Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiden ve saygıdan uzak, yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşıp toplumun tüm katmanlarına yayabilelim… Bu duygularla hepinize, bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

20 Ağustos 2012 01:45
Ahmet YILMAZ

Mine hanım, nazik tebriğiniz için çok teşekkür eder, size bayram tadında bir ömür dilerim. Selam ve saygıyla...

19 Ağustos 2012 09:43
Mesut KARİP

Merhaba, şeker tadında bir bayram geçirmeniz dileğiyle. İyi Bayramlar...

17 Ağustos 2012 13:46
CEVAP

Çok teşekkür ederim Mesut Bey. Çok mutlu oldum. Sevgili aileniz, sevdikleriniz ve yakınlarınızla; mutlu -huzur dolu, sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi, en içtenlikle temenni ediyorum. Saygı ve selamlarımla.

17 Ağustos 2012 18:19
BEN ve OLTAMA TAKILANLAR

MERHABALAR...Pek sevgili BLOG ARKADAŞIM :-) Desteklerinizden dolayı önce size teşekkürlerimi sunarım. :-) MÜBAREK ŞEKER (RAMAZAN) BAYRAMINIZI KUTLAR, SAĞLIK,HUZUR ve ESENLİKLER DİLERİM.! :-) Sonsuz sevgiler,selamlar ve saygılarımı sunarım :-) BEN ve OLTAMA TAKILANLAR

15 Ağustos 2012 18:48
Ahmet YILMAZ

Zekat konusuyla ilgili yazıda dinin çok büyük bir açığını yakalamışsınız. Müslüman olmayanlara zekat vermemenin adaletsizlik olduğunu yazmışsınız. Siz adaletli davranıp lütfen gelirinizin yüzde iki buçuğunu müslüman olmayanlara verin, dinin sağlayamadığı bu adaleti sağlayın. Teşekkürler... Selam ve saygılarımla...

28 Temmuz 2012 01:49
CEVAP

Erol beyin yazısına yaptığım yorumda açıkladığım düşüncelerime karşın, burada konuyla alakalı görüş ve önerinizi paylaştığınız katkı için teşekkürler Ahmet bey. Ben mümkün olduğunca, her konuda olduğu gibi, bu dinsel konuda da, tarafsız ve insancıl açıdan düşünerek değerlendirmeye çalışıyor/çalışmıştım. Desteginizi bilmekten mutluluk duydum. Selam ve saygılarımla.

28 Temmuz 2012 15:21
Ahmet YILMAZ

M,ine hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 12:32
CEVAP

Merhaba Ahmet Bey, Milliyet Blogkürede yillardir blogdaslara gönderdiginiz cok degerli geleneksel bayram mesajinizdan biride bana isabet ettigi icin cok tesekkür ediyorum. Inanin cok mutlu oldum ve cok tesekkür ediyorum. Yasanan olumlu ve olumsuz olaylara ragmen iyi dileklerde bulunmak; beterin beteri vardir diye sükretmekten baska insanin elinden pek fazla birsey gelmiyor maalesef. Sizler gibi iyi yürekli, olumlu düsünen insanlarin olmasi da teselli ediyor insani. Daha nice bayramlari, saglikli ve huzur icersinde aileniz, yakinlariniz ve dostlarinizla birlikte kutlamanizi ictenlikle diliyorum. Selam ve saygilarimla.

09 Kasım 2011 15:44
Deniz

Siz sağolun Mine Hanım. Tam 6,5 yıl mücadele etmek... Bursa'dan İstanbul'a oradan da Antalya'ya göç. Löseminin ardından gelen kemik kanseri... Çok çabaladı Ferdi ve ailesi ama olmadı. Emir büyük yerden elimizden gelen bir şey de kalmadı. Çok çekti yavrum, yaralar içinde teslim etti ruhunu. Ama annesi, nasıl dayanacak bilmiyorum. Vefalı bir kaç dosttan birisiniz, onun adına helallik istiyorum sizden de bir de duanızı esirgemeyin O'na ve annesine sabır için. Sağolun, sevgilerimle.

25 Mart 2011 12:15
CEVAP

Iciniz huzurlu olsun Deniz hanim. Dualarimla ailesine ve yakinlarina sevenlerine sabirlar diliyorum. Bir hakkimin oldugunu düsünmüyorum. Dualarimin disinda keske olabilseydi. Daha önce de yazmistim zaman zaman aklima gelirdi. Hatta onun icin acilan internet sayfasini bulup girdigimde bir hareket görmedigimde herhalde iyilesti diye düsünerek sevinmistim. Nur icinde yatsin. Sevgilerimle. Hep saglikli ve mutlu kalin.

25 Mart 2011 22:11
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 12:00
CEVAP

Güzel dünseceleriniz icin tesekürler Ahmet Bey. Saglik, huzur ve mutluluk dolu yillariniz nice olsun. Saygilar, selamlar.

01 Ocak 2011 23:21
hafif mutfak nesrin

Mine Hanim, simdiden bayraminiz kutlu olsun. Berlin`den sevgiler...

14 Kasım 2010 15:28
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

13 Kasım 2010 22:37
CEVAP

Güzel düsünce ve dilekleriniz icin tesekkürler Ahmet Bey. Bayraminiz kutlu olsun. Aileniz, yakinlariniz ve sevdiklerinizle saglikli - mutlu nice bayramlar diliyorum. Sevgiler, saygilar.

14 Kasım 2010 23:12
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 549
Toplam mesaj
: 185
Ort. okunma sayısı
: 4235
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

Yurt dışında yaşıyorum. Spor, yürüyüş vb. bedensel aktiviteleri düzenli uyguluyor - vegan tarzı besl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    "Herşey sende gizli" Can Yücel