Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
CHP ve açılımları: Parti mi, komedi tiyatrosu mu?

Sanıyorum bu; CHP'nin iflâsını ilân etmesidir. Yazınız için kutlarım.[Yazınızdaki her satıra, virgülüne kadar katılmanın zevkini yaşıyorum] Selâmlar.

08 Şubat 2009 00:41
Her Şeye Geç Kaldın

Günlük hayatın auyrıntılarını gergef gibi işlediğiniz hikâyelerinizi seviyorum. Tebrikler. Verşan Gür

01 Şubat 2009 03:38
Davos, Gazze ve Erdoğan’ın protestosu: Gazze halkının avukatlığı çete avukatlığından yeğdir!

Sevgili Celal Bey, yazınızın hiç bir satırına ne yazık ki katılamıyorum. Bu tür kontrolsüz tepkilerin(sonrasında sergilenen tutarsızlıklar plânlı olmadığını gösteriyor) kısa ve uzun vadede zarar vereceğini ne yazık ki göreceğiz. İnsani tepkiler elbette anlaşılabilir ama Türkiye bir din devleti değildir ve çıkarlarını din kardeşliği ekseninde sürdüremez. CHP 'ye de haksızlık ettiğinizi düşünüyorum, çetecilerin, darbecilerin, gladiocuların, faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasına dair heyecanınızı anlıyor ve paylaşıyorum, ancak insan hakları ve hukuk ihlâlleri hiç bir amaçla mazur görülemez. Buna karşı çıkanlar çete avukatı değildir, aksine bir çoğu darbe dönemlerinde baskına ve baskıya uğramış insanlardır. Katılmasam da güzel yazınız için sizi kutlarım. Sevgiler, selâmlar. Verşan Gür

01 Şubat 2009 03:33
Buyrun, işte size “soykırım”

Özür kampanyasını hatalı , ama buna karşı çıkışların çok büyük bölümünü seviyesiz ve tahripkâr buluyorum. Ülkeye en büyük zararın bu histerik milliyetçilikten geldiğini, sol kanatta yer alan partinin bile ne kadar sağa kaydığını, kafatasçı söylemleri üzülerek izliyorum. Her şey aklıma gelirdi de Cumhurbaşkanı'nı savunmak zorunda kalacağım, hem de CHP mensubu birisinin beyanlarına karşı bunu yapacağım aklıma gelmezdi. Ermeni sözcüğünü hakaret , aşağılama olarak kullananlar aslında Türklüğü aşağılamaktadırlar. Yüzyıllarca kardeş yaşadığımız bu acılı halka selâm olsun.

23 Aralık 2008 14:53
“Özür” diledim, çünkü…

Ben "özür dileme" şeklindeki bir beyanı hatalı olarak buluyor, ancak düşünce özgürlüğü çerçevesinde herkesin bireysel hakkı olarak görüyorum. Yaşanmış acılara katılıyorum, paylaşıyorum. Tarihsel gerçeklerin tartışılması yerine cahilce ve budalaca inkâr edenler, histerik linç krizleri yaşayanlar bu ülkeye en büyük zararları verdiler, veriyorlar, ne yazık ki daha da vereceğe benziyorlar. 1915 trajedisinde rol oynayan bir çok faktörü isabetle göstermişsiniz. Tarihsel gerçekler ortaya çıktığında ne mahkûm olacağız, ne de beraat edeceğiz. Zira iş hukukî değildir. Ne yazık ki aldığı boyut hukukî bir sürece doğru çekilmektedir. Bu boyutta ise çıkacak karar asla adîl bir karar olmayacak ve Türkiye büyük zararlar görecektir. Özür kampanyası da katılanların büyük çoğunluğunun iyi niyeti ve hümanist bakış açısına rağmen ne yazık ki işin hukukî boyuta doğru sürüklenmesine katkı yapacaktır. Yine de inkâr tavrı yerine tartışmanın zorunlu ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Değerli yazınız için sizi ku

23 Aralık 2008 14:27
Ey okur! Blogların ne zaman kapatılacak?

Tebrik ediyorum. Çok önemli bir konuda yazmışsınız. Giderek koyulaşan karanlık bir sansürü durdurmak gerek. Ana Dili Türkçe olan herkesin suçlu bulunup mahkum edildiği, susturulduğu bir sürecin başladığını görüyoruz. Dünya özgürleşirken Türkiye kararıyor. Bununla mücadelede yazınız önemli bir işlev görecektir eminim. Hukuki yoldan mücadele edilmelidir ve edilecektir (en azından kendi adıma ben edeceğim). Kararı veren mahkemelerin bir üst mahkemesine , somut olayda Diyarbakır'da Blogspot kullanıcısı bir veya bir kaç kişi Asliye ceza mahkemesine itiraz ederse bir şeyler yapılabilir. Suçların şahsiliği ilkesi ve anayasal güvenceler tamamen çiğnenmiş olduğundan yasaklamanın kalkması istenebilir. Ayrıca bu konuda görülen bir davada mahkemeye anayasaya aykırılık savı ileri sürülür. Ayrıca avrupa insan hakları mahkemesine giden bir süreç başlatılır. Tarafı olduğumuz ve onaylamakla iç hukuk mevzuatına dahil ettiğimiz "Avrupa İnsan Hakları ve Temel Özgürlüklerin Korunması Sözleşmesi" de ihla

27 Ekim 2008 01:43
Çalmak ne güzel şey!

Yazım için sarf ettiğiniz olumlu sözcüklere teşekkür ederim. Gerçekten düşüncelerinizin çalınması son derece rahatsız edici bir şey. Maddi değer taşıyan bir eşyanızın çalınmasından daha farklı. Bu nedenle tepki göstermek gerekiyor. Çalınan yazınız da gerçekten çok güzeldi, kutlamak isterim. Umarım bu yazınızla birlikte yazı hırsızlığına karşı bir platform oluşumu başlamıştır.

29 Eylül 2008 01:14
Pijama çıkarma sanatı ve aşkın dönüm noktalarında külotun kilit rolü

Yaşamın ayrıntılarını çok güçlü bir mizah duygusu ile aktarırken, insan ruhunun ayrıntılarını da elden geçiren yazılarınızı zevk almadan okumak mümkün değil. Kutluyorum.

25 Mayıs 2008 20:03
Otobya-son bölüm

Dört dörtlük bir öykü oldu, kutluyorum.

09 Ocak 2008 18:31
Birileri vurmuş, bir çirkin adam da “türkü” yapmış

Hrant'ın cenazesine ben de katılmıştım.
Ben Ermeniyim diye de bağırmıştım.
Kürtlerin sloganlarına sinirlenip (her platformda Türklere nefretlerini kusuyorlar) sonlara doğru ayrılmıştım yürüyüşten. Ama iyi ki bağırmışım. Türklük eğer bunlardan ibaretse; ben Ermeniyim. 

Yazınız için sizi tebrik etmek istiyorum, güçlü bir üslûp ve sağlam, düşünce bütünlüğü taşıyan bir yazı. Tamamıyla katılıyorum.

17 Eylül 2007 12:57
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 4300
Kayıt tarihi
: 07.09.06
 
 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra İstanbul'da 21 yıldır serbest avukat olar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster