Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 16:31
CEVAP

Haklısınız.. Teşekkürler.. Hayırlı bayramlar..

20 Ağustos 2012 17:35
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 19:48
CEVAP

biraz geç okudum ama bu güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim bu yılın hayırlı olması dileğiyle ..

22 Ocak 2012 00:03
Ahmet YILMAZ

Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 18:30
Asi Güvercin

Benim iki buçuk yıl önceki halime çok benziyorsun. Ama benden daha şanslısın. Çünkü içine kapalı değil de hayata açık bir durumun var. Şartlarımız farklı olduğu için sana kişisel tavsiyede bulunmaktan kaçınırım. Ben bloga Süleyman Ekim'i okuyarak girmiştim ve sadece o yazara yorum yapıyordum. Sonra çevreyi genişlettim. Senin de çevreni genişleteceğini umuyorum. Gülgün Karaoğlu'na ancak bu yolla yetişebilirsin. Bütün yazarlar aşçı gibidir ama hepsi aynı yemeği pişirmez burada. Bizim gibi toylar ise o yemeklerin tadına bakarak kendi yemeklerini oluştururlar. Yolun açık olsun kardeşim.

05 Eylül 2011 14:21
CEVAP

sağolun tavsiyeleriniz beni mutlu etti :)

06 Eylül 2011 14:09
ErkanArkut

Mutlaka inanç bölümüne yazdığım yazılarımı okumanızı tavsiye ederim. Ölümden sonra asıl sonsuz ahiret hayatımız başlıyor. Eğer ayetleri bilirseniz ve Allah rızası için yaşamışsanız sonsuz nimetlere kavuşuyorsunuz. Bu yüzden müminler sevinçle karşılıyorlar ölümü. Çünkü ölünce Allah'a kavuşacaklarını biliyorlar.

11 Temmuz 2011 19:59
CEVAP

ilk işim yazılarınızı okumak olacak..ölüme de,sonrasına da inancımız sonsuz... sağlıcakla kalın teşekkürler..

20 Temmuz 2011 23:02
slm ycl

sevgili kardeşim. çok güzel bir mesaj yazmışsın. çok hoşuma gitti. ama bir şey dikkatimi çekti. kişisel bilgilerini açık açık yazmışsın. lütfen bunları gizle. nerde çalıştığın falan gözükmesin. bir abin olarak tavsiyem budur. duyarlı biri olarak bayanlara yapılan eziyeti eleştirmişsin. erkeklerden şiddet görmemek için yapılması gereken ilk şey kendini korumaktır. lütfen sende kendini koru. bu duyarlılığın hep devam etsin. sağlıcakla kal.

18 Mayıs 2011 17:26
CEVAP

tşk dikkate alacağım.

19 Mayıs 2011 23:11
Olcay Gülgün Karaoğlu

Böyle ışıl ışıl bir genç hanımın hayranlığından onur duyarım! Yazılarımı yalnızca Milliyet Blog'dan mı okuyorsun, bilmiyorum, bir süredir milliyet com.tr Gündem sayfasında yazıyorum, orada yazdığım yazıları da artık bloga eklemiyorum, bilgin olsun istedim... Milliyet Blog'a hoş gelmişsin bu arada... O güzel yanaklarından öpüyorum! :))

07 Nisan 2011 23:17
CEVAP

Teşekkür ederim.Yazılarınızı zaten milliyet.com.trden okudum.Sizin yazılarınızdan sonra bolğa geldim.Bende öptüm:)

08 Nisan 2011 11:50
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 345
Kayıt tarihi
: 18.03.11
 
 

1992 yılında Giresun'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Giresun'da tamamladım. Sağlık meslek lises..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster