Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
S Zobu

(Galerimin olduğu yere bu yorumu yazdım ama buradan da mesaj olarak göndermeyi istedim. Selamlar) Gülseren Hanım bu resimleri kendim çektim. Ben de ilk defa gördüm bazı şeyleri. Atatürk'ün karnesi falan. Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde Atatürk'ümüzün Selanik'te doğduğu evin 1/1 aynısı var. Dışarıdan sorun olmadan resim çektim de, içeride resim çekmek yasak. Çocuklar başka şehirlerden okul gezilerine gelince o binayı da geziyorlar. Bir şey anlatayım da gülün biraz :)) Tam o resimleri çekerken de Zonguldak'tan gelen bir öğrenci grubu vardı. Ortaokul 1 falan. Ben resim çekerken (Gizlice) bir kız çocuğu beni gördü. "Resim çekmek yasak, niye çekiyorsunuz?" dedi, beni bir fırçaladı, bir fırçaladı amanııınnn. Çok hoşuma gitti tabii. :)) Bir utandım, bir utandım, "Şey canım, kem küm". Kaçtım oradan valla. Çekebildiklerim bunlar işte. (Laf aramızda o çocuk yokken gizlice gidip tekrar çekmek istiyorum, ne dersiniz deneyeyim mi?)

04 Ekim 2012 12:45
CEVAP

İyi ki de o fotoğrafları çekmişsiniz. Bence bir daha deneyin.O karneyi bir gazetede görmüştüm yanılmıyorsam. Ama herkes bir daha bir daha görsün bence . Atatürkümüzü her hali ile her an yeniden yeniden yaşatmalı ve bazı bimezlikden gelenlerin gözlerine yeniden sokmalıyız.Yeni yetişen nesillerimizin, beyinlerine başkalarını yerleştirmeğe çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Not:O evi bende küçükken orada çalışmış bir akrabamızın vasıtası ile gezme imkanı bulmuştum.Hiç unutmadım.Aynen beynimde.Ayrıca İST.Şişli de de bir ATATÜRK evi var biliyorsunuzdur. Bir de Dolmabahçe sarayındaki odası beni çok etkilemiştir . bu üç yer de birbirine benzer iç dekarasyon olarak. Galerilerinizdeki fotoğraflarda bir konsept düzeninde olmasını çok beğendim. Selamlar.

04 Ekim 2012 22:45
burcu kolat

Gülseren Hanım çok teşekkür ederim sevindim beğenmenize ve ortak kaygılar taşımamıza.. Ama bizim düşüncelerimizin varlığıyla ve gelişmesiyle düzelecek bir şeyler.. Sizin gibi sanata sahip çıkan sanat emekçilerinin de varlığıyla yıkılacak tabular.. Ben inanıyorum ve umudum var..

23 Kasım 2010 00:11
CEVAP

Birlikten kuvvet doğar demişler , bende sizler gibi insanların olduğunu gördükce , duydukca , okudukca yalnız olmadığımı anlıyorum. Bu bana güç veriyor emin olun. Artık yavaşlattığım sanat çalışmalarıma yeniden hız vermeyi düşünüyorum. Belki de ben de gölde bir damla olurum. SEVGİLER

23 Kasım 2010 19:05
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

14 Kasım 2010 16:22
CEVAP

teşekkür ederim.

15 Kasım 2010 23:40
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 665
Kayıt tarihi
: 02.08.10
 
 

Mimar Sinan Üniversitesi, heykel bl. nü bitirdim. 5 kişisel sergi açtım. Bir çok karma sergilere ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster