Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Eylül '07

 
Kategori
Egzersiz
Okunma Sayısı
741
 

Umut benim adım

Umut benim adım
 

Umut benim adım. İşim de umut, emeğimde…

Siz bilir misiniz “bütün umudum sensin” bakışını? Hiç hissettiniz mi size öyle bakan iki göz? Evladı diğer evlatlar gibi koşup oynayamayacak olan bir anne size emanet etti mi hiç en değerli varlığı evladını, ya da anası babası artık eskisi gibi olmayacak olan evlat geldi mi size hiç yardım için? Hiç hissettiniz mi umut dağıtmanın verdiği mutluğu içinizde?

Bilir misiniz bıkmadan, usanmadan bir hareket için günlerce uğraşmanın verdiği tatlı yorgunluğu? Daha neler yapabilirim bu kişi için diye düşünürken uykularınız kaçtı mı sizin? Yaptığınız iş kaç kişinin gözlerinden mutluluk gözyaşları akıttı? Kaç kişinin hayatını değiştirdiniz yaptığınızla? Birinin parmağından çıkardığı küçücük bir hareket bile gurur verdi mi size?

Peki ya mucizeler yarattınız mı hiç? Olmaz denilen bir şeyi nadir de olsa oldurdunuz mu? Kendi kendine yetmesini öğrettiniz mi bir insana? Başkalarına bağımlılığını azalttınız mı, kendine güven aşıladınız mı birilerine?

Hiç “Allah razı olsun" dendi mi size gözyaşları içinde? Sarılmak istendi mi hastanın yakınları tarafından? Hiç bilmediğiniz ama içinizde gücünü hissettiğiniz dualar edildi mi size?

Umut benim adım. İşim de umut, emeğimde…

Ben bilirim “bütün umudum sensin” bakışını, kaç kez hissettim gözlerimin önünde bana öyle bakan iki göz. Kaç anne evladını, kaç evlat anne babasını emanet etti bana.

Her gün kaç saat uğraştım küçük bir hareket için, kaç kez kaçırdım uykularımı… kaç kişiyi ağlattım ben mutluluktan, kaç kişiyi güldürdüm. Kaç kez gurur duydum işimle…

Mucizeler de yarattım, olmaz denileni oldurdum. Olmadığı da oldu evet ama çaba harcadım, en azından uğraştım olmasa bile…

Gözyaşları içinde “Allah razı olsun” diyenim de çok oldu benim… Ben dedim umut benim adım.

Tüm FİZYOTERAPİST meslektaşlarım adına;

Fzt. Selda KOŞAR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mesleğimizin manevi yönünü o kadar güzel anlatmışınki,gözyaşları içinde okudum inan.Bu meslek o kadar kutsal ve o kadar önemliki.Keşke bu önemini bir an önce TBMM ve SAĞLIK BAKANLIĞI da anlasa ve bizim halkımıza daha iyi şartlarda hizmet vermemizin önünü açaçak meslek yasamızı çıkartsa.Düşünün bu ülkede 50 yıldan beri bir meslek icra ediliyor ama bu mesleğin yasal hiçbir tanımı ve yeri yok.Bu durum bizleri engelliyor ama dahada önemlisi halkımızın sağlık hizmeti almasının önünü tıkıyor. Değerli meslektaşım saygılarımı sunar yazılarınızın devamını dilerim.FZT.AHMET DOĞAN

AHMET DOĞAN 
 13.12.2007 10:12
Cevap :
Teşekkür ederim. İşimi o kadar çok seviyorum ki bunu herkes bilsin istedim. Mesleğimizin geri kalmışlığında maalesef meslektaşlarımızın da payı büyük ama bu durum gittikçe düzelmeye başladı inşallah kısa bir zaman içinde tüm haklarımızı alabiliriz.  04.01.2008 22:31
 

Hayata bu kadar iyimser bakabilmen ne iyi.Blog yazarlığınada hoş geldin bu arada.Yazarlık, hüzünlü bir sevinç i barındıran gözlerinide yoracaktır okurken. Sana tafsiyem, çok okuyup, az yazmandır. Az hata yaptırır insana.

Erol Kalaycı 
 13.11.2007 18:21
Cevap :
Hoşbulduk. Yorumunuz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim  04.01.2008 22:26
 

Ama neden devamı gelmedi ? Çok yakın bir arkadaşım fizyoterapist olunca ayrı bir merakla açtım sayfanızı , ancak uzun süredir yazmıyor olmanız beni üzdü.

basak_33 
 24.10.2007 23:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3350
Kayıt tarihi
: 15.09.07
 
 

Fizyoterapist & Osteopat & klinik pilates mat 1 eğitmeni & PNİ öğrencisi Bir sağlıkçı olarak Türk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster