Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bu Ülke parçalanacak mı?

Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Halil Güven Sökeli: Yalan ve hilenin katlanarak artığı bir dönemde,Benliğin çıkmaz leke gibi yüreklere yapıştığı bir zamanda birlik, beraberlik gayrı kabil değil mi? İki kişi gerçekten bir olunca bir ev, bir ev biri olunca bir mahalle,bir mahalle bir olunca bir vilayet,bir vilayet bir olunca bir devlet ve nihayet bir devlet bir olunca dünya o devleti kesinlikle ayıramaz.Zaman yalan,dolan, hile,ve benlik zamanı birlik, beraberlik artık hayal oldu.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Eylül 2016 19:59
Ahlak ve insan

Kıymetli Yurdagül Alkan: İnanın görseli görür görmez,ben bu görseli bir yerden hatırlıyorum dedim. Sonra yorumları okudum Kedicik Erol Bey'in büyüttüğü kedi imiş.Demek ki hala akıl çalışıyor, kabahat akılda değil bizde.BENLİK güden bir insan ahlaklı olamaz,Rahmani düşünmez, hep şeytani düşünür.Ahlak ütülü sözlerle, dış görünüşle değil kişinin iç dünyasındaki temizlikle belli olur.Kendinden başka kimseyi düşünmeyen,öne geçmesini istemeyen,hep kendini yerde değil gökte gören, yaşamı sadece dikkatleri üzerine çekmek için yaşayan insan ahlaklı olur mu? AHLAK ile BENLİK bir arada olmaz.Saygılar sunuyorum.Tüm ailenize sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Eylül 2016 15:43
Blog-yaşamak: İnsan niye yaşar?

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Erdal Ceyhan;Aslında bu blogunuzda dile getirdiğiniz konuları bir kaç kez görüştük.Çalışma hayatımda muttali olduğum olaylardan dolayı geleceğin dünden daha iyi olmayacağına kani oldum.Dünyada, çevremizde ve içimizde olanlar beni haklı çıkardı. MB üye olduğum günün ertesi bir yorumumda yazdım hiç bir beklentim yok.Burada insanları tanımak onlardan bir şeyler öğrenmektir beklentim.İnsanları tanıdıkça ve insanlar ayıklanınca çürükleri ve sağlamları meydana çıkıyor.Çürüklerin çoğaldığı bir yaşamda beklentiler hayalden ibaret olur.Her zamanki gibi yine önemli bir blog yazınızı okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

29 Eylül 2016 15:30
Milliyet Blog'da Yazmak ve "Güvenilir Üye" Tanımı

Kıymetli yazarımız Sayın, Çiğdem Timur;MB de yamaya başladığınız günden bu blogunuz dahil seviyeli,dürüst, saygılı ve hep yararlı yazılarınızı okuduk.Elbette MB yetkilileri tarafından güvenilir üye statüsü önemli lakin güvenilirlik okurlar tarafından takdir ediliyor ise bu da yeterlidir. MB da ki yazarlarımızın yazılara yaptıkları yorumlar aslında selam ve iyi dileklerden ibarettir birde yazının okunduğu bildirilmekte.Bildiğiniz gibi yorum yazıya ilave katkı yapacak veya yazıyı tekzip edecek nitelikte olmasıdır.Bizden önceki kıdemli yazarlarımız böyle devam etmişler,bizlerde onları takip ediyoruz.Önemli ve yazılması gerekli bir yazınızı daha okuduk.Saygılar sunuyorum.Hep sağlığınızı, daima mutluluğunuzu diliyorum.

26 Eylül 2016 14:08
Tehlikeli düşünceler...

Kıymetli Erol Işık;Yaşam artık aşılması zor sorunlarla iç içe.Bilinçli veya bilinçsiz düşüncelerde birini öldürme (Hayatını bitirme)düşüncesi sadece sözde kalsa bile bir başkası tarafından gerçek fiil haline gelmektedir.Önemli ve yazılması gerekli bir yazınızı okuduk.Allah sonumuzu hayra çevirsin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

23 Eylül 2016 21:13
Öğretmen kardeşlerim

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Halil Güven Sökeli; Hocam Öğretmenlerimizin başarıya ulaşmaları konusundaki gerçek bilgileri içeren ve Atatürk'ü yücelten yazınız kulaklara sesli küpe olacak nitelikte.Öğretmenlerimiz sizler gibi duayen öğretmenlerimizi dinlemeli ve sözlerinizi yüreklerine nişan etmelidirler.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluğunuzu diliyorum.

21 Eylül 2016 14:08
Doğum günü olmayan çocuk: Cemal Süreya

Kıymetli Güz Özlemi: Edebiyat deryasında yüzen insan Cemal Süreya hakkında bilinmeyenleri çok güzel açıklamışsınız. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

19 Eylül 2016 11:23
Büyürken küçülür mü insan?

Kıymetli Yurdagül Alkan; Sonradan öğreniyorum ki sizde epey zamandır yoksunuz.Bahar, yaz derken kışımıza geri döndük. Çocuklar yürek parçalarıdır.Özellikle anneler küçük çocuklara oynasın, öğrensin,öyle büyüsün derler.Biz bu yaşta Bilgisayardan bir şey öğrenemedik,küçük çocuklar çok şey öğrendiler.Yüce Allah tüm çocukları tehlikelerden korusun.Size ve tüm aileye saygılar sunuyorum.Hep sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.

19 Eylül 2016 11:19
Levh-i mahfuz

Kıymetli yazarımız Sayın Nazmiye Koçak; Yazılması gerekli ve çok önemli İnançlar kategorisine ait yazınızı okuduk. Evet, Yüce Allah yeri göğü tesis etmeden evvel kainatta olacakların tümünü,canlıların kaderini,ömrünü,nasibini, olacakların tümünü yazması için Kudret kalemine yaz dedi. Yazılanların Levh-i Mahfuzda saklı kalacağından Kudret kalemine yemin ettirdi.Her canlının alnına yazılmış bir yazgı vardır.İlahi güç tarafından mahfuz tutulduğundan kimse göremez, okuyamaz.Neden geldik, nereye gidiyoruz, yaşamın esas gayesi nedir bu yönlerden de çok önemli bir yazı.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

17 Eylül 2016 16:56
Nazmi dost için lied

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Erdal Ceyhan: İşte ahde vefa örneği budur.Nazmi dostu Yüce Allah cennetiyle sevindirsin. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

21 Ağustos 2016 11:36
Toplam blog
: 494
Toplam yorum
: 5879
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1546
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Sevmeyince bal acı olur,sevince zehir şerbet olur,sevginin tohumu ekilip biçilmez,yürekte olur.