Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Referandum’a “hayır” demek için 101 gerekçe!....

Referandumda EVET demek için Değişiklik Metnini ve mevcut Anayasamızdaki karşılık maddeleri okumak yeterli...Anayasa'nın ne demek olduğunu bilmek lazım tabii...Ben şu anda Balıkesir ilinde faaliyet gösteren 107 Sivil Toplum Kuruluşu'nun dönem sözcüsüyüm ve millete "Neye evet/hayır diyeceğiz" konulu toplantılarda sadece mevcudu ve teklifi izah ediyorum.Yani siyasilerin yapmadığını.facebook sayfamda veya google aracılığıyla bulunacak konuyla ilgili çıkan haberlerde çalışma ve gerekçeler mevcut..

07 Ağustos 2010 14:26
Anayasa mahkemesi gerekli mi?

Dünyanın R.A.Dahl, Lijphard, Sartori gibi önde gelen siyaset teorisyenleri de, AYM’nin demokrasiyle uzlaşabilirliğini ciddi biçimde sorgulamaktadırlar. Bu alandaki tartışmayı halktan gizleme gayretlerine rağmen, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Prof. Dr. Ergun Özbudun, Prof. Dr. Mustafa Erdoğan’ın akademik alana hitap eden eserlerinde görmek mümkündür. Kısaca halkın seçtiği parlamento, hükümet, çağdaş demokratik devletin vazgeçilemez organlarıdır. AYM ise demokrasinin vazgeçilemez, tartışılamaz şartı değildir.Demokrasi yerine totaliter bir rejim öngörüyorsanız size katılmak gerekir ama demorasi ve hukuk devleti'ne inanıyorsanız yetki ve görevlerini aşan kurumların Anayasayasal düzeni koruma iddiası ile ortadan kaldırdığını görürsünüz ve giderek bir veya 11 kişilik bir kurulun 70 milyondan daha doğru düşündüğünü iddia edersiniz ki bu kabul edilemez.

29 Ekim 2008 15:47
Sarıydı gözleri onun

Kalbinize, aklınıza ve elinize sağlık.

20 Ekim 2008 16:09
Ben Halkım..

Siyasetle uğraşan askerin savaşma yeteneğinde azalma olur diyordu birisi.Mustafa Kemal Atatürk hayatı boyunca askerlerin siyasete bulaşmaması için mücadele etti, tehlikeyi bildiği için.çözüm basit aslında:Özgür, demokratik, sivil bir hukuk devleti....

14 Ekim 2008 17:26
Vatanımızın güzellikleri

Balıkesir için yazdğınız her kelime için teşekkürler

09 Ekim 2008 16:05
Sağın merkezindekilere dair...

Merkez sağın parçalı olduğu görüşü doğru değil.Merkez Sağ ilkeleri şu anda sadece AKP temsil ediyor %47 oya ve merkez sağın tek partisi durumuna bu yüzden geldi.CHP sosyal demankrat yada merkez sol parti olmadığı "resmi İdeoloji-Devletçi" parti olduğu gibi DP ve ANAVATAN'da bir zamanlar bulundukları Merkez Sağ ilkeleri bırakarak devletçi parti durumuna dönüştüler ve merkez Sağı AKP'ye bıraktılar.22temmuz öncesi millet iradesinin kabesi dedikleri TBMM'yi protesto ederek CHPlileştiklerini, merkez sağdan ayrılık devletçi çizgiye geldiklerini gösterdiler.Şener'in kuracağı partinin ilkelerini görünce merkez sağ olup olmadığına karar verebiliriz....BKZ:http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=85020 ve http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=85018

07 Mayıs 2008 14:49
Musul Sorunu (I)

Yazınızdaki konular neden ders kitaplarında olmaz, neden yaygın tv, gazetelerde yer almaz?Neden devlet eliyle adeta gizlenir?...Devlet olmak vizyon varlığıyla doğru orantılıdır..

26 Kasım 2007 14:16
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1482
Kayıt tarihi
: 01.10.07
 
 

Balıkesir doğumlu.1990 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. Balıkesirspor Kulüp Yöneticili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster