Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 14:58
Ahmet YILMAZ

Beyefendi, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 11:12
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 10:36
CEVAP

GÜZEL MESAJINIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM. HAYATI, DİLEDİĞİNİZ GİBİ YAŞAMANIZI DİLİYORUM. SAYGILARIMLA

31 Aralık 2010 11:14
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 22:53
CEVAP

Güzel dileklerinize teşekkür ediyorum. Tüm insanlığa, hayırlı bayram olmasını diliyorum.Diliyorum, bayramı, bayram gibi yaşarız. Sağlıkla kalın.

14 Kasım 2010 00:03
mertyildirim

ben de senin gibi yobazlıktan, gericilikten, bağnazlıktan nefret ediyorum. müslümanım deyip müslümanlıkla alakası olmayanlardan.

20 Ekim 2010 21:38
CEVAP

Kimin müslüman, kimin değil, olduğuna karar vermek bize düşmez. Ben, kendi bildiğim kadarı ile dinimi yaşamaya çalışıyorum. Bana söylenenlere itibar etmiyorum. Benim müslümanlığımı ölçecek kadar, müslüman varmı ki?

24 Ekim 2010 15:58
mertyildirim

Allah' ın emrine karşı çıkmaktan korkmuyor musun?Ben seni uyarayım Allah' ın azabı büyüktür.

20 Ekim 2010 21:37
mertyildirim

namaz kılıyor musun yoksa sadece yürekten mi inanıyorsun

20 Ekim 2010 21:30
CEVAP

Seninle öte tarafta karşılaşırsak, senin için tanrıdan şefaat dilerim. Ama, ne olur bilmiyorum. Kendini allah sananların sonu kötü,

21 Ekim 2010 15:53
mertyildirim

hayatı sevmeni anlıyorum çünkü öldükten sonra işlerin senin için iyi gitmeyeceğini düşünüyorsun. seni anlayabiliyorum ve üzülüyorum.

20 Ekim 2010 21:29
CEVAP

sana cevap yazmak, benim için zul,dür.

21 Ekim 2010 15:54
mertyildirim

Tanrı inancın var demek. Bu Tanrı Allah mı yoksa başka bi Tanrı mı?99 tane ismi varken Tanrı demek niye?İnancım din ile örtülü değil demek hiçbir dinin mensubu değilim sadece bir Yaratıcı' ya nanıyorum mu demek. Yobazlık dediğin başkasının giyimine kuşamına karışmak mı? Mesela elalemin türbanıyla uğraşmak mı?

20 Ekim 2010 21:28
CEVAP

Allah sana akıl,fikir ihsan eylesin. Tanrı da,allah demektir. 99 un içinde, bekir de var galiba. Çok komik birisin. Bundan böyle bana yazma, Cevap vermeyeceğim. Recep Beye yaz.

25 Ekim 2010 14:02
Nev Nihal

Üstat; Eylül ayı size yaramadı.Artık lezzetli satırlarınızı sık sık okuyamıyorum.Hastalık yoktur umarım.Son yazınızdaki sorunları düzeltebildiniz mi?Keşke sihirli bir değneğim olsaydı da böyle kalem dostlarını problemlerden kurtarsaydım. sevgiyle kalın.

25 Eylül 2010 19:26
CEVAP

ilginize teşekkür ediyorum. sağlığımız,Allaha şükür iyi. internet bağlantımda sorun vardı. halledili. bu arada gündem dışı kaldım. ya da konular birikti. hangisine el atsam. bakalım, bir yerlerden başlayacağım. bir ara, bende medyada,büsbüyük gazetelerin birinde, bir köşe kapsam diye hevesleniyordum. bir baktım, büsbüyük Hürriyet, kocaman Bekir Coşkunu kovmuş. oturdum, oturduğum yere. tırstım. neyse,biz kim,onlar kim. selamlar ve saygılar.

26 Eylül 2010 01:35
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster