Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Paranın iki yüzüne hangi yüzler yakışır?

Ben de şaşırmıştım, bu adamın parayla pulla ne işi olur diye:)))) Allah iyiliğini versin emi:) Çok beğendim, harika olmuş. Önerilerime alabilir miyim? Bilmeyen yok ama, kompozisyon harika. Sevgi ve selamlar sana, melissa kokularıyla. Tam mevsimi şimdi, gece karanlığını deler kokusu...

05 Eylül 2008 10:57
Fotoğraflarla Gezi ve Tatil Notlarım!

olmamış:) Ama Gelibolu Yarımadasını gezmişsiniz, affedildiniz:) Yıllar ne çabuk geçiyor, size yazarken bir kez daha fark ettim şimdi... Tatilde yenilediğiniz ruhlarınızla, yeni nefesler diliyorum hayata... Sevgi ve selamlarımla.

05 Eylül 2008 10:49
Amasya'da ramazan

yaşar Amasya ramazanları:) Yine böyle yaza denk gelen ramazanlardaki iftar vakitlerinde, evin terasından, kaleye gözümüzü dikip, top sesini, elimizde buz gibi su şişeleri ile bekleyişlerimiz, sonrada paldır küldür yemeğe inişlerimiz geldi aklıma, çocukluk işte:) Beni o yıllara götürdünüz, teşekkür ediyorum. Sevgi ve selamlar.

01 Eylül 2008 10:27
Tutku ve kadınlar

demek istiyorum öncelikle... Tutkulu kadınlardan erkeklerin korkması niye ki, hayata tutku ile bağlanan bir kadınla yaşamanın tadını başka ne verebilir ki:) En basit günlük birşey bile, hayatı tutku ile yaşayan kadınla yaşandığında, yıldızlar kadar parlak ana döner. Çünkü onlar, her anın kıymetini bilirler, bir bakışın bile, bahçedeki bir çiçeğin bile... Bence, tutkusuz kadınların sunduğu hayattan korkmalı erkekler. Ne yapsalar, anlam bulamaz çünkü, o hayattan bezmiş kadınlarda... Bence bir ilişki de, en azından bir taraf, hayata tutku ile tutunmalı. Bu kadın olursa daha anlamlı. Ne de olsa, genelde kadın götürür hayatı. Selamlar.

28 Ağustos 2008 10:29
Kendi halinde

kendimizi tanımamıza izin verse sistem, başkalarını da daha iyi tanıyacağız, hayatı da... Ama biz kendimizi ne yazık ki, orta yaş basmaklarında buluyoruz... O zaman da işte böyle, herkesten el etek çekip, kendimiz olmabilmenin tadını tadıp, yaşamak istiyoruz belki de... Gelecek yıllar gösterecek ne derece haklıyım ben de:) Sevgi ve selamlar kendisi ile barışan yüreğe...

27 Ağustos 2008 12:18
İkiyüzlülük üzerine bir yazı

Çok güzeldi tek kelimeyle. Daha çok insana ulaşmalı diye düşünüp, öneri listeme alıyorum yazınızı. İzmir gibi bir yerde eğitimcilik yapan bir blog yazarının "İzmir'in kızları " şarkısına yüklediği anlamı hala sindirebilmiş değilim. Umarım sizin yazınızı okurlar... Sevgi ve selamlar İzmir'den.

27 Ağustos 2008 12:05
Ben nerde yanlış yapıyorum?

O tatil beldesi senin, şu deniz kenarı benim diye hoydur hoydur gezersen, elbette meteliksiz kalırsın:) Bu arada Kaz Dağlarına gitmişsin hiç haberim yok. Haberim olsaydı yol tarif ederdim kaybolmayasın, o koca kafanı ağaçlara vurmayasın diye:) Bir yoruma yazdığın cevaptan kopya çektim koca kafalı oluşunu, darılmaca yok:)))))) Her yaşta başka yaşanıyor hayat bir de bunu öğrendim:) Çünkü artık ben de kalabalıkları istemediğimi fark ediyorum... Önemli olan zaten istediğin, hissettiğin gibi yaşayabilmek, dayatmaları değil de... Sevgi ve selamlarımla.

14 Ağustos 2008 14:12
İzmirin kızları

Bu şarkıyı dinlemek için nette ararken, tesadüfen sizin yazınızla karşılaştım ve sözlerini bildiğim bu parçadan nasıl olup da böyle bir anlam çıkardığınızı doğrusu anlayabilmiş değilim. Hem dişi, hem ana, hem efe oluşlarımı toplumu rahatsız eden gerçek acaba? Diğer şehirlerde olduğu gibi bastırılmış duruşun dışında, hayatın içinde kadın kimliklerini gizlemeden, bundan korkmadan ve utanmadan duruşları mıdır hafife alınmalarına neden yoksa. Erkekten ne farkı vardır da, kadınlar daha bir koruma altında tutulmak istenir bunu da anlayabilmiş değilim. Siz, hayatın içinde bastırılarak yok edilmek istenirken, aslında içten içe çürüyen duruşları mercek altına yatırın isterseniz. Olduğu gibi hayatın içinde kalabilme cesareti gösteren kadınları bırakın yermeyi, övmek gerekir diye düşünüyorum. Aileyi korumaksa, kadını hayatın dışına çekmekten geçmez. Bir cümlenize de katılamayacağım, hayattaki başarı asla öss sınavları ile ölçülemez sayın hocam. Hayat, bir sınavdan çok öte çünkü. Saygılarımla.

13 Ağustos 2008 17:24
Ney'leyim...

Bilesin istedim, Ege kıyılarına da dalga dalga vurduğunu... Her satırının bir izi kaldığını...

19 Temmuz 2008 10:53
Aynı!

Hayatı, hiçbirşeyin durdurmadığını... Hep döndüğünü... Sevgi ve selamlar.

19 Temmuz 2008 10:48
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 351
Toplam mesaj
: 95
Ort. okunma sayısı
: 1338
Kayıt tarihi
: 27.12.06
 
 

Her daim doğa ile yaşayan biriyim.. Çünkü işim doğa ile iç içe olduğu gibi evimizde de doğa ile bera..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster