Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Van'da doğdu. Anadol Üniveristesi Sosyal Bilimler, İşletme Fakültesi mezunu. Gazeteci,araştırmacı.Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Van Temsilcisi. Küresel Gazeteciler Konseyi Van Temsilcisi. Halk bilimci, amatör  gurme. TRT GAP Radyosu "Van Gündemi" proğramcısı. Van Valiliği (E) Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı, Ba..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
İnsan Neden Yazar?

Elinize sağlık. Yazmak, ruh sağlığına iyi gelir. Yazmak tarihe not düşmektir. Yazmak paylaşmak ve toplumsal hafızayı güçlendirmektir. Nobel Edebiyat ödülü sahibi, ünlü Fransız yazar Andre Gide'e yazmak ile ilgili şöyle diyor: Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.

05 Nisan 2021 22:02
Tanışma

Buluşanlara, buluşturanlara, paylaşanlara, gülüşenlere, konuşanlara ne mutlu. Aranızda olmak isterdim. Lakin; Yol uzun zaman kısa. Saygılarımla.

07 Ağustos 2008 18:41
120 ya da tarihle yüzleşmek..

AliBey, Öncelikle elinize sağlık. 120 filminin Van çekimlerinde bulunan, İstanbul’da galasına katılan, Vanlı kahraman çocukların tarihi gerçeklerini belgeleriyle araştıran biriyim. Vanlı 120 kahraman çocuğumuzun karlara yazdığı destanı anlatan 120 filmi toplum hafızasının canlanması açısından önemli işi başarmıştır. Ancak daha derinlemesine, daha güçlü çekilebilirdi. Vanlı kahraman çocukların yazdığı destanın yeniden çekileceği/çekilmesi gerektiği inancındayım. İzninizle bir düzeltme yapmak istiyorum. Siyaset meydanında, yazılı, görsel medyada titizce araştırılmadığı için olayın anlatımında ciddi hatalar yapılmaktadır. Bunu sizin yazınızda da gördüm. Olay şudur: Birinci Dünya Savaşı sırasında İran'ın Hoy kenti üzerinden Van'a saldıran Rus birlikleriyle savaşan askerlerimizin cephanesi tükenir. Van dan acilen cephane istenir. Van da eli silah tutan erkekler ve tümen komutanlığı Sarıkamış'a savaşa gittiği için görev Vanlı 120 kahraman çocuğa düşer. Çocuklar cephaneyi İran Hoy kentinde

23 Şubat 2008 19:38
 
Toplam blog
: 41
: 2320
Kayıt tarihi
: 22.06.07