Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ragıp Savaş

Yazınıza gönülden katılıyorum, Ragıp bey çok değerli ancak popüler yapım yapımcıları tarafından yeteri kadar değerlendirilmemiş bir aktördür. Hayat yalnız, adil değildir zaten... Yaşam hakkı, eğitim hakkı gibi temel ihtiyaçlar dahil hiç bir adalet vaadi olmayan garip bir düzeni var. Bu durumda Ragıp beye yapılan haksızlık için de sadece "katılıyorum" diyebilirim, doğru görmüşsünüz, biz de farkındayız...bir kör yapımcı da görür belki...o kadar.

27 Ağustos 2012 10:25
Araba kullanmak ve orgazm olmak

Kadın erkek her kim ki bedenini tanırsa, biraz uğraşıp nerden ne ses çıkıyor ne yaparsam nasıl yanıt veriyor diye mesai harcarsa orgazm olur. Emeksiz yemek olmaz, bkz. Erkekler harcadıkları mesai ve pratiklerin sonucunu almaktadırlar, aslında pratiklerinin önemli bir kısmı da karşı tarafın akordu ve memnuniyeti üzerinedir, değerlendirmeyi bilmek lazım… Araba da aynı hesap üstünden inmezsen, mesai harcarsan sağını solunu, aşağı yukarı kapladığı alanı ve nereye girer nereye girmez, buradan geçer mi? durumlarına zamanla hâkim olunur. Hâsılı kelam… practice, practice, practice.

29 Temmuz 2011 15:49
Kürt sorununa duygusal bakmak mı? Hadi canım sende!

Olaylara iki taraflı bir bakış var ve sorunun büyüğünü de bu teşkil ediyor bence. Şimdi bu sizin anlattıklarınıza empati yapabilecek bir Türk var mıdır? Sanmıyorum. “Bizim bu taraf, sizin o taraf” hali her iki tarafta da var. 18 senedir Doğu Anadolu’da yaşıyorum ve hekim olarak hizmet veriyorum. Hizmet ettiğim insanların çoğu da Kürt. Bu “kendi içine diğerini almama” halini ben de hissediyorum ama her iki tarafta da. Evde küçük görülüp, incitilen Türk gelin de gördüm, sevdiğini Kürt olmadığı için alamayan doktor arkadaşım da oldu. Küçük görülmek, hizmetten mahrum kalmak ve incitilmek konularında haklısın, bence de vardı öyle bir durum eskiden ama bitti artık bunu da görmek lazım. Bir de şu taraftan bak, Kürt halkı da önüne gelen hizmeti kullanmaya ve gelişmeye niyetli olmalı haksız mıyım? Hastasına sahip çıkmak konusunda, tedaviye uyumda, ameliyat sonrası bakımda en çok güçlük yaşadığımız nokta da bu. Okul yokken tamam, ama şimdi neden Kürtler kızlarını okula yollamakta hevesli değil

20 Temmuz 2011 17:16
Ayağım nasıl kesildi

Dayı bu gerçek mi hakkaten mi başparmak gitti. Annem bana neden söylemedi bu kadar önemli bir şeyi söylese unutur muyum yok artık. Dayım canım benim seni çok seviyorum sana sakın hiç bir şey olmasın, sen benim kahramanımsın. Ayrıca ayakların da çok güzeldir senin,hafif tombul, gerektiğince kavisli ve biçimli. Seni çok seviyorum çooook.

27 Nisan 2010 15:02
Ayna taktiği çözüm mü?

kadınlarla erkekler arasındaki ilişki ve beklenti sorunlarını çözecek tek bir formül olsa keşke E=mc2 gibi... elinize sağlık.

10 Temmuz 2008 09:10
Aşk, baba ve kadın

"Aşk insanı nasıl büyütür" diye bir blog yazmıştım, vaktiniz olur da okursanız ne kadar benzer kaygılarla yaşadığımızı, kafa göz yara yara aşk yaşamanın evrelerini bir de benden dinlemiş olursunuz...

03 Temmuz 2008 15:12
Aşk, baba ve kadın

Nasıl aynı yerlerimizden yaralanmışız, nasıl böyle hazırlıksız "kadın" oluvermişiz... Benim de okurken gözümden yaş geldi ama gülerken olmadı. Alt metinleri okuyamamak, gitmesi, kalması gereken anları yakalayamamak bazen bana da çok acı veriyor. Bence şu içtenlik ve kabiliyetle kendini anlatışını okuma şansı ver ona, yine de eriyip sıvı hale gelmediyse de bırak gitsin... Sevgilerimle

03 Temmuz 2008 14:54
Fatih Terim karikatürü

Kusura bakmayın ama, türk=kebab, türk=asyalı,bıyıklı ve cahil adam, durumu bazen sevimli olmayabiliyor.

13 Haziran 2008 15:03
Fatih Terim karikatürü

Kusura bakmayın ama, türk=kebab, türk=asyalı,bıyıklı ve cahil adam, durumu bazen sevimli olmayabiliyor.

13 Haziran 2008 15:03
Çınar süt içmiyor yardım istiyorum

Öncelikle sakin olmakta yarar var. Çocuklar süt içse iyi olur tamam da bu durum sizde biraz fazla kaygı yaratmış bence. Muhtemelen delikanlı da sizin bu kaygınızın farkındadır ve bu da durumu güçleştirir. Bence bir süre bu konuyu gündemden düşürmekte fayda var. Sonrasında da daha az ısrarlı şekilde kendiniz içerek, sadece görmesine ve denemesine şans tanıyarak ama önermeden tekrar denenebilir. Süt içmezse de yoğurt , dondurma, peynir yer, dünyanın sonu değil. Bir önemli nokta da şu anda zaten yaş itibari ile muhalif, ters ve reddedici olması çok normal. Kendine göre bir damak zevki ve tercihleri olacak bu çok normal. İnatlaşarak işi bir güç mücadelesine çevirmek ve tercihlerine saygı duymamak süt içmemesinden daha önemli sonuçlar doğurabilir.O bambaşka bir birey. Kolay gelsin. Sevgiler.

11 Haziran 2008 12:23
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 81
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 611
Kayıt tarihi
: 31.07.07
 
 

34 yaşına girdim profilde hala 30 yazıyor bir türlü değiştirmeyi beceremedim, dur bakalım bu sefe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster