yazarımız Sayın Hanife MERT,Yazı başlığı ve girişiyle çok güzel olmuş okuma heyecanını artırıyor. Türk halkı şaha kalkarsa hiç bir Millet onu durduramaz.Türk halkı yeniden uyanmalı ve şaha kalkmalı.Atatürk'ün İsmet İnönü'ye söylediği bu iki söz tarihte yerini almış ancak toplumun çoğu bu sözlerden habersiz.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.

30 Ekim 2014 19:00
Kendimi anlatmak.

Kıymetli Öğretmenimiz,Papatya Tarlası: Bu yazınızı ikinci kez okudum,ikinci kez yorum yazmam gerektiği kanaatine vardım. Belki bizleri yaratan böyle hüzünleri, acıları vermekle bizi sınıyor.Uzun yıllar önce Hz. Eyüb'ün hayatını anlatan kitabı çok aradım.İstanbul'da Sirkecide ne kadar kitapçı varsa hepsini gezdim.Bu konuda en eski kitapları bulunduran yaşlı biri beni davet etti çay ısmarladı.Neden özellikle Eyüp hayatını arıyorsun dedi.Sabrına hayran kaldım, neler yaşamış neler görmüş bu konularda en az onun hayatı yazılı onun hayatını daha çok anlatan kitabı arıyorum.Dedi ki elindeki kitaptan başka yoktur sen bana inan dedi.Eyüb'ün yarasını, yaralarına kurtçukların düşmesini,yere düşen kurtçuğu alıp yarasına yapıştırdığını " Senin nasibin benim yaram da dır" demesi, neden kendine şifa dilemiyor sun dediklerinde " Beni yaratan görüyor, biliyor takdir onundur"cevabı düşünmeye değmez mi? Tekrar geçmiş olsun diyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Ekim 2014 19:02
Kendimi anlatmak.

Kıymetli Öğretmenimiz, Papatya Tarlası: İnsanın içi dışı ile birlikte süzgeçten geçince, insanın gerçek kimliği, kişiliği ortaya çıkıyor.Bu da kişiyi tüm insanlara sevdiriyor, saydırıyor.Siz böyle başladınız yazmaya ve çok da iyi ettiniz. Yeter ki yürek yere düşmemiş kar misali, sözler,söylemler böyle doğru olsun.Sürç-i lisan da ne demek MB un on binlere varan yazarları size şifa diliyor sevgi ve saygıda bulunuyor.Bu her cana nasip içinde bulunduğunuz durum ve acılarınız bizler tarafından biliniyor.Yüce Allah kudretiyle size şifalar versin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Ekim 2014 17:41
Kolay para kazanma yolu, telefonla fal bakma

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Nahide Çelebi:Geleceğinden emin olmayan ülke insanları artık geleceklerini görmek için üfürükçülere ve falcılara fal bakmaya hatta sıra girmek için birbirleriyle didişecek.Bu konular kontrol edilmez hürriyet var bu günde Cumhuriyet var.Toprak altında can verenler var. Kim güçlüyse, kim hayatta kalabiliyorsa zaman onundur.Falcılar bari açıktan kazanıyorlar. Avro ve dol-arcılar gizliden kazanıyor.Aradaki fark budur.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Ekim 2014 11:31
Akrep dövmeli kadın…

Kıymetli Dost Sayın,Erol Işık: Yorumum ciddiyet babında yazıldı.Adımın bir yerlerde yazılması taraftarı değilim.Bir kez yazdınız Ayva olduk,hala Ayvayı hal edemedik bu ve benzer nedenlerden dolayı gerçekten adımın bir yerlerde yazılması beni üzer.Bizim dostluğumuz, arkadaşlığımız böyle sağlam ve muhkem devam etsin bu bize yeter.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.

28 Ekim 2014 21:12
Bilmeksizin neyi umduğunu !

Kıymetli Dost Sayın,Ata Kemal Şahin: Yine yalnızlık, hüzün ve hasret dolu ağır duygu yüklü şiir tadında bir deneme yazınızı okuduk.Okumak rahat lakin sizin özenle seçtiğiniz sözlerinize yorum yapmak hayli zor.Ben yine Ata Kemal Şahin bu deneme yazısında bizzat kendisini anlatıyor bu sadece benim görüşüm. Ne olursa olsun güzel demek yakışıksız olur ki çok, çok güzel.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

28 Ekim 2014 20:28
Bir öykünün içinde yer almak ister misiniz?

Kıymetli Dost Sayın Erol Işık ; Bu yeni teşebbüsünüz hayırlı olsun.Sizin ellerinizde tüm nesneler yeşerir, canlanır. MB nin durumunu anlattınız ki haklısınız.Allah hiç bir kimseyi, bir kuruluşu, bir siteyi güven ve itimattan düşürmesin.Burada sorumluluk ve mes'uliyet önem arz ediyor.Diğer yorumda da yazdığım gibi artık yazacak, yorumlanacak pek bir şeyler kalmadı.Sizin anlatımınızla öykü mutlaka faydalı olacaktır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

28 Ekim 2014 18:29
Akrep dövmeli kadın…

Kıymetli Dost Sayın, Erol Işık Gerçekten içinde bulunduğumuz zaman ve meydana gelen olayları artık öykü haline getirme zamanı.Sizin ürününüz, emeğiniz öykünün yararlı ve faydalı olacağına eminim. Şimdiden hayırlı, uğurlu ve ol yorumlu olmasını diliyorum.Devamla Beraat-imi istiyorum, şayet beraat kararı verilmesi mümkün değil ise verilecek cezanın tecilini talep ediyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

28 Ekim 2014 18:21
Toplam blog
: 291
Toplam yorum
: 3682
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1443
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    SEVMEYİNCE BAL ACI OLUR,SEVİNCE ZEHİR ŞERBET OLUR, SEVGİNİN TOHUMU EKİLMEZ,BİÇİLMEZ YÜREKTE OLUR.