Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
PKK, HDP ne oldular, ne olacaklar?

Merhaba Ömer Bey, Bakış açınızın çok da doğru bir zemine oturduğunu söyleyemeyeceğim. HDP'nin bitişi demek aslında Türkiye'nin bitişi demektir. Şayet öyle bir şey olursa, top yekün yandığımızın resmidir.

11 Mart 2016 11:39
Gamato vre! (Bir portre)

Merhaba Ümit Hocam... Epey bir zaman önce bahsettiğiniz kişiye iyi bir tersleme yapmıştım. O oldu. Yazdıklarının pek de öyle iler tutar bir yanı olmamasına rağmen bayağı bir yorumcu cemaati oluşmuştu. Doğrusunu isterseniz bu kişinin yazdıklarında yorumlayacak ne buluyorlardı şaşıyordum:))))) Neyse her zaman olduğu gibi iyi bir noktaya değinmişsiniz.

02 Mart 2016 17:15
Kürt'ün Türk aşkı

Üstadım yazılarını keyifle okuduğumu bilmenizi isterim. Önerdiğiniz kitabı en kısa zamanda temin etmeye çalışacağım. Selamlar Saygılar

06 Kasım 2014 12:50
Hey biraz Siyaset

"Purtin 22 yıldız sosyalist Rusyanın başında" demişsiniz. Garip bir cümle olmuş. Sanırım Rusya sosyalizmden vazgeçeli 22 yıl oldu. Selamlar Saygılar

28 Ekim 2014 09:22
Pasımızı açalım artık

Beran Hanım, (Pardon Pınar Hanım) Epey zamandır bende yazmıyordum. Sanırım yeniden yazmaya başlayacağım. Pası silmek güzel olur.

05 Eylül 2014 16:15
Peki, Ekmeleddin İhsanoğluna kim oy verecek?

Gönül isterdi ki parti içerisinden bir aday olsun. Ama ülkenin geldiği noktada sağa ve siyasal islama teslim olmuşluk kabak gibi sırıtırken partili adayın kazanma şansı nedir Sayın Hocam? Kaldı ki CHP zaten solda bir parti değil ve uzun zamandır sağdan adam devşirerek başarı sağlamaya çalışıyor. Neyse, bence tek adam hesabı olan Erdoğan'a karşı sembolik bir cumhurbaşkanı olacak olan bir isme sıcak bakmanın bence pek bir zararı olmaz.

20 Haziran 2014 14:19
Çok okunma ve yorumlanma derdi, inanın beni de gerdi!

Ne varsa eskilerde vardı Ümit Hocam... Bloğun tadı kalmadı, içimdende yazmak gelmiyor, okumak gelmiyor...Öyle arada giriyorum bakıyorum çıkıyorum, olmadı bir blog yazmaya çalışıyorum falan. Al gülüm ver gülüm yorumlar insanları doyurdu, blog ortamı da ha keza insanları yeterince doyurdu. Buraların eskisi gibi tadı yok.

09 Haziran 2014 09:35
MB yazarı Taner Yılmaz'ı kaybettik...

Sabah sabah kötü bir haber Sevtap Hanım. Yazınızı bu sabah okudum ve şok oldum. Değerli bir insan daha aramızdan ayrıldı. MB'nin özel bir yazarı, ayrıcalıklı bir ismiydi.

09 Mayıs 2014 10:05
Hazan da güzeldir

Sabah sabah şok edici bi haber be Ümit Hoca... Keşke hiç bu diyarlara uğramasaydım diyorum kendi kendime. Taner ağabeynin ölümü harbiden dokundu. Kendisini yüzyüze tanıma fırsatım olmadı ama daha da kötü olanı geçtiğimiz yıl küçük bir kırgınlığıda olmuştu bana. Böyle bir durumda kırgınlık halimiz daha da bir üzüntü verici oluyor. Hayat işte...

09 Mayıs 2014 09:58
DHKP-C militanları, Kılıçdaroğlu’nun askerleri mi?

Bunca olayın üzerine bir de Burakcan'ın ölümü geldi. DHKP-C Burakcan'ın öldürülmesini üstlenmiş. Ama işin ilginç yanı ne biliyor musunuz? Olay gecesi Kasımpaşa'da AKP'li gençleri toplayarak Okmeydanı'na doğru gönderenin AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu olduğu söyleniyor. Sosyal medyadan bu yönde epey bir bilgi akışı oldu. Görünen o ki AKP'nin baronları her türlü rezilliği göze almışlar. İlle de memleketi birbirine takacaklar. Böyle bir günde insan kendi tabanını daha mutedil davranmaya zorlamaz mı?

14 Mart 2014 13:09
Toplam blog
: 1509
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1131
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster