Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kişisel gelişim: Şunu yap, bunu yapma...

Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Erdal Ceyhan:Hele, hele tüm sözleriyle dost olduğunu dile getirenler,her şeyi bilen gören olduğunu söyleyenler.Başkalarını zavallı, bilgisiz, kendilerini gökten inen bilgili sananlar ve yeri geldiğinde döne, döne sonuçta dönek olanları tarif etmek mümkün değil. Böyleleri bu dünyada lalezar bahçesinde har dikenleri gibi. Bunlar kendi varlıklarını sürdürmek için hep iki yüzlü olurlar.Yüce Allah yürekleri saklı yere yerleştirmiş.Göz ağız,kulak,burun gibi görünen yere yerleştirmemiş.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

26 Temmuz 2016 11:36
Kaybettik

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Nahide Çelebi: Çok şeyler kaybettik, hatta değerlerimizi bile yitirdik.Demek ki dansözde olduk döndük ve halen doğruyu bulacağımızı sanıyoruz.Vah başımıza gelenler.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

14 Temmuz 2016 17:30
Aşkın kimyası

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Abbas Oğuz: Demek ki uğruna bunca güzel sözlerle seslenişi hak etmiş olanlar vardır.Sevgidir, sevda olur,ilgidir yar olur, yaran olur.Böyle mutluysanız hep o aklınızda olsun hiç bir yere gitmesin.Bu kez değişik ve duygularla yazılanları okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

14 Temmuz 2016 17:28
Hayallerimiz ve biz...

Kıymetli Yurdagül Alkan:Hayaller kurmakla yaşamak güzeldir. Civan yaşımdan beri gerçekleşmesi imkansız hayaller kurmadım. Gerçekleşmesini dilediğim hayallerimden de ancak bir kısmı gerçekleşti.Tüm hayallerin gerçekleşmesi halinde ise yaşamın kıymeti kalmıyor.Yazınızı çok yerinde bir dilekle bağlamışsınız.Evet hayaller hiç bitmesin lakin ömür gerçekleşmesi mümkün olmayan hayallerin peşinden heba olmasın.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

13 Temmuz 2016 17:15
Cinsel içerikli konuşma yapmak ahlaksızlık değilmiş!

Kıymetli Erol Özışık;Bir ülkede her daim Meri kanununun orasından, burasından alırsan, içine şundan, bundan katarsan, kanunun esas genleriyle oynarsan işte o kanun böyle kanuniye olur.Her ağacın kurdu da kendinden olurmuş. Ülkemizde ahlak erozyona uğradı ne taşı kaldı, ne toprağı sel vurdu yel aldı götürdü.Bizim ülkede her şey kalıbına uydurulur.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

10 Temmuz 2016 18:07
İnsan mezarını dişleri ile kazar

Kıymetli öğretmenimiz Sayın,Nahide Çelebi: İnsan nefsine bu kadar esir düşmemeli,can boğazdan gelir sözüne hep karşıyım.İnsan boğazı her şeyin geçeceği yol değildir.Biraz dikkat, biraz özen göstermeliyiz.Aç gözlülük insanı ya çukura düşürür yada yardan düşürür.Önemli bir öykünüzü okuduk. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

10 Temmuz 2016 14:35
Kapıyı burnunuzla çalın!

Kıymetli Nizamettin Biber: Victor Hugo Vicdan yürekteki Allahtır derken Allah şah damarımızdan da bize yakındır demek istemiş.Nasıl bakarsan öyle görürsün.Çok önemli bir yazınızı okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

10 Temmuz 2016 14:31
Ziyanı yok

Kıymetli Şennur: Evet,olan oldu artık ziyanı yok, yok.Hal bu ki ziyan çok.Olanlar duygulardan, bedenden, ömürden hatta candan aldı götürdü.Biliyoruz, görüyoruz ama yinede ziyanı yok diyoruz.Can bedende dursun da geride ne olursa olsun. Çok anlamlıydı.Yüreğinize sağlık.Buna rağmen üzülmemenizi diliyorum.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla kalınız diyorum.

10 Temmuz 2016 14:26
Stres ve üzüntüden uzaklaşalım

Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Nahide Çelebi: İçinde bulunduğumuz zamanda stresten uzak olmak mümkün değil, Sizin bu anlattığınız fıkralarla insan stresten uzaklaşabiliyor. Fıkralar güzelden de öteydi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Temmuz 2016 15:35
Berlin panteri Turgay Şeren öldü.

Kıymetli öğretmenimiz Sayın Erdal Ceyhan: Evet futboluna yetişmedik lakin Televizyonlarda spor yorumculuğuna yetiştik.Turgay Şeren Beyefendi bir insandı. Özhan Canaydın Beyi de çok takdir ederdim.Allah rahmet eylesin cennetiyle sevindirin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

08 Temmuz 2016 15:32
Toplam blog
: 488
Toplam yorum
: 5849
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1540
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Sevmeyince bal acı olur,sevince zehir şerbet olur,sevginin tohumu ekilip biçilmez,yürekte olur.