Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Müslümanlar sevişmez kardeşim!

süper, yazacak çok şey var bu konuda gerçekten...yazık bu güzelim topluma...bu güzelim kadınlara...sevgiler..

01 Ekim 2009 08:53
Ben (eline, beline, diline hakim) Alevi bir kadınım

Keşke tüm Türk halkı sizin bu tanımınızı yansıtsaydı, bu ülke nasıl gelişir, Atatürk'e yakışır bir ülke haline nasıl da hızla erişirdi..Ailemin öğretmen üyeleri, ülkemizin her yerini karış karış gezerken insan sarrafı da olmuşlar ve her toplumu gözlemlemişler. Kulaklarımdan hiç gitmeyen konuşmalarının başında hep Alevi toplumların başta nasıl mükemel insanlar olduklarını ve çocuklarının ciddi çok zeki olduklarını anlatırlardı.Sizin yazınızda aynen bunu yansıtıyor zaten...teşekkürler,saygılar.

15 Ocak 2009 09:05
Egzersiz ve Spor Yapan Kişiler için Beslenmenin 10 Temel İlkesi

Benim 22 yaşında bir oğlum var 4 yaşından 18 yaşına kadar lisanslı bir yüzücüydü üniversiteye girene kadar yüzdü ama üniversite şartlarından dolayı bıraktı şimdi 2 yıldır da "bodybuilding" denilen şeye merak sardı, o tozlardan haplardan içtiği gibi sürekli büyüyen bir gövdeye sahip oldu, bu beni çok endişelendiriyor açıkcası ne yapacağımı da bilemiyorum. Profesyonel bir yardım almak çok istedim ama reddediyor. Bu yaşta herşeyi onlar daha iyi biliyorlar..sizden yardım ve bilgi almam mümkün olabilirmi acaba..ilginize teşekkürler..

07 Ocak 2009 16:56
CHP iyi yapıyor galiba

ben de size katılıyorum, chp'nin bünyesine kattığı bu çarşaflı kadınları biraz uzun vadede de olsan eğiterek gözlerini açmak mümkün, bunu çok daha önceden yapması gerekiyordu, bir kadın olarak bu kadar cahil kalmış zavallı kadınlarımız için çok üzülüyorum, bir eşya yada bir hayvandan farkları yok patronları erkekler, itaat yaşam tarzları..bunları kazanmak için atılmış çok iyi bir adım bence..tepkiler yersiz..peki kime oy veriyorsunuz oğuzkan bey? ülkemizi kim aydınlığa çıkaracak, atatürkün çocuklarını, torunlarını kim yaşatacak.. sizi tanıyorum bilmek istedim, saygılar

24 Kasım 2008 12:15
Mustafa!...

sizin kadar değerli bir blog yazarını eleştirmek haddime düşmez ama atatürk aşığı biri olarak can dündarın akıllarda düşünceler bırakarak yorumlara açık bıraktığı başlıklarla dolu bir film izledim ben. din hocasının dayağıyla başlayan rakı sofraları ve son yıllarındaki bomboş geçen zamanları asla ve asla doğru anlaşılabilecek ayrıntılar değildi..bu bazı kişilerin ağızlarına sürülecek bir parmak baldır...ama ayrı ayrı izlediğim 17 yaşındaki kızımla aynı şeyleri anlamış olmamız da üzücü...sevgi ve saygılarımla..

30 Ekim 2008 17:22
Güzel insan...

gerçekten gelmiş geçmiş en iyi liselerdendi, ben başka bir liseye kayıt olmak isterken benim de rahmetli babacım bak Erdal İnönünün lisesi daha ne istiyorsun diye beni ikna etmeye çalışmıştı bense gözyaşlarımla gittiğim lisemi gözyaşlarımla bitirdim canım edebiyat öğretmenim yüksel hanımı sayenizde saygıyla anıyorum bizi muhteşem yetiştirdiği için..size de sonsuz saygılarımla hocam..

06 Haziran 2008 16:06
''Ankara'da sokağımı arıyorum !..''

Yazınıza rastladığımda bir çırpıda okudum, ben de gazi lisesi ve gazi üniversitesi mezunu ve ankara tutkunu biri olarak sizinle tıpa tıp aynı duyguları paylaşıyorum. 80 de lise 2 öğrencisiyken yaşadıklarım 80 öncesi yaşadıklarım muhteşem gençlik parkı maceraları, muhteşem papazın bağı maceraları tiyatrolar sinemalar, en çok da kurtuluş parkında toplanmalar ordan sandevüçe karın doyurmaya gitmeler ve en unutamadığım da yine okulun arkasındaki eski ankara evlerinde oturan arkadaşların evinde yaptığımız doğum günü partileri tahta evlerde her zıplayışta çıkan çatırtılı sesler hala kulağımda, ben ankarayı hiç terketmedim asla da terketmem..şu an mahvolmuş hali bile bize yeter biz onu korumaya atamızın ışığnda savunmaya sonuna kadar varız.saygılarımla

06 Haziran 2008 15:51
Bisiklet Dünyası

Yazınız da yerden göğe kadar haklısınız ama Türkiyede yada en azından Ankarada nerde binip de bisiklete keyif alacağız Ahmet Bey, ben çocuklarıma aldığım bisikletleri bile garajda çürümeye terkettim nerdeyse, sapık trafik sürücülerine kurban mı olalım. Saygısız bir toplumuz bir bayan olarak bisiklet sürmekten inanılmaz keyif alıyorum ama yollarda bisiklet süren kadına hiç rastlanmıyor artık bu koca ülkede bu koca başkentte. En son arkamdan çalınan kornalara dönüp cevap veriyim derken taşa takılıp düştüm bütün dizim kolum parçalandı çarpraz bağım koptu, eee bir daha cesaret zor..Vay halimize. Saygılar

17 Nisan 2008 17:17
Sakın vazgeçme Aysun !

Ben de sizinle aynı fikirdeyim, kızcağız düşüncelerini biraz daha net ifade edebilseydi, diğerleri de ona katılacaklardı zaten..anlayan anladı ama anlayamayan da kızı savunamadı ya da dava peşine düştü, dava açan kesim bu tip kadınlardan hoşlanmazlar, hem dekolte hem dili uzun. Zeynep Hanım da siz de çok güzel özetlemişsiniz zaten. Ayrıca bu ülkede hiçbir zaman düşünce özgürlüğü olamadı ki şimdi de özgür ve düşünen kadın olmasın diye çırıpınılıyor...bizim gibi çalışan kadınlar hepten yanlış zaten para kazanamayıp kocasına yada babasına muhtaç olmalı ki başka yanlışlar yapamasın..Ama bizler Atatürkün yolunda ki babaların çocuklarıyız, kolay kolay da pes etmeyiz..okuruz üniversiteleri, mesleklerimizi de hakkını vererek yaparız,...ülkemizi terketmeye de niyetimiz yok, kimseye de boyun egmeyiz.Teşekkürler, saygılar.

03 Nisan 2008 09:42
Mükemmel insanlar, tökezleyen yaşamlar, sorular

siz de bir hekim olarak biliyorsunuz elbet, çocukların ergenlik dönemleri 25 yaşına kadar sürüyor, onların anne babaya en tepkili hatta nefret duydukları zamanlar bunlar, çatışma yaşanırken canavara dönüşenler başak gibi, yardıma son derece ihtiyacı olan küçücük kalpler..hiç annelerine kıyabilirlermi ama sorunlarıyla başa çıkamayan zavallı bir kızcağız, ölen öldü çok üzüldük ama bu küçüçük kızın ölümden de beter durumu kendine geldiğindeki durumu içler acısı, şu resim herşeyi ortaya koyuyor aslında imdat diye bağırıyor gözleri..çok üzücü çok...ben oğlumun canavara dönüştüğü zamanları yaşayan bir anneyim, o bir melek aslında ve yine benim yardımımla kendine geldi ve atlattı..sevgi dolu yarınlar diliyorum.

27 Mart 2008 16:08
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 794
Kayıt tarihi
: 22.05.07
 
 

Doğayı çok seviyorum, içindeki otu böceği, hayvanları çok seviyorum, köpeğim beni yaşama bağlıyor, t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster