Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Diğer Ölümler Azalmıştır

Çevrenin temiz olduğu doğru mu? Piknik alanlarına çöplüklerini bırakıp giden gidene. Modérateur olduğum sitede bunun gibi onlarcasini ekledim. Saygılar.

20 Eylül 2020 00:21
Kötülerin Kavgası Suç Olmasın

Doğrusu da o, bırakalım kötüler yesinler birbirini, niye onay verilmeyecek ki yazınız olması gerekeni yazmışsınız. Saygılar.

20 Eylül 2020 00:16
Keyif Uykusu

Ben geçen sene ameliyat oldum, ve o ameliyatın etkisinden olsa gerek geceleri uykum yok. Daha önceleri uykum iyiydi. Uyusamda, uyumasam da sabahları kalkmam gerek, ilacımı kahvaltıyla birlikte alırım. Akşam yemekte de ayrı ilaçlarım var. Sabah ve akşam yemekten sonra yürüyüş yaparım. Uyku üzerine güzel bir yazı. Sağlıcakla kal.

20 Temmuz 2020 00:10
Su Tasarrufu

Ben de hiç su tasarrufu yapamam. Gönlümün isteyinceye kadar, su da kalırım, hamam sefası derler ya onun gibi. Kendimi sanki Çemberlitaş hamamında hissederek. Saygılar.

16 Temmuz 2020 21:44
Barış Diye Tutturdu Gönlüm

Değerli yazarım, barış yazısını yazınca aklıma bu konuda bir şiirim aklıma geldi size sunuyorum, saygılarımla, sevgiyle kalınız. Barış / Bazen bir çocuğun gözlerindedir,/ barıs./ Savaşı görmüş çocukların./ Barış/ asırlardır söylenen bit türlü getirilemeyen/ adıdır barış./ Çocukların, annelerin, babaların/ öldürüldüğü,/ şehirlerin, ırkların, dinlerin, dillerin/ yok edildiği adıdır savaş./ Kardeşliğin, insanlığın, vicdanların/ kör olduğunun adıdır, barış./ Barış/ ülkelerin teröre destek verdiğinin/ adıdır barış./ Bazen çocukların mahzun bakışlarında/ dondurma yiyemediğinin/ adıdır barış./ Paris, 06 Eylül 2016

02 Temmuz 2020 11:30
Varsa, Yapılıyorsa; Yapılır

Değerli yazarım, Allah, biri çalıyor diye sen de çalmak istersen o suçla yagılanacaksın diyor. Her şey o kadar olağanlaştı ki daha önce o yaptı ben niye yapmıyayım diyenler çoğaldı ve her devirde bu vardı, asırlar boyu. Teşekkürler, saygılarımla..

16 Haziran 2020 16:40
12 Mayıs Hemşireler Günü

Değerli yazarım Abdülkadir Güler, gerçekten hemşireler (infirmier) çok fedakarca çalışmaktalar. Bu günleri kutlu olsun. Buradan bir örnek vereyim, her infirmier hastasına saygılı değil. Yeni kalp ameliyatı olmuşum, yerimden kalkacak halim yok, su istedim, demez mi bana burası otel değil. Üstelik yoğun bakımdayım. Hanıma söyledim, böyle söylüyor diye, o da gitti şikayet etti. Ama şikayetin sonucu ne oldu bilmiyorum. Bir daha o hemşireyi yoğun bakımda görmedim. Çok yattım hastanelerde, çoğunlukla hepsi de iyiydi. Ne diyeyim bir kötü emsal olmaz. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

12 Mayıs 2020 23:53
Bu Akşam

Değerli yazarım Abdülkadir GÜLER, şiiriniz çok güzel sadece bir harf hatası var görmemişsiniz diye yazma gereğini duydum, özür dilerim. Son mısranız da 'gözlerinde' olması gerekirken közlerinde olmuş, ayrıca en altta 'SÖKE' de de yanlışlık var, blog'unuzu geri çekip düzeltip gönderebilir misiniz? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım, sağlıcakla kalınız.

05 Mayıs 2020 00:55
Gulu Gulular...

Sevgili yazarım Sabiha Rana. Çok uzun zaman oldu sizinle yazışmayalı, nasılsınız, iyimisiniz, eşiniz ve kızınız nasıl, umarım herkes iyi ve sağlıklıdır. Selam ve sevgilerimle, Ohannes.

19 Mart 2020 13:45
Bu dünyaya gitmek için geldik...

Sevgili Sabiha, bizler geldik gidiyoruz. Ama savaşlar devam ediyor, Öldürüyorlar, ölüyorlar. Niçin bu savaşlar. Niçin barış dilini kullanmıyorlar. Gazeteciler, yazarlar, dekanlar, milletvekilleri, sorgusuz tutuklanıyor. Sebepler uyduruyorlar, hiç bir sebep yok. Ekonomi dibe vuruyor. Niçin bu şehitler, niçin bu ölümler. Kazanan silah tüccarları oluyor, öldürülüuor çocuklar, analar, babalar, bu kardeş kavgası niye, neyi, niçin bölüşemiyorlar. Bu dünya hepimize yeter, yeter artık bu canlar, ölüyorlar, öldürüyorlar. Her can öldüğünde bizden de bir can gidiyor. Kendi yarattıkları terörün kurbanı olduklarını görmekten bu kadar aciz mi bu insanlar? Savaşta ölenler, barışta öldürülenler. Eğer bu kan toprakta ağlıyorsa, barışı konuşmak gerek. Sevgiler, selamlar...

04 Ocak 2017 01:48
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 1387
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 459
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster