Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
whıte flag

deniz hanım paylaşımlarınızı uzun zaman once şans eseri bir şekilde okumuştum hepsi çok samimi ve içten soyut kavramları betimlemenize hayranım özelliklede yaşarken hayatı tatmak gibisi isimli deneme yazınız çok içten :) size hala izlemediyseniz mary and max adlı filmi tavsiye ediyorum hoşçakalın

29 Ocak 2017 13:12
CEVAP

Teşekkür ederim

05 Şubat 2017 22:20
yetis yetis

Ne kadar gerçekçi de çizsek bir resmi nesnenin kendisine ulaşamayacağımızı hatırlatmak istiyor ressam

20 Ocak 2014 22:53
CEVAP

kimbilir ;)

23 Ocak 2014 18:30
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 15:58
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 10:56
CEVAP

:) Teşekür ederim.

13 Ocak 2012 12:54
Ahmet YILMAZ

Ne yazık ki, bir bayrama daha yine zorluklar ve darlıklar içinde giriyoruz. Daha iyi bir gelecek umudumuz, hep başka baharlara kalıyor. Birbirimize, dolayısıyla kendimize yaptığımız kötülüklerin farkında değiliz. Bir kenetlenebilsek, bir güç olabilsek, bir yumruk haline gelebilsek, gücümüzün önünde kimse duramaz. Bunu bilenler, bizi bölüp parçalamak için bıkıp usanmadan çalışıyorlar. Yılda iki kez de olsa “BAYRAM” imdadımıza yetişip bizi bir araya getirmeyi başarıyor. İnatla bağlarımızı güçlendirelim, birbirimize sevgimizi ve saygımızı artıralım. Birbirimizi anlayalım, dinleyelim, birbirimizi hoş görelim. Gerilimlerden elimizde ne kaldı, ne kazandık? Düşünelim, sorgulayalım, İyilikleri, güzellikleri yayalım, kötülüklere engel olalım. Hep beraber, bütün gücümüzle… Bu dünyada hepimize yetecek kadar her şey var. Yeter ki hep almak yerine biraz da vermeyi, paylaşmayı öğrenelim... “Eskiden insanlar şöyle yaparlardı, böyle yaparlardı” demek yerine, biz öyle yapalım... Hepimize iyi bayramlar.

07 Aralık 2008 20:33
whıte flag

senden baska hıcbırseyı olmayan ben;senden baska herseyı olanlara acırım.sen en buyuk sevgıyı hakedıcek kadar mukemmel fakat hıckımsenın hak edemıyecegı kadar ozelsın.senı sen oldugun ıcın sevıyorum ben oldugun ıcın degıl..

06 Aralık 2008 05:30
CEVAP

Güzel cümleler... Acaba hangi şairin bilgilendirirmisiniz....

16 Aralık 2008 21:10
Enfal Törün

Bayramınızı ve yeni yılınızı en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

30 Aralık 2006 14:17
Ahmet YILMAZ

Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, yeni yılda sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler dilerim. Ahmet Yılmaz

29 Aralık 2006 18:01
I'm not SUPERMAN

Yazın oldukça iyimser, yeni yılın yeni umutlarla seni kucaklaması dileğiyle... esen kal...!!!

23 Aralık 2006 13:08
üç nokta

Gülelim eğlenelim tamam da bir de yılsonu bilançosu var... Nasıl olsa her zaman bir hayat güzeldir klişesine sığınılır (mı) yeter mi? Hep atılır karası gözlüklerin, pembesi kalır mı. Müzmin mutsuzluk da neymiş farkındasız bir yaşam; üç maymunluk bir tiyatro sahnesi .... Ara ''mutluluğun resmi''nde teselli... yeter mi. İnanmak istediğim yazınıza bir yılsonu bilançosu yazısı eklemişim önceden... bakmak isterseniz http://blog.milliyet.com.tr/bendeniz mutlu yıllar !

23 Aralık 2006 12:14
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 556
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Sanatla ilgileniyorum. Işık olan yerde zaten beyaz vardır. Karanlıkta kalanlar siyahtır. Renkler ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster