Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Aşağılamak için insanın yüzüne tükürmeniz gerekmez; İlgilenmemek en büyük aşağılamadır

Bence de harika bir yazı. Özellikle son paragraf durumu özetliyor ve artık neden insanlarla iletişim kurup da risk almak istemediğimizi...Ve bu konuyu özellikle araştırdım. Neden sorularının ardı arkası gelmiyor çünkü.. selamlaştığım komşuma bebek hediyesi götürmek için 30 dakika pazarlık yaptım. gel gelme yarın gel öbür gün gel. Tamam dedim daha sonra gelirim. Yok şimdi gel. Fikir değiştirdim gibi bir sürü laf.Kanım dondu. inanın ki nasıl utandığımı anlatamam. Ben ise kimseyi ayırmam. Apartmanın bahçesine girmeyelim diye küsen komşu mu dersiniz.Daha neler neler. Sanırım risk almamak en iyisi. Yukarıda dediklerinizin hepsini yapmış bir kişinin çıkardığı sonuç budur. Diğerleri için önemli olan ne giydiğiniz, ne çıkardığınız, arabanızın markası, eşyanız, vs.. Bu nedenle artık iletişim kurmaya çalışmak onur kırıcı bir hal aldı. Elinize sağlık.

22 Ağustos 2014 20:09
'Milliyet Blog' yaşlanmıyor, Gençler Blog yazmıyor, ancak beğeniyor, paylaşıyor ve yorum yapıyor!

Herkes istediği kadar ve istediği zaman yazabilir. İnsanın her yaş, meslek, ülke, v.s. mensubu insanlardan öğrenecek çok şey vardır. Yaş arttıkça her konuda olmasa da pek çok konuda bilgi, görgü, tecrübe artar. Ancak aksi fikirlere de saygı göstermek gerekir. Ne dedeler yerinde otursun, ne gençler. Türk insanına lazım olan Atatürk'ün kast ettiği gibi sadece çalışmak ve üretmektir. Milliyet blogun bazı yazılarının hiç okunmamasının nedenini toplumun okuma alışkanlıklarına bağlamak gerekir. Şikayet etmek de eleştiri de yazmak da çizmek de yaşlanmak da olağandır. Saygılar.

26 Ekim 2013 11:14
Yalancı Dünya

Bu şiiriniz çok güzel ve derin anlamlar içeriyor. Nihayetinde toprakla dümdüz olduktan sonra bunca çaba, bunca acı, bunca iş neden diyor insan. Ve hayatta en zor iş insan olmak bence. Para, pul, sağlıktı çocuktu derken, toprakla buluşuyor insan. Ne kadar yersen ye, toplayacağın nafaka kapasiten kadar ve dünya tarif edilemez bir anlamsızlıkta ya da anlamda. Satürn'den çekilen Dünya resmine bakmanızı tavsiye ederim. Dünyanın küçüklüğü, evrenin büyüklüğü, insanın yokluğu, Dünya'nın insan karşısında özellikle zaman bazında büyüklüğü ve yine insanın küçüklüğü nefes kesiyor. Sevgiler sayın meslektaşım.

03 Eylül 2013 11:13
Cimil Uşağı

Bir şey daha var ki şu yalan dünyada Artık makbul değil olmak Cimil uşağı Kıran kırana çabalıyor millet Olmak için Etiler yumuşağı. :) Denklemi doğru çözmüş olmaktan memnun, doğru sonuçlara vardığımız zamanları görmek ümidiyle. Sevgiler.

03 Eylül 2013 11:02
Birini tanıdım!

Bugün bunalttıkça, gelecek belirsizleştikçe, daha çok geçmişte ve hayallerde bulacağız kendimizi. Bir an..Hayal de olsa mutluluk hissi ya da en azından mutsuz olmama hissi. Bir yere yetişmek için acele yok. Hata korkusu yok. Cennetin tanımı bu artık. Stresin olmadığı dünya. Artık cennetten şırıl şırıl akan dere beklentisi yok. sevgiler.. Yazılarınızı okuyorum. Çok beğendim. Ben düşünmüşüm, siz yazmışsınız sanki.

27 Ağustos 2013 08:59
Sevgi ağacı

Yanımızda daima bir kalbin yarısını tamamlayacak dallar bulmak ümidiyle.. Tutunacak dallar... Aynı yağmurda ıslanıp, aynı güneşte ısınıp, aynı hasatta biçilmeye gönüllü sevgi ağacının dalları. Sevgiler..

18 Ağustos 2013 02:32
İnsanların yaşamı anlamasına, gazete falları çare değil...

Astrolojiyle gazete fallarını aynı kefeye koyan büyük hata yapar bence. O bambaşka bir dünya. Allah'ın izniyle ve ancak izin verdiği kadarıyla kadere olan şaşkınlığımızı gerekçelendirmeye çalışan bir bilim..Ayrıca hala gazete fallarına göre günlük yaşamını ayarlayan kimse olduğunu düşünmüyorum. Her gün okurum, uygulayacak bir şey yok zaten. Astroloji bu değildir. İnsanların gönül kutularından eş aradıkları zamanlardan kalma bir endişedir bu falla astrolojiyi örtüştürme huyu. Gerçek dünyada ise, astroloji ilimi kimin kendini saydığına kimin saymadığına bakmaz. Nasıl olsa kadim bilgidir. İt ürür, kervan yürür. Sevgiler.

10 Ağustos 2013 15:32
Blog'larda Külahı öne koymak

Yazınız çok hüzünlü olmuş. Geçiş alemine göçmüşse güzel insanlar ne yapsınlar? Ben de hep bunu düşünürdüm. İnsanoğlu bir var bir yok. Şimdi bloglarda bir varız bir yok. Sosyal medyadan veda etmek moda oldu. Teknolojik olsun olmasın hepimizi aynı son bekliyor. İnsan ölüyor sayın yazar, yazılar silinmiş çok mu? Sevgiler..

13 Temmuz 2013 18:07
Mezarınız sizi bekliyor

Ölümü reddetmek veya düşünmeyi ötelemek kabul etmekten daha kolay geliyor insana. Ve dediğiniz gibi sıkıcı ve yaşlı bir ruh damgası yapıştırılıveriyor insana. Bir an için çıkmasa da aklımızdan, yapamıyoruz hazırlığı. Tek yapabildiğimiz kimseye zarar vermemeye çalışmak. O da olduğu kadar. Derin bir umutsuzluğun içinde sürükleniyor insanoğlu. Saygılar..

18 Haziran 2013 19:56
Mesleki unvanını gözümüze sokanlar

Bu yazınız çok güzel olmuş. Gerçekten de bazı meslek grupları bu durumu abartır. Zaten, bazen bunu söylemek ters teper. Avukata doktora indirim yapılmaz. Fazla fiyat söylenir. Bundan herkes şikayet eder de ne bazı esnaf ayrı tutumdan vazgeçer ne de bazıları her şeye rağmen unvanını söylemekten. Unvanı taşımak zordur. Ayağınızdaki ayakkabıdan kotunuzun markasına kadar bakılır. Rahat rahat şöyle tepe tepe kıyafetinizi solduramazsınız. Halıcıda herkes pazarlık eder. Siz edemezsiniz. Ancak az kaldı. Avukat Olmak yazımda belirttiğim gibi, bir gün herkes avukat olacak. O zaman da rahatlayacağız inşallah. Sevgiler ve tebrikler.. M.S.Onur

17 Haziran 2013 12:37
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 4953
Kayıt tarihi
: 20.05.12
 
 

Hukukçu bir anne.  Hayatta her şeyin kontrol edilemeyeceğini zor da olsa öğrendim.  Hayat, kısa b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster