Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hocayla hicret, hicri takvim, muharrem ayı ve kardeşlik hakkında sohbet….

Kıymetli Dost Sayın Erol Işık: Yine önemli, yazılması gerekli bir Cuma yazınızı okuduk.Özellikle hicrette devenin daha sabırlı ve metanetli Eyüb'ün evine varma ve orada çökmesi düşündürücüdür.Muharrem ayı hayırlı ayların başlangıcıdır.Sevinçlerin ve hüzünlerin meydana geldiği bu aylarda gerçeklere dönmek, eğrileri terk etmek gerek. Ellerimiz, dillerimiz ve kalplerimiz gerçeklere yönelmeli ki,dünyayı sarsan bu acı olaylar bitmeli.Tek rehber Kur'an olmalı,onun dışında söylenenlere itibar edilmemeli.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

24 Ekim 2014 18:09
Hayattan alınan değerli öğretiler (2)

Kıymetli Yurdagül Alkan; Hayatın değerli öğretileri yazınız devam ediyor.Okurlara da faydalı bilgiler içeriyor.Biz buyuz, biz ne geçmişi, ne geçmişin hatalarını hatırlarız, ne geleceği, nede geleceğin nesillerini düşünürüz.Biz buyuz, kimse bize benzemez.Başımın tacı bacıma saygılar sunuyorum.Tüm aileye sağlık ve mutluluk diliyorum.

24 Ekim 2014 15:44
Buluntu

Kıymetli Yazarımız Sayın,Muharrem Soyek : İşte bütün mesele burada kilitleniyor.Hayatı bulduk ama hangi manada. Yine düşündüren sözler okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

22 Ekim 2014 22:36
Bir bina inşa ettim

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Nahide Çelebi; Hocam ömrünüze ömür katılsın,sağlık ve mutluluğunuz daim olsun.Aynen yazdıklarınız gibi yaptı. Ne çare ki o sağlam ve muhkem temelleri yıkmak isteyenler var. Yüce Allah onlara fırsat vermesin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

22 Ekim 2014 17:02
Bandırma yazıları ; Uçak seferleri başladı

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Erdal CEYHAN ; Yine Bandırmalıların gurur duyacağı bir yazınızı okuduk. Bandırmalılar size sevgide, saygıda kusur etmesinler.Ben diyorum ki Hocam yakında havadan uçarak gidecek taksiler yolda hocamız halen Bandırma -İstanbul Deniz uçak seferlerinden bahsediyor.Hocam merak etmeyin sizin dileğiniz bizim dileğimizdir. İnşallah önce 8 sonra 50 kişilik uçak seferleri başlar.Hızlı Tren hattı ve istasyonu da Bandırmaya layıktır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

22 Ekim 2014 15:52
Kim milyoner olmak ister ?

Kıymetli Newyorker,sade vatandaş, Bu belalı hazinen için Sayın A.K.Şahin ile sayın Işık'ın başlarına iş açıyorsun.Sizin bu Blogu okuyanlar şimdiden bu kıymetli arkadaşlarınızı takibe aldılar.Hayatta böyle bir şey düşünmeyen ben bile bu arkadaşları bu günden itibaren takibe aldım.Yaşamdaki acayip harcamalarını gözetim altına aldım. Müsebbibi Bay Newyorkerdir.Merak etmeyiniz kimseye söylemem.Haritayı bana gönderiniz.)))) Helal olsun yine insanların tüm dikkatlerini üzerinize çektiniz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

21 Ekim 2014 13:58
Binlerce yıllık geçmişi olan Türkçe ve Kâzım Mirşan

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın Hüseyin Başdoğan: Dilini kaybeden bir toplum kimliğini kaybetmiş demektir.( biçare sözü )Zaten Atatürk döneminden sonra Türkçe diline önem verilmemiştir. Bunlar resmi kayıtlarda mevcuttur.Ben Araplaşma-m,konuşacağıma Zazaca konuşurum.İnsanların ,kendi özünü inkar edip başkalarının diline ve özüne özenmesi çok acıdır.Sizin yazılarınız ve konularınız derinden daha derindir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 14:59
Ve minik cİngÖz “Alo!” dedi !

Kıymetli Dost Sayın,Ata Kemal Şahin;Has annelerin doğurduğu, Nas babaların büyüttüğü cingözler, Ara-Kazan kampanyası 180 dakika bedava, 1200 sms kazanma fırsatlarını iyi değerlendiriyorlar.Bunlar ülkemizi ileriye taşıyacak gençlerdir.Bence siyasete atılın demeliydiniz.Üstelik ayrıca saygılı sizden önce davranıp onu dinlediğiniz için size teşekkür ediyor.Kafa değil akıl deryası.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 14:41
Neden korku?

Kıymetli Yazarımız Sayın,FİKİRCİ :İnsanı rahatlatan, insana cesaret veren yazınız güzelin ve ötesinde doğrulardır. Yer yüzünde bir insan ektiği çiçeği kurutur mu? susuz bırakır mı? kırıp yok eder mi?Yüce Allah kudret,güç, ve irade sahibi neden yarattıklarını cezalandırsın ki.Kulların Allah'tan korkmak yerine onun gücünden, kudretinden dolayı sevgi,saygı ve bağlılık göstermesi gerekir.Yazdığınız gibi yarım din adamları büründükleri şekil, ve giydikleri urbalardan da cesaret alarak yanlış tercümelerle, yanlış yorumlarla insanları korkutuyorlar.Bu mesele mahiyeti hayli derin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 10:03
Beni annemden çok sevme

Kıymetli Öğretmenimiz,Papatya Tarlası; Geçenlerde de yazdım böyle gelin, böyle eş bulunmaz.Bu kadar kendi ailesine ve eşinin ailesine düşkün bir gelin ancak gökyüzündeki Melekler içinde bulunur.Eminim Anneniz ( kayın valideniz )sizin bu yazınızı okuyunca iyileşir.Elbette bizde Yüce Allah'tan kendisine ve size şifalar diliyoruz.Bu mevcudiyetin-ize artılar ekleyin kat'iyetle eksiler eklemeyin.Zaten yaradılışın gayesi de böyle evlat, böyle gelin, böyle eş nihayetinde böyle insan olmaktır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

20 Ekim 2014 08:49
Toplam blog
: 289
Toplam yorum
: 3669
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1441
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    SEVMEYİNCE BAL ACI OLUR,SEVİNCE ZEHİR ŞERBET OLUR, SEVGİNİN TOHUMU EKİLMEZ,BİÇİLMEZ YÜREKTE OLUR.