Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şarköy'de inziva

Kıymetli yazarımız Sayın,Mustafa Semih Arıcı; Bence arkadaşınız en iyisini yapmış.Artık huzur aranıyor, gerçekten deniz kenarları daha dinlendirici, huzuru bozan insanlardan uzak yerde odun sobasının ısısı ve alevleri de insanın iç dünyasını ısıtır.Evet gerçekten yarınlara güven kalmadı.Allah sonumuzu hayra çevirsin.Güzelin ötesinde dile getirilmiş sözlerdi.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla,huzurla ve mutlulukla yaşamanızı diliyorum.

18 Şubat 2017 21:40
Hukuk, sağlık gibidir.

Kıymetli Nizamettin Çok güzel bir başlık ve tüm doğruları içeren bir yazı.Hukuku sağlıkla ilişkilendirmekte yerinde bir söz.Toplum hukukun anlamını tam olarak kavrayamıyor.Hukuk artık ağızdan çıkan sözden ibaret gibi.Hukuk yaşamın kaynağıdır.Hukuk kuruyunca,yaşamda sararır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 19:16
Yunan ve Roma Uygarlıkları

Kıymetli Nizamettin Biber; Yine önemli ve yazılması gereken bir yazınızı okuduk.Asırlardır Yunan ve Roma uygarlığını konuşuruz ancak gölde bir damla su olamıyoruz.Neyimize güveniyoruz onu bir türlü çözemiyorum.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 19:12
Yenildik ama ezilmedik mi?

Kıymetli Nizamettin Biber; Her yenilmekten bir ders çıkarmamaz gerekirken, ders çalışmayız ezbere çalışırız.Bu da onların kulaklarına sesli küpe olsun.El neden bizden üstün olsun.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 19:10
Domuzları elle beslemek

Kıymetli Nizamettin Biber; Güzel bir anlatım ve geçmişte yaşanmış akıllarda canlı kalmış bir anı.Nedense domuzlar Tunceli ve civar illerde daha çok görülür.Nede olsa onu da Allah yaratmış aç kalması günahtır derim.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 19:05
Friedrich Hegel ve Felsefesi

Kıymetli Nizamettin Biber; Friedrich Hegel hakkındaki bu güzel bilgileri içeren yazınız yararlı ve faydalı bir yazı.Benim bu konuda bilgim yoktu.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 19:03
Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan? Hala çözemedim

Kıymetli Tülay; Öncelikle yalanı, hileyi sever olduk.Helalı, haramı, hakkı, hukuku,vicdanı, merhameti unuttuk.Eh bunları terk eden tolumun başına bunlar gelir.Ben, ben illaki Ben diyoruz.Hilesiz kumar olmaz.Onun için Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkmış kimse çözemedi.Böyle devam edecek geleceğe güvenle bakmak hayal olur.Kim bilir bu günlere şükür edilecektir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 17:09
Benim sevdam ki ille de sevdam ve ille de aşk

Kıymetli Tülay; Cadı))) Kesinlikle inandım ki artık sevdalanmışsın.Bu sevdayı ne güzel tarif etmişsin.Bütün dileğimiz sevdan, hep var olsun,Sağlık ve mutluluk senden, sevdiklerinden ayrılmasın.Saygılar sunuyorum.

18 Şubat 2017 17:03
Büyümek acıların ayıbıydı

Kıymetli Tülay; Cadı ))) İzmir'de yine yaptığını yaptın.İşini gücünü bırakıp Hava-alanına kadar geldin.Vefalısın hakkını helal et.Yatıyorum hastalık geçmiyor,yastık dikenli,döşek taşlı,yorgan ağır bir bakayım yazarlarımız neler yazmışlar.Öyle hayaller kurma. Öyle dileklerde de bulunma.Bildiğin gibi çağa,gençler,civanlar da gidiyor. Fide, fidan olduk, ağaç iken çınar olduk.Yüce Yaradanın kanunu böyle.En iyisi sağlık. Acılar olmasa yaşam güzeldir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 17:00
Yeni haiku. 11: Bol şekerli

Kıymetli Erdal Ceyhan; Nedense tatlıyı seviyorum. Zira çayı da şekerli içiyorum.Öyleyse kanımız şeker olmuş.Dikkat edilmesi gereken sağlık konusu.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

18 Şubat 2017 16:51
Toplam blog
: 517
Toplam yorum
: 6056
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1552
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Sevmeyince bal acı olur,sevince zehir şerbet olur,sevginin tohumu ekilip biçilmez,yürekte olur.