Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İsraf ve Tutum

Kıymetli Yurdagül Alkan; Zengin olma düşüncesiyle tutumlu olmak gerekmez. İsrafın önünü kesmek için de tutumlu olmak gerekir. Evinde ekmeğin varken tazesini almak için fırına gitmeye gerek yok. Bir çok yiyecek ve içeceği tutumlu kullanabiliriz.Öyle yapılmıyor illa yenisi olsun diyoruz. Giyimde de böyle kirli olmasın, yamalı değilse giysilerimizi de giymeliyiz. Ülkemizde İsrafın önü kesilmiyor. Cep telefonu ile konuşabiliyorsak en son modelleri almaya gerek yoktur diyorum. Ne çare ki insanları israfa yönlendiren TV reklamları böyle devam ettikçe tutumlu olmak hayal olur.Tüm ev halkına saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

16 Ekim 2017 16:29
Ayşe Teyze Kimlik Kartını Değiştirdi

Kıymetli Erol Özışık; İnanın Ayşe Teyzenin memura verdiği cevapların aynısını bende kendime soruyorum.Ayşe Teyze muhataba sorma cesareti göstermiş benim muhatabım yok. Evet gerçekten kimlik aldık daha doğrusu kimlikten önce zarfı aldık inanın açmadım.Şifre nedir,puk nedir, pin nedir insan yarım gün düşünür.Ülkemizde Ayşe Teyzeler bundan sonra bunları öğrenecekler vay halimize.Çok önemli bir konuyu dile getirmişsiniz. Ne çare ki Ayşe Teyzeler Milliyet Blog'u takip edemiyorlar. Okurlarımız Ayşe Teyzelere, Fatma Teyzelere ve Ali amcalara Veli amcalara da anlatsınlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

16 Ekim 2017 14:13
Yetişkinlerde Altını Islatma Nedenleri

Kıymetli Nahide Çelebi: Allah insanı böyle hallere düşürmesin. Aile içinde zor, kişi için daha çok zor.Yazılması gereken önemli bir konuyu bizlerle paylaştınız. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

13 Ekim 2017 21:17
Erdal Ceyhan'ın ardından

Kıymetli Sabahattin Gencal; Evet, Rahmetli öğretmenlerin öğretmeni, bilgili, görmüş,eğiten ve öğreten Erdal Ceyhan sizin anlattıklarınızın tüm vasıfları yüreğinde taşıyordu.Onunla görüşmemiz, konuşmamı haftayı geçmezdi.Sitem ederdim haklısın derdi.Biliyordum ki sac ekmeği misali iki yüzü pişmiş taze ekmek gibiydi.Hepimize örnek bir insandı.Yüce Allah onu cennetiyle sevindirsin.Bunca insan ondan memnun olduğuna göre Yüce Allah'ta ondan memnun olacak sanıyorum.Sizi bu vefa örneği sözlerinizden dolayı kutluyorum.Saygılarımı sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.

09 Ekim 2017 10:10
Lider Kimdir Bilelim İsterim

Kıymetli Halil Güven Sökeli : Lider kelime olarak kısa lakin mesele mahiyeti çok derin. Kısacası Lider öncü demektir, Topluma yararlı işler yapmış, ülkesini dünya devletleri arasında parmakla göstermiş ve yaptıkları diğer liderlere örnek olmuş kimsedir.Anlamlı ve yazılması gerekli bir yazınızı daha okuduk.Saygılar sunuyorum. ağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Ekim 2017 22:36
Sen Ne Yücesin Sevgi

Kıymetli Halil Güven Sökeli: Haklısınız sevgi yücedir, sevgi yaşamın yarısıdır.Ne çare ki insanlar sevginin kadir kıymetini bilemediler.Sevgi insanlardan uzaklaştı çok ıraklara gitti.Sevgi yerine yalan, hile, güvensizlik ve sevgisizlik geldi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Ekim 2017 22:16
Vefatının 3. Yılında İsa Kayacan'ı Anıyoruz

Kıymetli Abdülkadir Güler; Rahmetli Prof.Dr İsa Kayacan'ı tüm güzel vasıfları ile anlatmışsınız.Bu dünyada yararlı ve faydalı görevler yapanlar unutulmaz.Yüce Allah onu cennetiyle sevindirsin.Size de bu vefalı duruşunuzdan dolayı saygılarımızı sunuyoruz.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyoruz.

08 Ekim 2017 09:13
Fıkra Demeti

Kıymetli Nahide Çelebi: Yıllardır sizin Erzurum Fıkralarınızı okuruz iyi ediyorsunuz arada bir böyle fıkraları yazmak ve okurlarında okuyup bunlardan pay almak da gerekiyor. İnanın sizin fıkralar moral-sizlere moral veriyor, hastaları iyileştiriyor. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

07 Ekim 2017 16:37
Hocayla Cep Telefonları Hakkında Sohbet…

Kıymetli Erol Özışık; Önemli ve yazılması gerekli bir yazı. Hutbe okunurken ön saflardan kalkıp dışarıya giden adamın acelesine şahit oldum.Aslında Camiye giderken cep telefonu taşımamak, taşınması zorunlu ise kapatmak en doğrusu.Sinyal kesici de önemli bir konu.Bakalım Sayın, Diyanet ne diyecek.Saygılar sunuyorum. Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliyorum.

06 Ekim 2017 09:00
Gece Uykusunun Önemi

Kıymetli Nahide Çelebi: Uykusuzluğun nedenleri ve uyumak için yapılması gerekenleri çok güzel izah etmişsiniz. Maalesef günümüzde uyku en son düşünen konu oldu. Halbuki uykusuzluk insan ömrünü ve sağlığını tehdit eden konudur.Evet, kitap okumak, yoğur yemek ve özellikle akşamları ağır yemekler yerine kahvaltı yapmak vücudu uykuya yetiştirir.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

03 Ekim 2017 19:41
Toplam blog
: 528
Toplam yorum
: 6476
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1586
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    YALANLARLA SEVİNMEKTENSE,DOĞRULARLA ÜZÜLMEYİ TERCİH EDERİM.